Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie!


kaka3357

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałabym uzyskać pomoc z moim problemem.

Mam 15 lat i trochę nie wyrabiam z nerwami.W I gimnazjum zdarzyło się uderzyć koleżankę. Puściły mi nerwy.A teraz jest gorzej.Przez dwa lata kolega z klasy nazywał mnie"robo-cop babo-chłop".Wkurzało mnie to ,ale powstrzymywałam się ile mogłam.A teraz zdarzyła się gorsza sytuacja.Mianowicie napisałam do kolegi,że jak nie pójdziemy z panią wyjaśnić tej sytuacji to go walne.Ale ja to napisałam na kartce i chłopak pokazał nauczycielce.Później zrobiła "wywiad".Zaczęła się pytać dlaczego nie wyrabiam z nerwami. ja jej mówię,że tak mnie wkurzyli , że nie mogłam już wytrzymać.Nauczycielka zaczęła gadać o psychologach,że mogę mieć nerwice itp. Mówiła też żebym pogadała z pedagog.Ja mówię że nie chcę , że sobie poradzę.A ta zaczyna mi wypominać co było w I gimnazjum.Ja mówię jej jeszcze raz od początku co było.Powiedziała żebym się jeszcze zastanowiła... Ale ja nie chce chodzic do nikogo.Postanowiłam że jak będę sama siedziała to poradze sobie.Dobrze robię ? Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaka3357, z tego, co napisałaś nie wynika, byś cierpiała na jakiś rodzaj nerwicy. Według mnie, możesz przejawiać problemy na tle zaburzeń zachowania. Twoja impulsywność, agresywność, skłonność do irytacji, łatwe "wkurzanie się", bicie kolegów i koleżanek świadczą raczej o nieumiejętności kontrolowania negatywnych emocji. Osobiście, radziłabym skorzystać z pomocy pedagoga szkolnego lub psychologa, który na pewno zna skuteczne sposoby radzenia sobie ze złością i gniewem i podpowie ci, co możesz robić, by pozbyć się nieprzyjemnych emocji. Godne polecenia są też treningi asertywności. Będąc sama, nasilasz tylko w sobie poczucie frustracji, co na pewno nie pomoże ci uporać się ze złością i agresją. Zastanów się nad tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×