Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwna przypadłość - pytanie do ekspertów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum(rocznik 93).

Jestem osobą o piekielnie mocnym charakterze, ale z natury szukam dziury w całym.

Pech chciał, że mając 16 lat - współżyłem pierwszy raz, byłem na tyle odpowiedzialny po alkoholu, żeby się zabezpieczyć jednakże, kobieta, z którą to zrobiłem na siłę wciskała mi, że tego nie zrobiłem. Co spowodowało u mnie wywołanie dziwnych reakcji: myśli - typu będę ojcem itd... Mimo, że wewnętrznie wiedziałem, że nie ma takiej możliwości, serce zaczęło bić o wiele szybciej. Taki strach trwał z miesiąc - dwa.

Na dzień dzisiejszy wiem, że to jeden z większych błędów mojego życia - cóż, teraz już nieistotne.

 

Do dziś odczuwam podczas zbliżeń szybsze bicie serca - nawet podczas przytulenia. Bardzo mnie to irytuje, a wiem, że to jest spowodowane powyższym przypadkiem. Serce bije nienaturalnie szybko. Nie jest to choroba fizyczna, lecz psychiczna.

 

Do sedna, mam kobietę, która straciła dziewictwo również 3 lata temu, a jest w moim wieku. Straciła to z osobą przypadkową, która ją w pewnym sensie do tego zmusiła - nie chciała tego - myślami była gdzie indziej.

 

Przez 3 lata do dziś - nie miała żadnego stosunku.

Mój problem polega na tym, że nie mogę sobie poradzić z tym, że dziewczyna, którą de facto kocham ze wzajemnością nie jest już dziewicą, mimo własnej woli.

Czytając ten post - widzę, że to totalne bzdury, ale po prostu poczułem, że muszę spytać ekspertów co z tym fantem zrobić...

Nie radzę sobie z tym innym rytmem serca(lękiem) i tematem dziewictwa...

 

Co radzicie? Jak sobie to poukładać?

 

-- 29 mar 2012, 15:41 --

 

Czy ktoś jest w stanie zdiagnozować mój problem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie zdiagnozować mój problem?

Niedojrzałość i przerost ego.

 

Na wstępie piszesz o sobie, że masz "piekielnie mocny charakter", a już kilka zdań dalej, że wpadałeś w panikę przy stosunkach, bo przy Twoim pierwszym (który odbyłeś po pijaku) dziewczyna wmawiała Ci, że się nie zabezpieczyłeś. To NIE JEST oznaka mocnego charakteru a raczej słabego. Niedojrzałości na pewno. Poza tym prawda jest taka, że przy tym pierwszym stosunku NIE BYŁEŚ odpowiedzialny. Miałeś 16 lat, a uprawiałeś seks tak nawalony, że potem nawet nie pamiętałeś, czy nałożyłeś gumę czy nie. Z której strony to jest odpowiedzialne.

 

Dalej opisujesz swoją obecną dziewczynę, która straciła dziewictwo w co najmniej nieciekawych okolicznościach zakrawających wręcz na gwałt. Mogło się to odbić na jej psychice, na życiu seksualnym, na wszystkim, ale Ciebie to nie gryzie. Tobie przeszkadza, że ona nie jest już dziewicą.

 

Ty straciłeś dziewictwo nawalony jak stodoła z jakąś panną, co chyba była nawalona tak samo jak Ty, a przeszkadza Ci, że obecna nie jest dziewicą.

 

Powtarzam to, bo próbuję zmieścić w głowie ten ogrom bucostwa i egoizmu. Na razie mi się nie udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o problemy które poruszasz, to widzę to tak.

 

1. Współżycie w wieku 16 lat może stworzyć uraz.

Potwierdzałaby to obecność lęków po zdarzeniu o których piszesz.

Uraz ten będzie upośledzał Twoje życie seksualne.

Proponuję to poukładać sobie z pomocą psychologa.

 

2. Jeśli chodzi o dziewictwo to bardziej kwestia zaufania.

Czy dziewczyna będzie wierna, czy nie znajdą się znienacka jakieś dzieci.

Tłumaczenia że nie chciała tego wyglądają na bardzo naciągane.

 

Myślę że tutaj poprostu potrzeba dłuższego czasu, żebyś

upewnił się czy można jej zaufać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Współżycie w wieku 16 lat może stworzyć uraz.

Potwierdzałaby to obecność lęków po zdarzeniu o których piszesz.

Uraz ten będzie upośledzał Twoje życie seksualne.

Proponuję to poukładać sobie z pomocą psychologa.

Przesadzasz.

Lęki miał, bo panna mu wkręciła do głowy, że będzie tatusiem, a nie z samego faktu, że rozpoczął współżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×