Zmienne nastroje

Inne zaburzenia.

Zmienne nastroje

przez Poland 21 paź 2014, 14:05
Generalnie mam tak, że mało stabilny jestem, a mój nastrój potrafi zmieniać się ciągu dnia zbyt wiele.
Ogólnie najgorzej mam z rana, totalna apatia, niechęć do wszystkiego, często zbyt długo śpię, czy leżę w łóżku co tylko pogarsza moje samopoczucie. Długo jakoś nie mogę zaskoczyć nieco zalękniony jestem, w ciągu dnia jakoś się poprawia. A najlepiej czuję się wieczorem, totalne przeciwieństwo. Dziś miałem iść na uczelnie, obudziłem się czułem się super z rana, ale postanowiłem odpuścić, i w stałem o 11 i istna masakra, a tak jest często. Zasadniczo jak rano wstanę to jest lepiej, szczególnie gdy na rano mam do pracy, bo na uczelnie jakoś gorzej, na pewno więcej obaw jest.

W ciągu dnia też raz jestem przybity, a za moment uspokajam się, wyluzowywuję się. Co można poradzić, jak to jakoś ustabilizować?

Zmienne nastroje

przez noszila 21 paź 2014, 20:20
Lepiej funkcjonujesz wieczorem, czy nawet nocą. Jesteś sową, a nie rannym ptaszkiem. Samo w sobie to nie jest żadne zaburzenie. Po prostu taki tryb życia Ci służy.
Piszesz jednak, że nastrój zmienia Ci się w ciągu dnia i to nawet kilka razy. Trudno stwierdzić (bo za mało danych i brak kompetencji) czy jest to chandra, depresja, nerwica, może chad; a może wcale nic poważnego i nie ma sensu się doszukiwać na siłę zaburzenia.
Masz jakieś zainteresowania, hobby? Czy życie toczysz między pracą a uczelnią?
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Zmienne nastroje

przez Poland 21 paź 2014, 20:29
Nie są to jakoś bardzo silne trudności, ale trochę przeszkadzające, najgorzej rano, bo jednak w ciągu dnia to jakoś bardziej znośnie. Najgorzej jest gdy mam do pracy na popołudnie, ten czas mam wtedy jakby niezagospodarowany i tu też pewnie leży jedna z przyczyn. Czas wolny też z reguły marnuję siedząc w domu, choć pracuje nad tym i trochę to zmieniam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zmienne nastroje

przez noszila 21 paź 2014, 20:45
Poland napisał(a):Najgorzej jest gdy mam do pracy na popołudnie, ten czas mam wtedy jakby niezagospodarowany

Jak ja idę na popołudniową zmianę to od rana nie istnieję dla świata ;) zanim się wyśpię a potem najem, ogarnę jakoś żeby wyglądać do ludzi to myk i już trzeba wychodzić heh. Nie ma lekko, rozumiem Cię :)
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Sortuj wg