wiara a seks

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

wiara a seks

przez paradoksy 30 sty 2011, 18:00
Vi., historia się kłania...

mówicie o Henryku VIII, który miał 6 żon, doprowadzil on do rozbicia kościoła katolickiego, a resztę poczytajta na necie
paradoksy

wiara a seks

przez Vi. 30 sty 2011, 18:03
paradoksy napisał(a):Vi., historia się kłania...

mówicie o Henryku VIII, który miał 6 żon, doprowadzil on do rozbicia kościoła katolickiego, a resztę poczytajta na necie

Ja pytałem czy o to jej chodziło.
Historię reformacji znam bardzo dobrze.
Vi.

wiara a seks

przez LitrMaślanki 30 sty 2011, 18:07
nadal nie napisałeś o rozbieżnościach i jak to się ma do tematu .
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

wiara a seks

przez Vi. 30 sty 2011, 18:12
To jest to :
- Zbawienie z wiary a nie z uczynków
- Potępienie ideologi odpustów
- Bogacenie się kościoła

I to by było na tyle, gdzie głównym powodem jest ideologia odpustów.

Anglikanizm powstał utworzony przez Henryka III, bo Watykan nie chciał mu dać rozwodu z obecną żoną.
Ja uważam, że anglikanizm to nie jest protestantyzm a oddzielny odłam, więc nie uznaję tego za reformację.

Reformacją można nazwać działania Marcina Lutra i Jana Kalwina.
Vi.

wiara a seks

przez paradoksy 30 sty 2011, 19:14
Anglikanizm powstał utworzony przez Henryka III, bo Watykan nie chciał mu dać rozwodu z obecną żoną.

Henryka VIII i nie obecną, tylko tamtejszą..

Ja uważam, że anglikanizm to nie jest protestantyzm a oddzielny odłam, więc nie uznaję tego za reformację.

To że akurat TY tak uważasz, nie znaczy że tak JEST.... a protestantyzm czym jest? nie jest odłamem PRZYPADKIEM? mieszasz, chłopie

poza tym.. radzę z tą dyskusją uciekać do tematu o religii ;)
paradoksy

wiara a seks

przez LitrMaślanki 30 sty 2011, 19:17
jeżeli nie jest to kościół reformowany ? To kto jest zwierzchnikiem kościoła Anglikańskiego? Co ważniejsze dlaczego nie papież ?
...i jak to sie ma do tematu ?
LitrMaślanki

wiara a seks

przez linka 30 sty 2011, 20:15
Ahmall Gammat napisał(a):Ja się zastanawiam co to za wiara,skoro kościół się wtrąca w Twoje życie i postrzegasz go negatywnie. Może kocia wiara-jechowici? Oni bardzo nie lubią kościoła.
A psychologia prenatalna jak można się domyśleć zajmuje się wpływem doświadczeń z okresu płodowego na życie człowieka.Za trudne?
A tak w ogóle Linka,proszę o mniej agresji,dobrze?

Nie bardzo rozumiem...no wierzę w Boga...i Tyle...a kościół katolicki jako instytucja włada naszym państwem....aborcja, eutanazja, kara śmierci - nie - bo kościół sobie tak życzy. Gdyby zrobiono narodowe referendum by się kler zdziwił. Dalej - brak dofinansowania środków antykoncepcyjnych - nie przejdzie w sejmie bo kościół mówi nie - a jeśli argumentem jest to, że są ważniejsze potrzeby na wydawanie państwowej kasy - pewnie, świątynia opatrzności Bożej na którą idą podatki wszystkich obywateli ..bez względu na wiarę.

ps. Skończ już z tą psychologią prenatalną - nie o tym jest ten temat - ok?

No i błagam wróćmy do tematu...... :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: wiara a seks

przez LitrMaślanki 31 sty 2011, 01:09
Ciekawe czy wyczerpie cały temat jednym linkiem ?
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/koniec ... 69318.html
LitrMaślanki

przez linka 31 sty 2011, 01:38
LitrMaślanki,kilka stron wcześniej dałam link do tego artykułu :P
wiara-a-seks-t16530-224.html
Od tego zaczęła się dyskusja..... 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

wiara a seks

przez Ahmall Gammat 31 sty 2011, 02:01
Linka napisała:
"Nie bardzo rozumiem...no wierzę w Boga...i Tyle...a kościół katolicki jako instytucja włada naszym państwem....aborcja, eutanazja, kara śmierci - nie - bo kościół sobie tak życzy. Gdyby zrobiono narodowe referendum by się kler zdziwił. Dalej - brak dofinansowania środków antykoncepcyjnych - nie przejdzie w sejmie bo kościół mówi nie - a jeśli argumentem jest to, że są ważniejsze potrzeby na wydawanie państwowej kasy - pewnie, świątynia opatrzności Bożej na którą idą podatki wszystkich obywateli ..bez względu na wiarę."

Nie wiem,co Ty robisz w kościele.. naprawdę.Pewnie bo sąsiedzi patrzą,albo babcia pogrozi palcem...Dlatego chodzisz?
.Jak Ci się nie podoba?Proszę,droga wolna!
Ja się męczę przez takich "katolików":"...bo taka tradycja..."
A zadałaś sobie kiedyś pytanie:"Kim dla mnie osobiście jest Jezus Chrystus?".
Uwierz mi,to na pewno nie jest katolicyzm to -w Twoim wydaniu.

Kościół jest od 2000 tysięcy lat strażnikiem pewnego skarbu,pewnych niezmiennych wartości.Gdy to zacznie zmieniać,by dostosować się do świata,do zmieniających się "tryndów",to wkrótce się z tym światem zleje i ...zniknie.
Dlatego kościół trwa od 2000 tysięcy lat,bo pielęgnuje niezmienne wartości.To jest fundament!

Ps.I radzę się zainteresować jaki wpływ na życie człowieka już od poczęcia mają warunki,w jakich się rozwija.Psychologią-w końcu bycie moderatorem na forum PSYCHOLOGICZNYM zobowiązuje!
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

przez linka 31 sty 2011, 09:57
:lol: a kto ci powiedział że chodzę do kościoła? Skąd Ty wysnuwasz takie wnioski? Bo sąsiedzi albo babcia....dobre naprawdę rozbawiłeś mnie.....męczą cię tacy "katolicy" jak ja? Trudno - twoja sprawa, ja nie odpowiadam za twoje uczucia, reakcje i problemy.
Zostałam wychowana w wierze katolickiej - ale nigdzie w rozmowie z tobą nie napisałam że jestem katoliczką - zauważyłeś? Czy nie bardzo bo wysnuwasz swoje wnioski z kosmosu.....
Zastanów się lepiej co z ciebie za katolik bo słowa:
Jak Ci się nie podoba?Proszę,droga wolna!
chyba nie są zgodne z nauką tej religii...hmm?
Poza tym odeszłam i co, i nic....KK dalej wcina się w moje życie czy tego chcę czy nie.....napisałam już w jaki sposób.

Ps.I radzę się zainteresować jaki wpływ na życie człowieka już od poczęcia mają warunki,w jakich się rozwija.Psychologią-w końcu bycie moderatorem na forum PSYCHOLOGICZNYM zobowiązuje!

:lol: zobowiazuje do czego?? Może powinnam jeszcze studia psychologiczne skończyć....coś ci cię chyba pomyliło....bo nie taka moja rola......

ps. Ja dobrze wiem jaki wpływ na dziecko ma warunki w jakich się rozwija w łonie matki i zaufaj mi fakt czy ma ona ślub kościelny z tatusiem dziecka czy nie KOMPLETNIE NA TO NIE WPŁYWA :lol: , po wtóre - TO NIE JEST TEMAT DO DYSKUSJI O TYM!!
Przyjaciel forum

przez paradoksy 31 sty 2011, 11:39
Ahmall Gammat, ostatni raz Cię ostrzegam :!: Czytać nie umiesz??
paradoksy

wiara a seks

przez Ahmall Gammat 31 sty 2011, 13:37
Słuchaj Paradoxy,czy Ty aby nie przesadzasz? Przyjrzyj się-czy ja kogoś obrażam słownie,epitetami?
Jakoś nie reagowałaś gdy zaprzyjażniony Maślanka pisał:" Ty de..."

To już nie wolno jasno i zdecydowanie wyraża swojego zdania?

Udowodnij że obrażam,albo sobie daruj te ingerencje ok?

Jakoś nikt nie zareagował gdy Linka napisała do mnie: "/cenzura/..."
O co tu chodzi?
Sprawiedliwość Kalego?
Ostatnio edytowano 31 sty 2011, 13:49 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zdublowany post.
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

przez linka 31 sty 2011, 13:55
Ahmall Gammat,dla ciebie nie ma różnicy między Ty debilu...a ale /cenzura/...?
Skończ już ten offtop i wypowiadaj się w temacie ok?
Przyjaciel forum

Sortuj wg