Czy nie pociągam swojego męża?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez iiwaa 17 cze 2016, 22:20
NN4V napisał(a):
mirunia napisał(a):...
Bardzo egoistyczne podejście masz do rodziny. Dzieci są spoiwem małżeństwa, dopełnieniem miłości i bliskości. Takiego podejścia i takiej teorii do posiadania potomstwa jeszcze nie słyszałam, że psują związek i relacje między małżonkami. :shock: To typowa egoistyczna wymówka ludzi sukcesu, tych, którzy chcą robić karierę zawodową. Myślą jedynie o sobie i o "tu i teraz", ale to złudne myślenie, bardzo krótkowzroczne.
Pomyśl tylko, jak Wam będzie smutno i nijako, jak skończy się ta kariera i samouwielbienie i przyjdzie starość i niemoc?!

Z takiego myślenia wywodzi się traktowanie dzieci jako własność. Narzucanie im wyimaginowanych obowiązków względem rodzicielstwa. Wiele wskazuje, że to gówniana droga.

mirunia napisał(a):...Chyba pomyliłaś forum, albo dział. Może jednak terapia uzależnień by Cię wsparła? :o

Powyższym raczej Ty pomyliłaś forum. Nie wspominając litościwie o innych pomyłkach.

Stracona100 napisał(a):Egoizm to postawa charakteryzujaca sie nadmiernym mysleniem o sobie (Was) i wlasnych interesach. Nie musi byc skierowany przeciwko komus.

Kto decyduje, co jest nadmierne, co nie?
Ustawa?

A propos ustawy - dziewczyny zapomnialy, ze jakiekolwiek prawa rodzicielskie wygasaja z chwila ukonczenia przez dziecko 18 roku zycia.
Zapomnialy tez ze dzieci maja wlasne zycie. Dzieci siostry meza siedza jedno w NY, drugie w Amsterdamie. Ma faktycznie kobieta wiele pociechy.... Pomijajac juz fakt, ze dzieci nie uchronily jej przed odejsciem meza (ich ojca), przez co jej samej nawet na ich wyksztalcenie nie byloby stac (pech chcial, ze jest po malarstwie na asp), a chlopak (ledwo ponad 10 lat mlodszy ode mnie) jest PIEKIELNIE zdolny.

przez Lusesita Dolores 17 cze 2016, 22:22
Jejku iiwaa nie chcę mieć dzieci i ja to rozumiem.
Nie rozumiem rodzenia dzieci przez osoby które na to nie stać bo przecież jakoś to będzie. Chore
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez ladywind 17 cze 2016, 22:32
Bidulka pomylila czestotliwosc zblizen z iloscia 'dodatkowych atrakcji'.
próbujesz udawac ę i ą a choćby tu wychodzi twoje buractwo i frustracja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotek em 17 cze 2016, 22:36
Stracona100 napisał(a):kotek ja nie widze problemu w tym, ze iiwaa nie chce miec dzieci, ale nie rozumiem dlaczego tak wstydzi sie swojego egoizmu w tej kwestii. Ma przeciez prawo do takiej postawy.

Z Twoich wypowiedzi wynikała raczej negatywna ocena decyzji iiwy, a egoizm to przecież cecha pozytywna.
Obrazek

przez Druid 17 cze 2016, 22:40
mirunia napisał(a):Pomyśl tylko, jak Wam będzie smutno i nijako, jak skończy się ta kariera i samouwielbienie i przyjdzie starość i niemoc?!
Właśnie, kto Ci na starość poda przysłowiową szklankę wody, ewentualnie kubek kakao?
Zaraz... czyżby dobrze opłacona pielęgniarka?
Druid

przez NN4V 17 cze 2016, 22:42
iiwaa napisał(a):...A propos ustawy - dziewczyny zapomnialy, ze jakiekolwiek prawa rodzicielskie wygasaja z chwila ukonczenia przez dziecko 18 roku zycia.
Zapomnialy tez ze dzieci maja wlasne zycie. ....

Niekoniecznie - może są z tych co uważają, że dzieci mają być posłuszne ich jedynej słuszności do końca życia. Takie powielanie schematów - w rozmaitych wersjach, czasem hardcorowych. Schematów, w rozmaitym stopniu, patologicznych.
Coś tam sobie uważają, ale niekoniecznie jest koniecznym ich słuchać.
A pewnych zagadnień nie można ująć w karby logiki na tyle nieskomplikowanej, by była przekonująca. Można natomiast łatwo poskracać schematami.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Monster6 17 cze 2016, 22:43
kotek em, Egozim to pozytywna cecha? Ojciec który wyrzuca dziecko do śmieci bo dziecko płaczę a on chce mieć spokój w domu robi ok,pozytywnie? Egoizm to cecha.Nie dobra i nie zła.Poprostu cecha.Pozytywną cechą może być ale zdrowy egoizm.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Bezlekowo
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez iiwaa 17 cze 2016, 22:52
Zeby porownac decyzje o nieposiadaniu dziecka do jego porzuceniu na smietniku to trzeba miec... Pozostawie bez komentarza.
Nie z przymiotnikami razem, tak gwoli scislosci ;)

Druid - rozumiem ze dziecko mialoby byc kiedys moja nianka? No nie, nie chcialabym go tak unieszczesliwic. Wszak byloby juz doroslym i wolnyn czlowiekiem, majacym wlasna rodzine i wlasne zycie.

Nn4v - niestety, a ogolnie przyjety schemat nie zawsze jest dobry. Gorzej, jak sie dziecko zbuntuje. Ja wyjechalam z domu majac lat 19... No i tyle mnie widzieli. Nie wiem nawet, czy ojciec sie nie zapil na smierc.
All the lights are shining
So brightly everywhere
And the sound of children's
Laughter fills the air

przez Michellea 17 cze 2016, 22:55
iiwaa napisał(a):Lacina jest nie tylko na prawie ;)
A wiesz, ze juz nawet na medycynie jest ponoc do wyboru?!
Wiem ze filologia polska ma lacine.
Moge zapytac co studiujesz? :)

Wiem, że nie tylko na prawie. Moje studia to tajemnica :lol:

iiwaa napisał(a):Ale ja nie umniejszam jakosci zwiazku. Sama powtarzam kolezankom ze i bez dzieci sie ludzie pokloca. I to zalezy od nich jaki bedzie charakter tej sprzeczki.
Sama podkreslam jakie wady ma moj maz, mimo ze jest wspanialym czlowiekiem. Np. jest apodyktyczny i bywa malo empatyczny. Kazdy zwiazek ma minusy, bez wzgledu na dzietnosc lub bezdzietnosc.

Ale wcześniej napisałaś, że dzieci psują związki. I że korzyścią wynikającą z ich nieposiadania jest życie seksualne (co sugeruje, że dzieci powodują, że ludzie przestają je mieć albo że jest ono wtedy niesatysfakcjonujące). I zapewne to zapoczątkowało całą tę burzę.

Monster6 napisał(a):Pozytywną cechą może być ale zdrowy egoizm.

Dokładnie.

przez ladywind 17 cze 2016, 22:57
A pewnych zagadnień nie można ująć w karby logiki na tyle nieskomplikowanej, by była przekonująca. Można natomiast łatwo poskracać schematami.

Można, co niezle wychodzi użytkowniczce iwaa
Ktoś, kto kieruje sie w życiu tylko logika, bedzie zawsze nieszczesliwy. Brakuje w tym spontanicznosci a myslenie jest mało elastyczne. Czytajac iwaa czy kiedy pisze o swoim mezu, moge sobie tylko wyobrazic jacy sa to smutni ludzie. No i szkoda tych biednych studentów, na których moga przelewac swoje żale w nieudanym zyciu. Niestety tak to jest na uczelniach, bo sama tego doswiadczyłam, na szczescie nie od wszystkich wykładowców :(

przez cdn. 17 cze 2016, 22:59
Wydaje mi się, że tu wychodzi frustracja z obu stron, które chcą przekonać, że posiadanie dzieci lub ich nieposiadanie jest lepsze od ich posiadania/ nieposiadania. Nie rozumiem takich dyskusji. To jest osobista sprawa każdego człowieka, nie wiem czemu ma to podlegać jakiejkolwiek ocenie.

Na dobrą sprawę to forum przyciąga wszelkiej maści różnych frustratów, i to, że iiwaa, tu trafiła, też nie jest przypadkiem. Frustrowało ją zachowanie męża, ale skoro sprawa uległa rozwiązaniu, to po co ciągnąć dalej ten temat? Chyba życie wam niemiłe :lol:

przez kotek em 17 cze 2016, 23:01
Monster6, głupi ten Twój przykład. Jeśli ktoś decyduje się na dziecko, decyduje się również na pewne konsekwencje jego posiadania.
Obrazek

przez Monster6 17 cze 2016, 23:10
kotek em, Właśnie że dobry przykład.Tak samo jak byś nie chciała i nie było by to pozytywną cechą jak by się facet zdradzał dla co rusz nowej dziuni i okradał myśląc tylko o swoich korzyściach.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Bezlekowo
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez iiwaa 17 cze 2016, 23:12
ladywind napisał(a):

Można, co niezle wychodzi użytkowniczce iwaa
Ktoś, kto kieruje sie w życiu tylko logika, bedzie zawsze nieszczesliwy. Brakuje w tym spontanicznosci a myslenie jest mało elastyczne. Czytajac iwaa czy kiedy pisze o swoim mezu, moge sobie tylko wyobrazic jacy sa to smutni ludzie. No i szkoda tych biednych studentów, na których moga przelewac swoje żale w nieudanym zyciu. Niestety tak to jest na uczelniach, bo sama tego doswiadczyłam, na szczescie nie od wszystkich wykładowców :(

Czyzby ktos Cie oblal pare razy? :)
Oblewamy tych, ktorzy nie umieja. Maz jest bardzo wymagajacy, ale jakim cudem wsrod 10 dwoj trafi sie piatka i osoba przy ktorej jest zachwycony zdolnym studentem? Ma nagly przyplyw dobrego nastroju?
Nie nauczyli sie, to nie zdadza, jak sie naucza, to zdadza. Jedyna prawidlowosc.

Sortuj wg