cześć i czołem

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: j. polski, czyli nasza ojczysta mowa ;)

przez VasqueS 06 mar 2010, 23:07
Ja naprawdę się staram i spasuję trochę z pisaniem tych postów ale ja to robię z chęci pomocy, a jak patrze dużo postów to się czuje lepiej, ciężko to zrozumieć bo ja tego nie rozumiem.
Naprawdę mam szczere serce i chcę pomóc.
Nie robię kopiuj wklej każdego traktuję indywidualnie i nie piszę tego samego, zauważ to.
Daję przecinki, czy już jest lepiej?
Czy naprawdę nie da się mnie zrozumieć ?!
Co jest we mnie takiego, iż nawet na tym forum muszę być nie lubiany, poniżany ?
VasqueS

przez fobia 06 mar 2010, 23:17
chyba wystaczy tej krytyki :? Vasques, już wie w czym tkwi problem i stara się zmienić ,ale dajcie mu trochę czasu :roll:

przez agnieszka.m 06 mar 2010, 23:18
Feith, nie przesadzaj z tą prowokacką, od dłuższego czasu prosimy Vasquesa o dbanie o interpunkcję i stylistykę, Majster słusznie wypowiada się w imieniu ogółu. Nikt nikogo nie chce prowokować, chcemy, aby to forum było jasne i czytelne, a posty czytało się z przyjemnością. Tymczasem ja czytając posty Vasquesa potwornie się męczę. Jednakże zauważyłam, że jak chce, to może jednak te przecinki stawiać w prawidłowych miejscach, widać nauka na forum nie idzie w las (brawo Majster) :smile: .
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez VasqueS 06 mar 2010, 23:22
Majster mnie niczego nie nauczył, tylko ten kto podpowiedział, iż tam gdzie się pojawia nowa myśl.
On to mnie raczej poniżył.
Kulturalny człowiek zwróci uwagę, a inny będzie poprawiał posty i szukał błędów, dołował, niszczył.
Staram się wy też nie jesteście idealni, ja przynajmniej swoimi postami nie wyrządzam komuś krzywdy, to sprawa sumienia.
Mnie to nie zniszczy.!
VasqueS

przez Majster 06 mar 2010, 23:23
Vasques napisał(a):Ja naprawdę się staram i spasuję trochę z pisaniem tych postów ale ja to robię z chęci pomocy, a jak patrze dużo postów to się czuje lepiej, ciężko to zrozumieć bo ja tego nie rozumiem.
Naprawdę mam szczere serce i chcę pomóc.
Nie robię kopiuj wklej każdego traktuję indywidualnie i nie piszę tego samego, zauważ to.
Daję przecinki, czy już jest lepiej?
Czy naprawdę nie da się mnie zrozumieć ?!
Jak teraz czytam powyzsze, to zaczynam faktycznie widziec jezyk polski. Popatrz: wczesniej wielokrotnie administracja forum poprawiala Ci pisownie, prosila o weryfikacje z uzyciem chociazby przegladarki, innym uzytkownikom tez nie bylo latwo Cie czytac. Prawda?
A teraz popatrz tu: wymienilismy sobie dzisiaj kilka postow w tym watku, tak? I nagle okazalo sie ze umiesz pisac lepiej, ze jednak umiesz sie troche bardziej postarac. Myslisz, ze tylko ja to dostrzege? Im wiecej bedziesz sie staral, tym wiecej ludzi spojrzy na Ciebie przychylniej, tym wiecej ludzi zrozumie co chciales przekazac i nawiaze z Toba dialog. Moze tu lezy czesc Twojej fobii? Ale ja nie bawie sie w psychoanalize i terapii Ci nie uskuteczniam, od tego są lepsi. Pragne jedynie zauwazyc, ze nasza dzisiejsza szermierka na posty jednak cos Ci dala - pokazales, ze potrafisz. Nie ukrywam, ze mi sie to podoba i ze jest mi milej i latwiej nawiazac dzieki temu z Toba kontakt, a pewnie innym userom rowniez. Nie zmarnuj tego i staraj sie pisac kazdy post tak jak ten powyzej, ze sprawdzaniem pisowni, kropek, przecinkow, wielkich literek itd.
Vasques napisał(a):Co jest we mnie takiego, iż nawet na tym forum muszę być nie lubiany, poniżany ?
Nie w Tobie. Jestes czlowiekiem i jako taki zaslugujesz na rowne traktowanie. Tak sie jednak sklada, ze jako jedyny tutaj popisywales sie (mam nadzieje, ze niebezpodstawnie uzywam czasu przeszlego!) fatalnym slowem pisanym, strasznie zawilym i niejasnym. Nikt Cie nie poniza, udzielono Ci jedynie kilku lekcji, ktore mam nadzieje nie poszly w las. Zauwaz takze, ze Ty pierwszy zaczales szermowac "debilami", wiec nie wiem skad u Ciebie teraz taka skruszona postawa? Ale darujmy juz "debili", zalu nie mam gdyz jako czlowiek zgola mi obcy nie jestes w stanie mnie urazic. Zalozmy, ze w ramach pokuty bedziesz sie bardziej przykladal do ortografii, ok? Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez fobia 06 mar 2010, 23:25
Vasques, widzisz , teraz Twoje posty są znacznie bardziej czytelne. Od razu lepiej się to czyta

przez Anja01 06 mar 2010, 23:25
Ty nie zadawaj nikomu pokuty, bo to nie Kościół ;)
Wojownik Światła, nadal w mroku

Jeg har makt til og drepe og a gi liv, odelegge og fornye. Hvem er jeg? Jeg er kjaerlighet

przez agnieszka.m 06 mar 2010, 23:25
Vasques, ależ nikt nie chce Cię niszczyć czy upokarzać. Uważam, że wszyscy jesteśmy kulturalni i kulturalnie zwracaliśmy Ci uwagę (ja kilkakrotnie w kilku tematach), jednak Ty tego nie przyjmowałeś do wiadomości. Musiał widać powstać ten temat, byś wreszcie zastanowił się nad swoją pisownią, uwierz, to wszystko dla Twojego dobra, 17 - letni człowiek nie ma prawa popełniać tak karygodnych błędów!
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez Nieperfekcyjna 06 mar 2010, 23:31
Gringo napisał(a):Nieperfekcyjna, nie znajdziesz w postach Majstra ile ma lat ;)
Taka tajemnica?
Majster, nie bądź taki... :(
Ostatnio edytowano 06 mar 2010, 23:33 przez Nieperfekcyjna, łącznie edytowano 1 raz
Nieperfekcyjna

przez Majster 06 mar 2010, 23:32
Czy ja kogos tutaj pytam o numer buta?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez magdalenabmw 06 mar 2010, 23:33
Vasques- czytając Twoje dwa ostatnie posty w tym temacie zrobiło mi się miło :smile: Widzisz, jak chcesz to potrafisz ! Bardzo ładnie. Pamiętaj że poprzez przejrzyście napisany post możemy lepiej zrozumieć Twoje myśli, lepiej się z Tobą dogadać i pomóc Ci :smile: Dobrze napisany post zachęca do dialogu ! Trzymaj tak dalej. Nie pisz szybko, pisz powoli. Jak napiszesz to przeczytaj to sobie na głos dwa razy, zobacz czy są przecinki tam gdzie robisz sobie przerwy mówiąc na głos i wtedy dopiero wklejaj posta.
Wg mnie jesteś mądrym, młodym człowiekiem. Trochę zbuntowanym jak to nastolatek, ale jesteś wyjątkowo dobrze ułożony (wg mnie) jak na 17 latka. Serio. I jak widać dla chcącego nic trudnego. Naprawdę te dwa ostatnie posty bardzo miło się czyta, i teraz mamy pewność że rozumiemy Cię w 100%. Pozdrawiam :smile: (nie, nie postawię kropki przed emotem, walcie sie :P :mrgreen: haha ;) )

p.s. A Majster jak to majster robi na budowie, i pewnie ma 50 tkę :mrgreen: ;)
magdalenabmw

przez Nieperfekcyjna 06 mar 2010, 23:37
Majster, no ok, nie to nie.
magdalenabmw napisał(a):nie, nie postawię kropki przed emotem, walcie sie :P :mrgreen: haha ;)
Rozumiem, że to do mnie? Jak miło. :P
Nieperfekcyjna

przez Feith 06 mar 2010, 23:40
No dobrze, ja przesadziłam z prowokacją, a niektórzy ze skrupulatnością w wynajdywaniu potknięć językowych, więc proponuję zawieszenie broni;) Vasques się będzie starał, a pozostali forumowicze są proszeni o wyrozumiałość.
Feith

Re: cześć i czołem

przez wovacuum 07 mar 2010, 00:22
scrat napisał(a):Już mi wszystko opadło. Ile czasowników, tyle przecinków, bo najczęściej ile orzeczeń, tyle zdań prostych w zdaniu złożonym. Ale to nie jest sztywna zasada, że przecinek przed czasownikiem, zresztą każdy normalnie rozwinięty intelektualnie polak powinien mieć intuicję językową, którą ćwiczy się m.in. przez czytanie. Może naprawdę zamiast tyle pisać więcej czytaj (książek) a mniej pisz, będzie z pożytkiem dla ciebie i dla wszystkich... Analfabetyzm nie wróży ci dobrze na przyszłość.

Mam pytanie:od kiedy to piszemy ''polak'' z malej litery???
wovacuum

Sortuj wg