moja mama uzależniona od gry na nk

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Candy14 07 paź 2012, 22:47
a moze ty tez candy przesiadujesz tak przed kompem i dla ciebie to normalne?

A co ja mam do tego? :shock: Bedziesz mnie rozliczac z tego co robie bo nie poparlam Twojego zdania?

a co do tego, ze jak nie ma sie na cos ochoty, to faktycznie sie nie robi pod warunkiem, ze to nie trwa 2 lata.

dlaczego?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ancypol79 08 paź 2012, 16:08
dlatego, ze są jakies obowiązki, że jest rodzina,
ale ty pewnie tego nie rozumiesz, bo albo tak samo przesiadujesz przed kompem i nic innego nie robisz, albo nie masz rodziny, wiec nie wiesz na czym polega zycie.
pozdrawiam Cię cieplutko i życzę Ci wspaniałego życia.

przez kaja123 08 paź 2012, 16:27
ancypol79, faktycznie z tego co opisałaś to mama ma objawy uzależnienia :(

Na co należy zwrócić uwagę? Oto lista niepokojących zachowań:
•zaniedbywanie codziennych zajęć,
•spędzanie przy komputerze całego wolnego czasu
•wycofanie z życia społecznego,
•zaniedbywanie potrzeb swoich i osób bliskich, oraz własnych obowiązków
•obniżenie efektywności w pracy zawodowej,
•w dzieci i młodych osób – wagary, nieuważanie na zajęciach, brak postępów w nauce
•zaprzeczanie swoim problemom i szukanie potwierdzeń, że „wszyscy też tak robią”
•unikanie sytuacji, w których nie będzie możliwości skorzystania z komputera
Objawy psychiczne:
•przyjemność, wręcz euforia podczas korzystania z komputera
•przy braku możliwości korzystania z komputera, poczucie pustki, obniżenie nastroju, rozdrażnienie i niepokój

Objawy fizyczne:
•łzawienie, zespół suchego oka
•zaburzenia apetytu, niezdrowe odżywianie się, zapominanie o posiłkach
•problemy z ciągłością snu, bezsenność

źródło
http://leczenie-duszy.pl/leczenie-uzale ... utera.html

Myślę, że mozna mamie podesłać tego czy inne linki tego typu i zachęcać do podjęcia leczenia. Powodzenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 08 paź 2012, 17:31
dlatego, ze są jakies obowiązki, że jest rodzina,

jestes juz duza dziewczynka i chyba sama mozesz sie zajac soba nie?
ale ty pewnie tego nie rozumiesz, bo albo tak samo przesiadujesz przed kompem i nic innego nie robisz, albo nie masz rodziny, wiec nie wiesz na czym polega zycie.

Nie rozumiem dlaczego konfabulujesz na moj temat :roll: i owszem trudno mi zrozumiec, ze corka chce ustawiac zycie matce i mowic jej co powinna robic. Matka wystarczajaco duzo zycia poswiecila na opieke nad Toba. Niech chociaz na starosc robi to co chce. Zrozumialabym gdyby to tata zwrocil sie o pomoc ...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez kaja123 08 paź 2012, 17:45
Candy14 napisał(a):trudno mi zrozumiec, ze corka chce ustawiac zycie matce i mowic jej co powinna robic. Matka wystarczajaco duzo zycia poswiecila na opieke nad Toba. Niech chociaz na starosc robi to co chce

nawet kosztem zdrowia? Rozumię że autorka się martwi o mamę, która niewątpliwie zdradza objawy uzależnienia, a jak wiemy każde uzaleznienie zniewala i odbija się dodatkowo na zdrowiu psychicznym nie tylko osoby uzależnionej ale całej rodziny. No i 56 lat to nie strość - błagam ;)

przez Lukrecja. 08 paź 2012, 17:52
Moja mama w ta farme na naszej klasie tez gra i tez sie zlosci jak np. pytam ja o cos czy mowie zeby juz dala spokoj z ta gra. Ale moja mama pracuje i nie przesiaduje wieczorami na komputerze. Jednak w ciagu dnia potrafi kilka godzin grac.
Mi to akurat nie przeszkadza.
Lukrecja.

przez Candy14 08 paź 2012, 17:56
kaja123, zgadzam sie, ze mama moze przesadza ale zdenerwowalo mnie podejscie autorki i sadze ze jej opinia jest subiektywnie naciagana. Gdyby napisala "pomozcie, bo martwie sie o mame" byc moze mialabym inny odbior ale z postow wynika , ze martwi sie raczej o swoj komfort, bo obiad nie zrobiony i nie podany, bo wnuczka nie przypilnowana, bo dom nie posprzatany....ciagle "powinna", "musi"

No i 56 lat to nie strość - błagam ;)

ale juz wiek kiedy mozna w koncu zaczac zyc nie dla dzieci, meza i spelniania oczekiwan innych ale dla siebie

przez ancypol79 10 paź 2012, 23:44
dziekuje kaja123 za twoje wypowiedzi, wydrukowalam juz mamie materiały dotyczace jej uzaleznienia, bo wlasnie uwazam , ze jest uzalezniona.

a co do ciebie candy14 to brak mi slow,
ja nie martwie sie o swoj komfort, bo mam swoja rodzine i razem z mezem dbamy o nią, a moja mama nie musi tego robic, bo jestesmy doroslymi osobami, ktore pracuja i swietnie umieja zadbac o swoj byt.
to ja dbam raczej o komfort mojej mamy i taty, bo mama jest zajeta w necie i nic nie robi, a tato jest bardzo chory, wiec od obowiazkow domowych, po urzedowe moich rodzicow robie ja i moj maz.
i nie byloby sprawy, gdyby moja mama zamiast siedziec w necie, zajęła sie soba i swoim mezem.
i prosze nie pisz mi juz wiecej, ze moja mama jest stara i to jej na starosc sie nalezy, bo odnosze wrazenie po twoich wypowiedziach, ze jestes bardzo mloda, wrecz dziecko.
bo ja np. w wieku 12 lat uwazalam, ze ludzie po 50, to starzy ludzie, a teraz blizej 40 lat uwazam, ze po 50 jest sie jeszcze mlodym czlowiekiem i wiele mozna robic.
my akurat prowadzimy bardzo aktywny tryb zycia, wiec jak nie potrafisz zrozumiec dlaczego napisalam na tym forum, to lepiej juz sie nie wypowiadaj, bo twoje wypowiedzi sa po prostu szczeniackie.
PISZE TUTAJ, BO DO TEJ PORY NIC MOGŁAM ZROBIĆ, ŻEBY POMÓC MOJEJ MAMIE - byłam juz u psychologa, psychiatry i nikt nie moze zmusic mojej mamy do jakiegokolwiek leczenia, ani terapii, jesli nie zagraza to jej zdrowiu, ani zyciu, czy innym osobom.
ale ty tego nie rozumiesz, ty masz klapki na oczach i dalej brniesz w swoje smieszne teorie - ŻAŁOSNE :(

"ale juz wiek kiedy mozna w koncu zaczac zyc nie dla dzieci, meza i spelniania oczekiwan innych ale dla siebie" - a skąd ty wiesz, ze moja mama musiala spelniac oczekiwania swojego meza?
ludzie biora slub chyba na cale zycie,prawda?
a nie do 56 roku i potem kazdy robi co che?

KURKA NIGDY JESZCZE NIE POZNALAM DRUGIEJ TAKIEJ OSOBY JAK TY, Z TAKIMI "MĄDRYMI" TEORIAMY NA CUDNE I WSPANIALE ZYCIE DLA OSOB PO 50.

może poradnik napisz

przez Candy14 10 paź 2012, 23:56
ancypol79, nic nie zrozumialas z tego co pisalam :roll: no ale nie chcialas zrozumiec bo nie przyszlas tiu zeby wysluchac opinii tylko zeby ktos potwierdzil Twoja

a tato jest bardzo chory,

to jakis nowy szczegol.... jakos przedtem o tym nie wspomnialas ze tato potrzebuje ciaglej opieki.. zapewne doszedl kiedy trzeba bylo wymyslec argument

przez kaja123 11 paź 2012, 13:31
Candy14, Jezeli ktoś jest uzależniony to cierpi nie tylko on ale cała rodzina. Sam uzależniony będzie się wypierał i zawsze znajdzie jakieś wytłumaczenie. Ojcu jak i autorce tego posta brakuje mamy a nie tylko jej opieki, pracy i czego tam jeszcze. Barkuje im zwyczajnie jej bliskości, rozmów, towarzystwa bo mama siedzi w grach. Mama pewnie tez ma ten deficyt ale uzależnienie jest silniejsze. To tak jak w hazardzie tyle ze kasy nie przegrywa ale przegrywa cos więcej bo uczucia. Tu niepotrzebne sa argumenty ja to tak rozumię.

przez Candy14 11 paź 2012, 14:12
kaja123, Twoje posty jestem w stanie zrozumiec i przyznac Ci racje.

przez HansKlosz 11 paź 2012, 18:48
Hmm, być może wypadek wpłynął na stan psychiczny twojej mamy – szczególnie przy silnym, nagłym stresie, poczuciu zagrożenia życia – po latach, te wszystkie emocje, przeżycia mogły o osobie dać znać w postaci lęków, nerwicy, natręctw…itp. Czasami ucieczka w wirtualny świat pozwala zapomnieć o przeżyciach, stresie, o starości, ale to tylko pozorna ulga. Uzależnienia wiążą się również z niskim poczuciem własnej wartości, człowiek słaby nie potrafi powiedzieć STOP. A być może zachowanie twojej mamy wynika też z innych powodów, np. wieku i zaburzeń zdrowotnych z tym związanych, np. demencja. Na pewno trzeba pomóc mamie, na tyle na ile pozwoli, robienie czegoś na siłę nic nie zmieni. Może trzeba użyć podstępu, aby wyciągnąć mamę do specjalisty, a może niech bliska jej osoba z nią szczerze porozmawia, albo jej podsunąć coś co lubiła robić. Ludzie w tym wieku potrzebują akceptacji, wsparcia i miłości - po prostu chcą się czuć potrzebni.
HansKlosz

przez Sorrow 11 paź 2012, 21:06
Generalnie rzecz biorąc tego typu gry online są robione specjalnie by uzależniać i tworzyć swego rodzaju wirtualne obowiązki. Oni nad tym siedzą z książkami psychologicznymi i na tym robią kasę.

http://www.cracked.com/article_18709_6- ... ooked.html

Sortuj wg