Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez platek rozy 09 kwi 2016, 11:09
kosmostrada, Kochana tulam :******** mam nadzieje ze zabek sie uspokoi.
Wzielam pol solka . Tak jak malam nakazane .Nie czuje ze go biore , ani nie muli ani nic nie robi ...
Ale sied ziec w domu nie bede . Oko malnelam z trudem bo z trudem ale jade do biblioteki .Obym se tylkow drodze nie zgubila :hide:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez mirunia 09 kwi 2016, 11:13
Dzień dobry! :papa:

platek rozy, Kochana, co się stało? Gorsze dni przyszły, ale przy infekcji wirusowej spada niestety nastrój i czujemy się też gorzej psychicznie. To minie Płatuś, jak zwykle z resztą. W poniedziałek pójdziesz do pracy i głowa dostanie inne bodźce, inne spojrzenie na rzeczywistość. Wrócisz do lepszej formy.
Ta pogoda pochmurna też nie sprzyja. Leje u Ciebie, więc na razie spacer nie wchodzi w rachubę. Ale jak przestanie, to wyjdź na powietrze, może do sklepu zobaczyć jakieś twarze i odezwać się chociaż do ekspedientki.
A tym chwilowym zanikiem pamięci nie martw się, przy depresji i lękach tak bywa. Wszystko wróci do normy. Nie nakręcaj się Płatuś!

U mnie też pochmurno, ale nie pada na szczęście. Też łażę po chałupie z kąta w kąt i nie mogę się zebrać. Ale mam przecież zaplanowane zakupy i trzeba to zrealizować jakoś. :bezradny:
Kaszel mnie męczy cholernie, mimo picia syropów, aż żebra mnie znowu bolą. No do doopy....
Idę oko zrobić na wyjście i do przodu!

kosmostrada, o witaj, ząbek pobolewa? Do poniedziałku może się nie rozhula, oby! Ściskam! Tak coś nam nie służy ten początek wiosny, ale przetrwamy to. :papa:
Ostatnio edytowano 09 kwi 2016, 11:18 przez mirunia, łącznie edytowano 1 raz
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 09 kwi 2016, 11:13
platek rozy, No i wspaniale Kochana, że masz plan, z trudem, ale nie dajemy się! :great: Ten dzień jakoś minie.
Ja im bardziej jestem roztelepana, tym mniej działają leki, więc weź tego solka następną dawkę i powinien zaskoczyć.
Napisz jak wrócisz koniecznie.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 09 kwi 2016, 11:15
mirunia, No i kolejna dzielna!!! :smile: Trzymaj się Słońce i napisz potem, co nakupowałaś.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez wieslawpas 09 kwi 2016, 12:43
dałem radę! Pojechałem 20 km taksówką i wziąłem motocykl z naprawy i wróciłem nim. Jechało się tak fajnie, że zrobiłem jeszcze 40 km po mieście.

Spamowa wyspa

przez JERZY62 09 kwi 2016, 13:20
Witam wszystkich :papa:

wieslawpas, brawo Ty ;)
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 09 kwi 2016, 13:23
Witam.Nie macie pomysłu na obiadek ? :smile:
Proszę bardzo.
https://www.winiary.pl/przepis.aspx/124 ... -z-papryka

Pychotka,jadłem dziś :great:

Spamowa wyspa

przez JERZY62 09 kwi 2016, 13:33
detektywmonk, jadłeś... a kto zrobił... Ty chyba... co?
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 09 kwi 2016, 13:58
Jerzy,ja nie,mama robiła.

Spamowa wyspa

przez mirunia 09 kwi 2016, 14:40
Jestem już po zakupach. Obiadek się pichci... żeberka z przyprawą do żeberek i z miodem. Cebula już uduszona, dodam ją za chwilę + odrobinę koncentr. pomidorowego. Zapomniałam kupić tych całych pomidorów w puszce lub suszonych.
Szłam z marketu noga za nogą, chyba nie mam dzisiaj energii na tyle, by jakoś sprawniej działać. Depresyjny dzień mam, smutno mi trochę.

kosmostrada, nic specjalnego nie nakupowałam... mięcho gulaszowe z indyka, żeberka, kawę, roiboosa, trochę przypraw, cytrusy i małą chemię do łazienki. Źle mi się dziś robiło zakupy, sama nie wiedziałam co chcę. :bezradny:

Napiję się teraz kawki z mlekiem, na obiad jeszcze muszę trochę poczekać.
A co u Was Dziewczynki?

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 09 kwi 2016, 15:22
platek rozy, kosmostrada, JERZY62, detektywmonk, mirunia, wieslawpas, witam wszystkich serdecznie!!!

To naprawdę dzień paskudny. Mnie też sny przerażające męczyły /nie będę opisywać :hide: /, obudziłam się z lękiem.
Wczoraj dowiedziałam się, że muszę czym prędzej pędzić do neurologa /p.dr załatwiła mi wizytę na 13 maja/, bo te przypadki z utratą władzy w nogach mogą oznaczać przepukliny w odcinku szyjnym, co grozi nawet paraliżem. Nie wpłynęło to na poprawę mojego samopoczucia, jak domyślacie się.
Najbliższy tydzień mam wolny /przyjeżdża do Maleństwa druga babcia/, mam więc czas na rtg i badania ogólne. Walczę z lękiem przed wyjściem z domu / a jeśli znowu przewrócę się/, ale nie dam się :nono: , nie chcę...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 09 kwi 2016, 16:21
Witam.Wieje i wieje.

Spamowa wyspa

przez mirunia 09 kwi 2016, 16:36
misty-eyed, witaj Kochana! Niezbyt dobre wiadomości od Ciebie. Ale bardzo Cię rozumiem i Twoje obawy są mi bliskie, bo sama mam 5 przepuklin w szyjnym z modelowaniem worka oponowego. Miałam już robiony 2x rezonans magnetyczny (MRI) tego odcinka. Ostatni 2 lata temu. Na pierwszym badaniu wyszły 2 przepukliny (2009), a na drugim już 5. Byłam u neurochirurga, badał mi odruchy w kończynach i zadawał mnóstwo pytań. Czasami mam mrowienie w lewej stopie, ale chodzę jeszcze w miarę sprawnie, nie odczuwam bezwładów.
Miałam zalecone kąpiele perełkowe na kończyny, hydromasaż i pole magnetyczne. Czas powtórzyć te zabiegi.

Aniu, konieczne jest badanie MRI, neurolog powinien Ci go zlecić, bo rtg nie wykaże przepuklin, najwyżej "zwężenie przestrzeni międzykręgowych" - a to już sygnał do MRI.
Oszczędzaj się Kochana bardzo i nie dźwigaj. Na razie nie denerwuj się i nie martw na zapas, dopóki nie zrobisz badań. Do tego czasu rób sobie masaże nóg prysznicem, siadając na brzegu wanny, (pobudzają unerwienie i krążenie).
:papa:

Spamowa wyspa

przez cyklopka 09 kwi 2016, 16:46
platek rozy, powiedz mi, czy ty się bardziej smucisz i lękasz zewnętrznych spraw, czy samej choroby -- lęk przed lękiem, smutek z powodu smutku (incepcja).

Nie było sprawdzianu pisemnego, tylko praktyczny, trochę może pomieszałam, ważne żeby zaliczyć. Bardzo pachnę balsamem peruwiańskim (to taka żywica używana w maściach i kosmetykach odkażająca skórę).
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.

Sortuj wg