Praca po szkole policealnej

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Praca po szkole policealnej

przez linka 20 sty 2011, 10:37
Bo rzeczywiscie pracowac za ponizej tych 2200-2400 nie ma sensu, jak nie ma noza na gardle.

:lol: no zwłaszcza jak się mieszka w małym mieście albo na wsi...tia rzeczywiste spojrzenie na świat ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 20 sty 2011, 10:44
linka,

Moze troche przesadzilem...ponizej 1700-1800, powiedzmy umownie, to granica przyzwoitosci.

Ale swoja droga Polska to naprawde kraj trzeciego swiata....tragedia.

przez SamiraQ 20 sty 2011, 12:39
Po 1. to wydaje mi się, że na fizjoterapie silne ręce są bardziej nawet potrzebne niż na ochroniarza ;/
Po 2. rzeczywiście te szkoły policealne to ściema troche, choć zdarzają się nadgorliwe przypadki, którym udaje się po tym ułożyć sobie dobrze życie(i w tym właśnie wypadku trzymam za siebie kciuki!)
Po 3. A co, po studiach łatwo o prace? Bo moi znajomi ciągle narzekają ;)
Po 4... coś miałam na myśli, ale mi wypadło

[Dodane po edycji:]

Zenonek napisał(a):linka,

Ale swoja droga Polska to naprawde kraj trzeciego swiata....tragedia.

No może trzeciego świata to nie ;) tam byś się nie chciał raczej znaleźć, ale zastanawiałam się ostatnio, jak to jest zorganizowane, że człowiek zarabia 700zł na stażu z UP, ma do opłacenia około 500 zł za mieszkanie, powiedzmy 70 tel, 50 MPK i jakieś jedzienie. Jest na minusie i jeszcze ma odkładać na własne mieszkanie. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc młodym ludziom ;/ Kochany nasz kraju, gdzież Ty byś nas zmuszał do dorabiania na lewo? Eeee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zappa 20 sty 2011, 12:53
Przeciez matura na poziomie podstawowym to naprawde nietrudna sprawa....
Mój kolega jest nie wiele lepszy ode mnie w matmie oraz on kuł do tego testu a i tak matmy nie zdał, mało tego! Uczył się do polskiego i angielskiego i też ich nie zdał a ja zdałem polaka i anglika bez nauki :shock:
zappa

przez ehhe 20 sty 2011, 12:58
Badziak napisał(a):
ehhe napisał(a):Nie musisz umieć matmy żeby być informatykiem wystarczy wyobraźnia i umiejętność logicznego myślenia ;)

Żartujesz sobie? Ludzie mają błędne pojęcie o wielu kierunkach. To, że jest się na lotnictwie to nie znaczy, że nie ma na nim ekonomii czy ochrony środowiska. Na weterynarii mają statystykę (matematyka), a przecież to kierunek biologiczny. Wiele przedmiotów nie ma wiele wspólnego z docelowym zawodem. To, że ktoś jest na informatyce to nie znaczy, że nie będzie miał matmy. Matematyka to podstawa!

Matematyka ma uczyć logicznego myślenia i tyle, pilot musi myśleć, weterynarz też, informatyk też. Czytałem kiedyś artykuł jakiegoś profesora z uniwersytetu Jagielońskiego o tym że przychodzą na studia ludzie co mają matury z matematyki pozdawane na poziomie rozszerzonym na 100% a nie umieją logicznie myśleć, nauczyli się tylko rozwiązywać zadania i tyle, a jak przychodzi czas żeby coś samemu zrobić to mają wielki problem... I nie, nie żartuje sobie.

zappa napisał(a):
Przeciez matura na poziomie podstawowym to naprawde nietrudna sprawa....
Mój kolega jest nie wiele lepszy ode mnie w matmie oraz on kuł do tego testu a i tak matmy nie zdał, mało tego! Uczył się do polskiego i angielskiego i też ich nie zdał a ja zdałem polaka i anglika bez nauki :shock:

Nie masz nigdy pewności czy ten kolega się na prawdę uczył, to że tak powiedział nie znaczy że tak musi być. Żeby maturę z matematyki zdać na podstawie to chyba wystarczy do wzorów podstawiać sobie i powinno jakoś pójść, wystarczy znać elementarne podstawy...
ehhe

przez Zenonek 20 sty 2011, 15:32
SamiraQ,

No to jest wlasnie NIEwiarygodne. O tym mowie.

Co to za kraj, ktory bedac w UE jest az tak zly dla swoich obywateli ?

PRzeciez to jakas jedna, wielka hipokryzja !

Jak czlowiek ma za 1500 zl :

- utrzymac rodzine
- oplacic co trzeba

....Nie trzeba nic wiecej dopisywac.

przez Sorrow 20 sty 2011, 15:56
zappa napisał(a):Więc po grzyba chodzić do tych szkół i marnować czas skoro nie ma pracy!

Podejrzewam, że jedynie jest praca dla informatyka i dla ochroniarza tyle, że ja nie umiem matmy więc informatyk odpada a do ochroniarza psychicznego nie dopuszczą.

Czyli mam szykować sobie linkę?

Technik informatyk nie ma matematyki. Tylko musisz koniecznie dobrze się uczyć z systemów operacyjnych i systemów sieciowych i zrobić certyfikaty Microsoftu.

Co do ochrony - zdecydowanie odradzam - praca nudna, mało płatna i zwykle z przydługimi godzinami pracy.

Poza tym jest technik reklamy - z tego jest zawsze praca, tylko, że zajęcia bywają dość przykre jako, że obnażają jak bardzo twórcy reklam gardzą ludźmi i jak traktują ich jak przedmioty którymi można dowolnie manipulować. No, ale po tym jest zwykle praca plastyczna.

przez zappa 20 sty 2011, 16:06
Jak czlowiek ma za 1500 zl :

- utrzymac rodzine
- oplacic co trzeba

Mój stary zarabia 1500zł i czasem zarobi jednorazowo 100zł czy 200zł i na wszystko nas stać i nie klepiemy biedy.

Mamy samochód, szybki internet, tv cyfrową, nie dawno wzieliśmy na raty wielki telewizor i nową lodówkę. Zawsze szło kupa kasy na lekarstwa dla mnie, płacimy dużo za prąd...
zappa

przez linka 20 sty 2011, 16:23
zappa, tylko on pracuje? Ile was jest w domu?
Bo jeśli dwie osoby pracują, mają po te 1500zł, mieszkanie własnościowe i jedno dziecko - to ok......ale jedna osoba, żeby nie wiem co za 1500zł rodziny nie wyżywi ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zappa 20 sty 2011, 16:28
Są 3 osoby a tylko on pracuje.

Brat zarabiał 1500zł i tylko on pracował i też były 3 osoby i miał małe dziecko i wcale biedy nie klepali.
zappa

przez linka 20 sty 2011, 16:32
zappa, No to klawo...u mnie w mieście wynajęcie pokoju z kuchnią kosztuje około 800zł - więc z 1500 pensji - na całą rodzinę - POWODZENIA!
Przyjaciel forum

przez zappa 20 sty 2011, 17:22
A po 1 rocznej psychopedagogice co mógłbym robić?
zappa

przez linka 20 sty 2011, 17:23
Nic. Wybacz ale w takich zawodach zwykle wymagana jest matura i jest masa absolwentów uczelni wyższych z takich kierunków- więc z samym technikiem małe szanse na pracę....
Przyjaciel forum

przez Zenonek 20 sty 2011, 17:39
zappa,

1500 zl na rodzine i splacacie lodowke, TV, cyfrowka, samochod, leki :shock: ?

Jak to robicie omg, przeciez to jest niemozliwe...

Na to potrzeba co najmniej 2500 zl.

Sortuj wg