Pomóżcie!

Inne zaburzenia.

Pomóżcie!

przez kaka3357 12 paź 2011, 16:54
Witam.Chciałabym uzyskać pomoc z moim problemem.
Mam 15 lat i trochę nie wyrabiam z nerwami.W I gimnazjum zdarzyło się uderzyć koleżankę. Puściły mi nerwy.A teraz jest gorzej.Przez dwa lata kolega z klasy nazywał mnie"robo-cop babo-chłop".Wkurzało mnie to ,ale powstrzymywałam się ile mogłam.A teraz zdarzyła się gorsza sytuacja.Mianowicie napisałam do kolegi,że jak nie pójdziemy z panią wyjaśnić tej sytuacji to go walne.Ale ja to napisałam na kartce i chłopak pokazał nauczycielce.Później zrobiła "wywiad".Zaczęła się pytać dlaczego nie wyrabiam z nerwami. ja jej mówię,że tak mnie wkurzyli , że nie mogłam już wytrzymać.Nauczycielka zaczęła gadać o psychologach,że mogę mieć nerwice itp. Mówiła też żebym pogadała z pedagog.Ja mówię że nie chcę , że sobie poradzę.A ta zaczyna mi wypominać co było w I gimnazjum.Ja mówię jej jeszcze raz od początku co było.Powiedziała żebym się jeszcze zastanowiła... Ale ja nie chce chodzic do nikogo.Postanowiłam że jak będę sama siedziała to poradze sobie.Dobrze robię ? Pomóżcie!

Pomóżcie!

przez Noopii 12 paź 2011, 18:14
Źle robisz..psycholog pedagog jest po to by pomagać..pozwól sobie pomóc..inaczej będzie tylko gorzej.Decyzja należy do Ciebie.
Noopii

Pomóżcie!

przez Eye of the Beholder 12 paź 2011, 19:27
Sama nie dasz sobie rady, lepiej posłuchaj się tej "pedagodżki" :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pomóżcie!

przez ekspert_abcZdrowie 12 paź 2011, 19:40
kaka3357, z tego, co napisałaś nie wynika, byś cierpiała na jakiś rodzaj nerwicy. Według mnie, możesz przejawiać problemy na tle zaburzeń zachowania. Twoja impulsywność, agresywność, skłonność do irytacji, łatwe "wkurzanie się", bicie kolegów i koleżanek świadczą raczej o nieumiejętności kontrolowania negatywnych emocji. Osobiście, radziłabym skorzystać z pomocy pedagoga szkolnego lub psychologa, który na pewno zna skuteczne sposoby radzenia sobie ze złością i gniewem i podpowie ci, co możesz robić, by pozbyć się nieprzyjemnych emocji. Godne polecenia są też treningi asertywności. Będąc sama, nasilasz tylko w sobie poczucie frustracji, co na pewno nie pomoże ci uporać się ze złością i agresją. Zastanów się nad tym...
Psycholog

Sortuj wg