związek z osobą o wiele lat starszą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: związek z osobą 23 lata starszą!!!!

przez linka 09 lis 2010, 14:18
niemądry, ale tobie się wszystko "fajnie kojarzy" ......ty coś widzisz poza stereotypami? ....jedna zależność zachodzi zawsze, ale w drugą stronę już nie ....bo? Bo tak?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 11 lis 2010, 18:04
Ale pojechaliście. Nie znacie szczegółów a piszecie jak byście znali sytuację lepiej od autorki.

przez monika88 20 gru 2010, 23:30
teraz jak tu zapomnieć o "starszym Panie" płakać mi sie chce...tak sie zżyliśmy ze sobą... kurcxze najgorsze jest to, że ja nie chce go o nic prosic ani naciskać...bo on ma zonę dzieci swoje życie..nie pracujemy już razem a mi jest cholernie ciężko o nim zapomnieć :(

[Dodane po edycji:]

dodam, że utrzymujemy ze sobą kontakt, bo lubimy ze sobą rozmawiać....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harpagan83 20 gru 2010, 23:39
Dobra, ale niech ktoś mi odpowie co sądzi o takiej sytuacji.
Dziewczyna starsza o 9 lat od męrzczyzny, Jak postrzegacie taki zwiazek?
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez monika88 20 gru 2010, 23:44
wiek nie jest przeszkodą...ja od swojego "starszego PANA" jestem młodsza o 23 lata. dogadujemy sie świetnie, mamy takie same poglądy na większość tematów poprostu roumiemy sie bez słów, on także lubio to co ja....także nie przejmuj sie że jesteś starsza walcz o szczęście... ja niestety nie mogę bo ma żone i dzieci...ale gdybym urodziła sie 20 lat wcześniej to bym walczyła o niego jak lwica a teraz musze niestety cierpiec:(

wiek nie ma znaczenia...

przez harpagan83 20 gru 2010, 23:53
monika88, jeśli to do mnie odpowiedź, to ja nie jestem starsza, tylko jestem młodszy. Mam 27 lat a Ona 36, i kocham ją, ale nie wiem czy nam wyjdzie taki związek na dłuższą metę
To wymaga pełnego angażu

przez monika88 21 gru 2010, 00:03
to wszystko zależy od waszego podejścia, musisz z nia porozmawiać i dowiedzieć sie jak ona zapatruje sie na Wasz związek. Nie jest miedzy wami aż taka duża różnica wieku, jeszcze do przyjęcia...wielu moich znajomych ma podobną sytuacje do Ciebie...także życze szczęscia

mój kuzyn ma 30 lat a jego teraz już żona 38.... poznali sie jakies 4 lata temu...ona ma syna który teraz ma 18 lat...jego rodzina była przeciwko temu związkowi....ale po poł roku pogodzili sie z jego wyborem.. sa szczęśliwym małżeństwem i dogadują jak żadko kto. nie ma reguły a wiek to tylko cyferki

ja mam większy problem bo gość ma żonę i dzieci...czuje sie troche jak kochanka chociaż nie spaliśmy ze sobą, ale strasznie przywiązałam sie do niego i nie potrafię zrezygnować z tej znajomości

przez Śnieżka* 21 gru 2010, 00:12
harpagan83 napisał(a):Dobra, ale niech ktoś mi odpowie co sądzi o takiej sytuacji.
Dziewczyna starsza o 9 lat od męrzczyzny, Jak postrzegacie taki zwiazek?

Normalnie, to tylko stereotyp że to mezczyzna musi być starszy, ale na szczęście czasy się zmieniają i ludzie na takie związki już tak dziwnie nie patrzą jak to miało miejsce kiedyś.
Ważne jest wasze szczęście i to czy siebie kochacie a nie co ludzie powiedzą.
Powodzenia :D
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez harpagan83 21 gru 2010, 00:16
to wszystko zależy od waszego podejścia, musisz z nia porozmawiać i dowiedzieć sie jak ona zapatruje sie na Wasz związek. Nie jest miedzy wami aż taka duża różnica wieku, jeszcze do przyjęcia...wielu moich znajomych ma podobną sytuacje do Ciebie...także życze szczęscia

monika88, Dzięki :smile:, Spotykamy się jusz trochę czasu, z 4 miechy, ale ona raczej traktuje to jako taką przyjaźń z seksem, nie chce się angarzować, bo uważa że jednak dzieli nas spora różnica wieku, no i Ona ma Dwie córeczki, które bardzo mnie lubią:) Powie Ci że zanim poznałem jej dziewczynki to byłem bardziej optymistycznie nastawiony, ale teraz nachądzą mnie chwile zwątpienia, czy aby na pewno dam radę, bo tu juz nie będzie mnie i Jej, tylko Ona, Ja, i jej dzieci, dla których będe w pewnym sęsie ojcem, no i mam czasem takieobawy, czy aby na pewno był bym dobry dla nich, czy ich w żaden sposób nie zawiodę. Ogólnie to zależy mi na niej. Fajnie że podałąś przykląd swojego kuzyna ;)

ja mam większy problem bo gość ma żonę i dzieci...czuje sie troche jak kochanka chociaż nie spaliśmy ze sobą, ale strasznie przywiązałam sie do niego i nie potrafię zrezygnować z tej znajomości

monika88, współczuje Ci na takiej sytuacji :), widać że się w nim zakochałaś.
Ale czy on też ciebie kocha? No i czy nie boisz się że zrobisz krzywdę jego rodzinie, odbijając go jej?
Bo moja niunia jest rozwódką, wiec przynajmniej nie martwie sie że zabrałem komuś żonę ;)

Śnieżka*, Wiem, że czasy się zmieniły, w sómie to jej wiek mi nie przeszkadza, w sumie to można żec że zakochałem się w Niej od pierwszego obejżenia, chociasz miałem młodsze, do wyboru. No i wbrew pozorom, w cale tak łatwo nie było mi się wkraść, w Jej łaski. :mrgreen:

Odnosze jednak wrażenie, ze to mi bardziej zalezy na naszym zwiazku nisz jej. :?
To wymaga pełnego angażu

Re: związek z osobą o wiele lat starszą

przez Alienated 25 gru 2010, 17:12
Harpagan83, daj spokój chłopie! A cóż to jest tych zaledwie dziewięć lat różnicy w sytuacji kiedy dziewczyna Ci odpowiada! Jeżeli czujesz, że masz taką możliwość, wal śmiało do przodu! ;) Będąc z Tobą zupełnie szczerym, napiszę, że cholernie Ci teraz zazdroszczę. Jeszcze do niedawna sam miałem możliwość regularnego widywania się z kobietą, która jest ode mnie starsza o całych siedemnaście lat!!! ;) Dodam, że młodzikiem już też nie jestem ;). Pomimo tej, być może zaskakującej dla niektórych, różnicy wieku uwielbiałem Ją i na swój sposób uwielbiam nadal, choć to już niestety zamknięty rozdział w moim życiu :(. Pamiętam jak lubiłem pokazywać się z Nią w miejscach publicznych! Miałem wtedy kompletnie gdzieś co na ten temat mogą sobie pomyśleć inni, ponieważ towarzyszyło mi niczym nie zachwiane przekonanie o jej ponadprzeciętnej atrakcyjności. Z całą pewnością nie zamieniłbym Jej na żadną małolatkę gdyby zaistniała taka ewentualność! Przykro mi jest jednak teraz myśleć, że drugiej takiej szansy od życia już nie dostanę :(.
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

Sortuj wg