Pytanie do Admina/Moderacji

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

Re: Pytanie do Admina

przez majstero 23 mar 2010, 19:49
Pozwolę wyrazić swoje zdanie, jeśli to kogoś interesuje.
Nie jestem za jakimiś happeningami na forum o przywrócenie tej czy innej osoby, za pewne rzeczy należy się ostrzeżenie a w następnej kolejności ban. Osoba dostająca takie pouczenia powinna przemyśleć swoje zachowanie i ewentualnie posypać głowę popiołem.
Kompletną abstrakcją jest wprowadzenie rangi "obserwowany", teraz przedstawię swój tok myślenia (bądź co bądź wariata). Osoba która "zasłużyła"(na ban) i jest świadoma popełnionego błędu przyjmuje to na klatę i idzie na banicje, ale nie wszystkie osoby tak robią, co po niektóre osobniki "zwołują swoich koleżków" i idą na happening na forum albo "trują dupe" do upadłego adminom i modom. Dlatego administracja postanowiła wprowadzić coś takiego jak range obserwowany, czyli de facto "wyjęty z pod prawa", range która jest uznaniowa(nić gorszego nie ma w prawie jak uznaniowość osób decyzyjnych, widać to dobrze na przykładzie Urzędów Skarbowych, gdzie w zależności na jaką panią się trafi to albo stajesz się milionerem albo bankrutem, wszystko to w granicach obowiązującego prawa).
Drugą stroną medalu jest nadgorliwość i delikatnie mówiąc nietolerancja pewnych osób decyzyjnych na forum, które za małe przewinienie co prawda ale zaczynają "obdarowywać"ostrzeżeniami osoby o nieco innych poglądach.
O dziwo jest i trzecia strona medalu a mianowicie długość banicji, jeśli dobrze kojarzę 300 dni. W mojej ocenie tak długi okres jest nieuzasadniony, miesiąc czy dwa wystarczą żeby ochłonąć z emocji, a żeby "poprawić" czyjś skrzywiony charakter to 300 dni będzie za mało.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez shadow_no 23 mar 2010, 19:50
Paranoja, bany tymczasowe oczywiście są przyznawane. Nie wchodzą natomiast w grę bany tymczasowe dla Użytkowników, którzy złamali regulamin dwukrotnie (2 ostrzeżenia).
polakita, niestety Twój szantaż na nic się nie zda, ponieważ decyzja nie zostanie zmieniona.

Mój regulamin mam we własnej głowie.

A na forum obowiązuje regulamin umieszczony w odnośniku na dole strony. Korzystanie z forum oznacza jego zaakceptowanie. A regulamin zawiera zapisy o tym, jakie zachowania nie będą tolerowane. Nikt z nas nie przyznał bana 'bo tak'. Są podstawy = są konsekwencje. Nt. banów nic więcej nie mam do dodania.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Paranoja 23 mar 2010, 19:53
majstero, też uważam, że te 300 dni to długo, to prawie rok.

shadow_no, nie da się skrócić tego okresu?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shadow_no 23 mar 2010, 19:58
Ku sprostowaniu:
O dziwo jest i trzecia strona medalu a mianowicie długość banicji, jeśli dobrze kojarzę 300 dni. W mojej ocenie tak długi okres jest nieuzasadniony, miesiąc czy dwa wystarczą żeby ochłonąć z emocji, a żeby "poprawić" czyjś skrzywiony charakter to 300 dni będzie za mało

300 dni wynosi czas trwania Ostrzeżenia - nie bana. Ban jest przyznawany do odwołania. Tj. w momencie kiedy któryś z moderatorów/administratorów postanowi, że Użytkownik zasługuje na powrót - ban jest zdejmowany. Tak stało się np. w przypadku magdalenabmw. Taki system wydaje się najbardziej sprawiedliwy i jak na razie przynosi zadowalający rezultat.

przez majstero 23 mar 2010, 20:06
shadow_no napisał(a):Ku sprostowaniu:
O dziwo jest i trzecia strona medalu a mianowicie długość banicji, jeśli dobrze kojarzę 300 dni. W mojej ocenie tak długi okres jest nieuzasadniony, miesiąc czy dwa wystarczą żeby ochłonąć z emocji, a żeby "poprawić" czyjś skrzywiony charakter to 300 dni będzie za mało

300 dni wynosi czas trwania Ostrzeżenia - nie bana. Ban jest przyznawany do odwołania.

OK moje niedopatrzenie
shadow_no napisał(a): moderatorów/administratorów postanowi, że Użytkownik zasługuje na powrót - ban jest zdejmowany.

Nasuwa mi się pytanie jakie kryteria są przy zdejmowaniu bana? W jaki sposób osoba może sobie zasłużyć na zdjęcie bana skoro ma zablokowane konto, a nie ma "wspierających przyjaciół" na forum?
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez shadow_no 23 mar 2010, 20:09
Jeżeli nie ma 'wspierających przyjaciół' na forum z pewnością szybciej tu wróci, niż kiedy każdy z funkcyjnych dostaje groźby czy inne wiadomości mające wpłynąć na naszą decyzje. Wszystko zależy od tego czym Użytkownik nam 'podpadł'. Spamując, szerząc kłótnie czy umieszczając treści niezgodne z ogólnie przyjętą netykietą - nie wróci tu nigdy. Popełniając drobniejsze przewinienia w zależności od ich charakteru ban zostaje zdjęty w czasie nie trwającym zwykle dłużej niż kilka miesięcy.

przez magdalenabmw 23 mar 2010, 20:14
Chyba muszę wtrącić swoje trzy grosze, chociaż bardzo tego nie chcę :? No, ale skoro dyskusja schodzi na mój temat (jako chyba jedynej obecnie ze statusem 'obserwowana') to muszę się wtrącić.

Chciałam tylko napisać że zdjęcie mi bana nie wynika z moich 'pleców' (których nie mam), trucia dupy adminowi czy wpływu znajomych których prosiłam o wsparcie (bo tak nie było). Powstało kilka tematów gdzie użytkownicy wstawiali się za mną aby mnie przywrócono ale ja nikogo o to nie prosiłam, nie miałam nawet pojęcia o takich tematach- poinformowała mnie o tym koleżanka, a konkretnie Donkey, że taki temat jest.
Jak dostałam bana to powiedziałam 'szkoda' ... i żyłam dalej. Bo życie na forum się nie kończy.

Chyba nie muszę dodawać, że Admini i Modzi mają swoje mózgi i zapewne żadne biadolenie i smucenie nie ma wpływu na ich decyzje. Ani tym bardziej grożenie moich 'przyjaciół z forum' :? Skoro uznali że warto mi dać szansę to najwidoczniej musieli mieć jakiś powód.

Pozdrawiam.
magdalenabmw

przez agnieszka.m 23 mar 2010, 20:41
a ja właśnie biorąc pod uwagę powody zbanowania jestem za przywróceniem BladeM. Prywatne spory nie powinny przesądzać o obecności na forum. Nie wszyscy musimy się lubić i poprzez pw możemy to wyrażac, po to one chyba istnieją - by pewnych spraw nie opisywać na forum publicznym. Jak można kogoś za to zbanować :shock: :?: :?:
Przypominam, że Magda właśnie na forum publicznym obraziła kilka osób (idiotki, dziwki itp), w tym moderatorów. Jak widać ona jednak jest tutaj na specjalnych zasadach...które nie dotyczą BladeM czy Wujka. Nic do Magdy nie mam, ale jest to naprawdę niesprawiedliwe.
Proponowałabym, by administratorzy jednak przemyśleli ten temat.

[Dodane po edycji:]

shadow_no, czy przewinienie BladeM było aż tak straszne, gorsze niż Magdy? Bo z tego co widzę, to raczej podobne...
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez magdalenabmw 23 mar 2010, 20:49
I właśnie to jest najlepsze że mnie się obwinia o to, że nie ma BladeM na forum :? :-|
Po pierwsze- nie ja jej dałam ostrzeżenia i bana. Po drugie- nie za darmo je dostała.

To nie chodzi o to że ktoś mi nawrzucał na pw a ja pobiegłam z płaczem do Admina.
BladeM obrażała mnie na forum a kiedy zobaczyła że nie reaguję na jej zaczepki zaczęła mi wysyłać obrażliwe wiadomości prywatne. Ciągle mi zapychało skrzynkę i w końcu poczułam się zmęczona tą manią więc poprosiłam o pomoc osoby wyżej stojące -ona nie reagowała na nic.

Skoro Admin uznał że zasłużyła na ostrzeżenie to znaczy że miał powód. A że było to drugie to dostała bana. I proszę Was nie roztrząsajcie tutaj tej sytuacji bo tylko ja, BladeM i Admin wiemy jak było naprawdę i co było w tych wiadomościach.

I nie ma co pisać jestem za przywróceniem/nie jestem bo to nie od nas zależą takie decyzje (ode mnie też nie, więc proszę mnie nie oskarżać o to że nie ma tu BladeM).

I różnica jest jeszcze taka że ja obraziłam raz- w nerwach próbując się bronić bo poczułam się urażona, a nie wysyłałam komuś przez X czasu maniakalnych wiadomości jak BladeM czy nie zakładałam pięciu kont po to aby komuś nawrzucać, dowalić, sprowokować (jak BladeM czy Wujek).

No, ale nie mi to oceniać. Od tego jest zarząd forum i dyskusja tutaj nic nie da.
magdalenabmw

przez shadow_no 23 mar 2010, 20:54
agnieszka.m,
Nie wszyscy musimy się lubić i poprzez pw możemy to wyrażac, po to one chyba istnieją - by pewnych spraw nie opisywać na forum publicznym

Oczywiście. Ale skoro Użytkownik zwraca uwagę na to, że dostaje pod swoim adresem obelgi nie możemy zareagować na to stwierdzeniem, że to nie nasza sprawa. Mimo, że wglądu do pw nie posiadamy.
Jeżeli to by była tylko jedna sytuacja, zapewne skończyło by się na ostrzeżeniu.
Przypomnę, że użytkowniczka BladeM dostała w sumie dwa ostrzeżenia plus upomnienie:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez scrat 23 mar 2010, 22:00
polakita napisał(a):Czekam na ostateczne wyjaśnienie, bo myślę że zrezygnuję z tego forum jeśli jej ban będzie trwał.

W takim razie żegnamy. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma a już tym bardziej nie będzie uginał się pod takimi szantażami.

majstero napisał(a):co po niektóre osobniki "zwołują swoich koleżków" i idą na happening na forum albo "trują dupe" do upadłego adminom i modom.

Trucie różnych części ciała odnosi zupełnie odwrotny skutek.

Dlatego administracja postanowiła wprowadzić coś takiego jak range obserwowany

Istnieje wiele teorii na temat tego, jak funkcjonuje świat. Jedną z nich jest teoria spiskowa. Więc może zamiast dawać powody do snucia takich teorii powiem jak było naprawdę.

Pewnego pięknego dnia założyłem na forum modów temat dotyczący Magdy i jeszcze jednego użytkownika sugerując, że gdyby dostali jeszcze jedną szansę, to raczej dobrze by ją wykorzystali. Porozmawialiśmy wszyscy na ten temat, były różne argumenty za i przeciw, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że warunkowo w takich przypadkach (tutaj argumentami był duży wkład Magdy w forum) można przywrócić użytkownika, dając mu rangę "obserwowany".

I tak się stało.

Jakiekolwiek, czyjekolwiek poparcie nie miało tu żadnego znaczenia.

czyli de facto "wyjęty z pod prawa"

Jest dokładnie odwrotnie. Obserwowany = dostał jeszcze jedną szansę, ufamy że jej nie zmarnuje. Jeżeli zmarnuje to zostanie zbanowany i już nie będzie powrotu.

nić gorszego nie ma w prawie jak uznaniowość osób decyzyjnych, widać to dobrze na przykładzie Urzędów Skarbowych, gdzie w zależności na jaką panią się trafi to albo stajesz się milionerem albo bankrutem, wszystko to w granicach obowiązującego prawa

Tutaj osobami decyzyjnymi są wszyscy moderatorzy.

Drugą stroną medalu jest nadgorliwość i delikatnie mówiąc nietolerancja pewnych osób decyzyjnych na forum, które za małe przewinienie co prawda ale zaczynają "obdarowywać"ostrzeżeniami osoby o nieco innych poglądach.

Podaj konkretne przykłady. Spokojnie - za dyksusję nikt ci nie da ostrzeżenia.

Ps a mówiłem że będzie dym...
Przyjaciel forum

przez Paranoja 23 mar 2010, 22:08
ja się już nie wypowiadam, bo mówiłam od początku że to poroniony pomysł kogokolwiek przywracać. Teraz każdy będzie chciał by kogoś przywrócono. Poza tym, dlaczego modzi nie mają ostrzeżeń? tez wywołują kłótnie, też prowokują.

eh, idę spać, szkoda gadać, szkoda słów, szkoda klawiatury
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez scrat 23 mar 2010, 22:13
Paranoja napisał(a):ja się już nie wypowiadam, bo mówiłam od początku że to poroniony pomysł kogokolwiek przywracać. Teraz każdy będzie chciał by kogoś przywrócono.

Chcieć wolno... Decyzja nie należy do "każdych".

Poza tym, dlaczego modzi nie mają ostrzeżeń? tez wywołują kłótnie, też prowokują.

Oj zdarzało się, zdarzało :)

Ale jeżeli masz konkretny przykład to wklej.
Przyjaciel forum

przez Freddie Mercury 23 mar 2010, 22:17
Ale macie problemy mnie juz tu dwa razy wywalali i co z tego..nadal jestem :) ..wystarczy załozyc fikcyjne konto pocztowe na okolicznosc załozenia konta na tym forum ...ot cała filozofia
Freddie Mercury

Sortuj wg