Szarpnięcie przed zaśnięciem, szybkie bicie serca

Inne zaburzenia.

przez bedzielepiej 01 sie 2016, 05:23
kardio91 napisał(a):Codziennie gdy kładę się spać, przysypiam i nagle w momencie tracenia swiadomości z okolic klatki piersiowej obok serca, nie jestem pewien ale podejrzewam ze to mięsień albo serce, wywołuje mocne szarpniecie ze cale moje ciało dostaje zrywu. A w dzień boli mnie to miejsce. Pomaga gdy przed pójściem spać wyjde na spacer na 30 min, wtedy jestem bardziej dotleniony i lżej zasypiam. Nie ma szans żebym zasnął gdy przebywam dłużej niż 30 min w domu, szczególnie przed komputerem, po takiej przesiaduwie muszę wyjść na spacer się dotlenić żebym potem wrócić i zasnąć. Gdy wyjdę na dwór czuję jak się wszystko wraca do normy i się uspokaja w organiźmie, serce lżej zaczyna bić..

Ano miałam tak z parę razy jak brałam SSRaje. Na szczęście po odstawieniu minęło. Współczuję jak masz tak codziennie.

przez jestem-bogiem 02 sie 2016, 22:53
To szarpnięcie kończyną chwilę po odpłynięciu nazywa się zryw miokloniczny i jest to najnormalniejsza reakcja, występuje u większości ludzi i u mnie, po prostu mózg się upewnia czy ciało już śpi i wysyła sygnał w formie impulsywnego kopnięcia nogą.To nie jest żadna nerwica
Jak wiadomo podczas fazy snu na ciało jest nakładany paraliż żeby się nie miotać w łóżku, to jest powiązane

Sortuj wg