Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:15
cyklopka ja się bardziej skłaniam ku teorii chaosu. Czyli w jakiś sposób zgadzam się z Tobą. Sęk w tym, że widzę w tym dużo przypadku. Nawet jeżeli coś jest uporządkowane to bardziej jako fraktalne, co już nawet nie jest hipotezą. bo wystarczy popatrzeć na chmury.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 16:20
owsik, zawsze możesz zacząć podrywac na litość. Biedne nieszczęsliwe dzieciństwo/toksyczni rodzice i nie dość, ze dzieciństwo marne to i uroda.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:25
khaleesi napisał(a):owsik, zawsze możesz zacząć podrywac na litość. Biedne nieszczęsliwe dzieciństwo/toksyczni rodzice i nie dość, ze dzieciństwo marne to i uroda.

Oj przestań się nabijać. Poza tym to i tak nic by nie dało, bo zostawałbym tylko kolegą, aż tak odpadam przez swoją twarz.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 16:26 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 16:26
Ja uważam, że póki żyjemy jesteśmy niepodzielną całością, wszystkie aspekty są ze sobą zawile powiązane.

Cyklopka, generalnie się też ku temu skłaniam. Co nie przeszkadza mi wierzyć, że ta moja dusza się potem wcieli w inne ciało. Mam taką filozofię życiową i nikt mi nie zabroni.
owsik, a z jakiej racji ty wnosisz, że nie masz duszy? Weź udowodnij. Wiara to kurcze wiara chyba. Nie potrzeba na to naukowych twierdzeń.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:28
Ḍryāgan napisał(a):
Ja uważam, że póki żyjemy jesteśmy niepodzielną całością, wszystkie aspekty są ze sobą zawile powiązane.

Cyklopka, generalnie się też ku temu skłaniam. Co nie przeszkadza mi wierzyć, że ta moja dusza się potem wcieli w inne ciało. Mam taką filozofię życiową i nikt mi nie zabroni.
owsik, a z jakiej racji ty wnosisz, że nie masz duszy? Weź udowodnij. Wiara to kurcze wiara chyba. Nie potrzeba na to naukowych twierdzeń.

Św Tomasz z Akwinu, by stwierdził, że wiara rozumem jest lepsza od wiary sercem.
Myślę, że nauka wiele rzeczy udowodniła, które wcześniej były zarezerwowane dla wiary istot nadprzyrodzonych. Od piorunów zacząć po ogień i bardzo wiele innych. I absolutnie nie zabraniam Ci wierzyć, nawet mi to przez myśl nie przeszło.

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 16:31
owsik, to ciekawe - podpierasz się autorytetem św. Tomasza z Akwinu a twierdzisz, że nie masz duszy.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 16:34
Ḍryāgan napisał(a):owsik, to ciekawe - podpierasz się autorytetem św. Tomasza z Akwinu a twierdzisz, że nie masz duszy.

On twierdził, że wiara wynikająca z rozumu jest lepsza od wiary z serca. Mi wychodzi, że nie ma duszy, co nie znaczy, ze ja Tobie zabraniam wierzyć . A moje pytanie do Ciebie o to dlaczego wierzysz wędrówkę dusz nie miało żadnego podtekstu. Po prostu jestem ciekaw dlaczego w to wierzysz.

Brzydota

przez Ḍryāgan 27 gru 2015, 16:40
owsik, tak mi wyszło po długoletnich rozważaniach. Po prostu pewne czynniki doświadczalne (żeby nie było - element wiedzy w tym był) pozwoliły mi dojść do takiego właśnie wniosku. Poza tym ta wiara wydaje mi się racjonalna. Reinkarnacja jest sprawiedliwsza niż piekło-niebo chrześcijańskie.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Brzydota

przez khaleesi 27 gru 2015, 16:53
owsik napisał(a):
khaleesi napisał(a):owsik, zawsze możesz zacząć podrywac na litość. Biedne nieszczęsliwe dzieciństwo/toksyczni rodzice i nie dość, ze dzieciństwo marne to i uroda.

Oj przestań się nabijać. Poza tym to i tak nic by nie dało, bo zostawałbym tylko kolegą, aż tak odpadam przez swoją twarz.
Kiedy ja powaznie piszę :bezradny:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Brzydota

przez wiejskifilozof 27 gru 2015, 17:01
nieboszczyk napisał(a):detektywmonk nie należy mylić wewnętrznej urody z układami od których bardzo dużo zależy i są podstawą w każdej dziedzinie życia.uroda wewnętrzna czy inteligencja nic nie da kiedy nie masz żadnych układów z innymi.ja np nie lece do UK na kilka dni w roku bo jestem przystojny,mam niebrązowe jasne oczy,bujną fryzurę czy posiadam książkową wiedzę i pamięć fotograficzną.to latami ciężko wypracowane układy i wiele wyrzeczeń od osoby z FS.jak myslisz dlaczego w naturze zwierzątka krótko żyją,często są zagryzanie i zjadane,dlaczego walają się ich zgniłe ciała i kości gdzie popadnie?dlaczego zdychają z głodu kiedy zęby im wypadną?bo w naturze niema sklepów i prywatnych gabinetów.w naturze niema hajcu.

Zwierzątka giną,po prawa natury są nieubłagane.Lis zjada królika,orzeł przedni lisa.

Brzydota

przez cyklopka 27 gru 2015, 17:27
Podobno koncept psychiki w antropologii wykształcił się z nadmiernego rozdziału pojęć duszy i ciała. Duszy, która powinna być rozumna, logiczna i moralna, i ciała, które było chaotyczne i podległe prawidłom przyrody. Silne emocje były przypisane bardziej ciału niż duszy. Pojęcie psychiki wprowadzono by badać emocje w oddzieleniu od ciała.

Też czasem czytam książki o filozofii i kulturze 8)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 17:40
cyklopka ty jesteś bardzo inteligenta i po przeczytaniu kilku Twoich postów nie wątpiłem w to, że jesteś bardzo oczytana.

Brzydota

przez owsik 27 gru 2015, 17:43
khaleesi czasami mam wrażenie, że powianiem zrobić coś paradoksalnego. Właśnie się oszpecić, tak by dzięki temu uzyskać jakaś minimalną atrakcyjność seksualną. Np zrobić sobie irokeza i przefarbować, go na niebiesko. Radykalnie to zrobić jakiś Maoryski tatuaż. Wiem, że to głupie, ale czasami tak myślę, że to może podświadomie odwrócić uwagę kobiet od mojej niemęskiej urody. Dać jakiś taki minimalny punkt zaczepienia. Ponieważ próbowałem feromony i nic mi to nie pomagało. Nie wiem czy dlatego, że nie ma ludzkich feromonów jak twierdzi wielu naukowców. Czy dlatego, że w żadnym z tych specyfików nie było żadnych feromonów. Nie wiem tego.
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 17:45 przez owsik, łącznie edytowano 1 raz

Brzydota

przez AnissemSirch 27 gru 2015, 17:43
Przepraszam bardzo, ale do czego zmierza ten temat? Do czarnej dupy?
Prawdziwy facet sprawia, że masz mokre majtki, a nie oczy.

Sortuj wg