Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o nazwę tego zaburzenia.


jasiekpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mając jakieś 12 lat miałem ten problem, teraz to wróciło.

Po prostu czuje że ten świat nie jest prawdziwy; jest czyjąś grą albo eksperymentem naukowców. Wszystkie elementy tego świata stworzone są by wyglądał on dla mnie jak najprawdziwiej. Czuję też że to co jest poza polem mojego widzenia nie istniało - ludzie w afryce, brat w pokoju obok, czaska pod jego skórą, wszystko to jakby nie istniało. Kwestionuję też każdą teorię matematyczną i fizyczną, twierdze że jest za mało dowodów by to udowodnić lub jest to jedna wielka konspiracja. Bardzo utrudnia mi to wszystko bo robiąc cokolwiek zaczynam bardzo głęboko o tym myśleć i kwestionować sens tego, realność i często dochodzę do wniosku że to bez sensu bo i tak to nieprawdziwe.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś mi sie tak wkręcało,ze moze to wszystko nieprawda i jestesmy tylko wyobrażeniem czyjejś wyobraźni, w koncu ta myśl chodziła za mną i dla mnie to NN i natrętna myśł po prostu , bo ja wiedziałm ,ze to raczej nie jest prawda,lae w sumie to nigdy nie mamy pewnosci a naszym bogiem jest jakiś nastoletni frajer siedzący u siebie w pokoju i budujący własny wszechswiat, ale ja jestem fanem fantastyk wiec wwiecie ;););) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twierdze że jest za mało dowodów by to udowodnić

a masz dowody, by udowodnić, że jest odwrotnie?

 

Och, oczywiście że nie mam! To jest nieracjonalne ale chory i tak będzie w to wierzył. Mam w głowie mnóstwo teorii które rzekomo zaprzeczają naukowym teorią, ale moje teorie są niewytłumaczalne dla innych i tylko ja je rozumiem. Kiedy objaśniam sobie te teorie w głowie to jakby nie używam słów że np mówię sobie w mózgu: ''mam argumenty takie i takie, ta teoria jest taka i taka'', tylko wszystko w mojej głowie dzieje się jakby za pośrednictwem uczuć, wyobrażeń... nie ma słów żeby to opisać, to rozumiem tylko ja i nie umiem tego nikomu wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×