Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica z czym się to je ?


Makosz

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich chętnych do zamieszczania wszelkich informacji o:

1.Wpływie pewnych składników pożywienia na wzrost aktywności objawów nerwicy lub na ich osłabienie.

2.Doświadczenia z przebiegu stosowanych diet...np. diety ducana, diety paleo, i td. Nie wierzę dziewczyny, że żadna z was, nigdy nie próbowała żadnej diety ;). Podzielcie się doświadczeniami. Piszcie o tym jak się czułyście po spożyciu tego czy tego produktu.

3. Zapraszam do zamieszczania przepisów. Mile widziane zdjęcia przygotowanego menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w porządku, nie wyczułam szyderstwa...Myślę, że owsiankę będzie trudno przebić. Osobiście uważam, że taka 3 dniowa dieta oczyszczająca oparta na owsiance i wodzie doskonale oczyści organizm. No dobrze, załóżmy, że trzydniowa dieta oczyszczająca minęła i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha...ale spróbuj, zachęcam. Smak oryginalny, a i owszem. Bardzo naturalny.

 

-- 29 sty 2015, 07:52 --

 

Czy napoje typu kawa, herbata, coca cola... są wskazane ? Pobudzają, a dla kogoś z nerwicą pobudzanie to chyba nie jest najlepszy pomysł. Osobiście uwielbiam poranną kawę z mlekiem, prawie pół na pół, następnie w pracy hektolitry, bo traktuję filiżankę kawy jak ucieczkę od rzeczywistości, na szczęście nie dopijam. Czy czuję się roztrzęsiona? Z pewnością, ale rzadko kiedy tak się nie czułam, więc chyba nie mam odniesienia, choć wiem, że można inaczej i w głębi duszy zawsze zazdrościłam tym wszystkim zrównoważonym, bo ta cholera zniszczyła mi kawał mojego życia, a nie pozwolę aby dotknęła moje dzieci. Więc pytam: kawa czy herbata, a może w cholerę tylko woda i zioła a od wielkiego święta kawa i herbata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owsianka Jej Wysokość zajmuje pierwsze miejsce równolegle wg mnie z Maślanką, taką naturalną, nie smakową. Myślę, że takim duetem to już by nie osłabł w czasie diety oczyszczającej. Co wy na to. Ciągnie mnie jakoś do tych diet, bo mam wrażenie, że po każdym takim ataku paniki, który mnie nachodzi, gromadzi się w organizmie mnóstwo toksyn. Myślę tak, bo zawsze po, czuję się jak po nagłym spadku wysokiej gorączki. Zastanawiam się co tam, w organizmie może się dziać, jakie zachodzą procesy chemiczne... rewolucja w tym negatywnym znaczeniu. Stąd właśnie te moje zerkania w stronę diety oczyszczającej i takiej na później dla nerwicowca. Czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym? Żeby pewne produkty wyeliminować zupełnie ( kawa, herbata, słodzone napoje), zastąpić je neutralnymi produktami. To samo z produktami stałymi.

 

-- 29 sty 2015, 18:49 --

 

jestem wielbicielką owsianki , ostatnio zastąpiłam ją płatkami gryczanymi na mleku, polecam bardzo smaczne i pożywne

 

Flora3

Kasza gryczana, czy płatki, bardzo lubię. Przyrządzam w ten sam sposób co owsiane, po prostu zalewam gotowaną, wrzącą wodą i odstawiam na kilka minut. Kaszę zaś po ugotowaniu mieszam z fasolką szparagową przygrzaną na oleju z czosnkiem. Rewelacyjna, lub ze smażonymi pieczarkami z cebulką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dodać przyprawy i cebulke podsmażoną, i surowe jajko (już nie będą vegańskie ;P), obtoczyć w płatkach albo w bułce tartej i smażyć na boski rumiany kolor

 

soczewice moczyc na noc, potem gotować krótko z 15min az zmięknie, (za długo nie bo sie rozwali i będzie zupa :P) potem odcedzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałam pojęcia, że owsianka działa antydepresyjnie. Chyba zbyt rzadko ją jem, bo nie zauważyłam takiego efektu. Najbardziej lubię na waniliowym mleku sojowym.

 

Ciekawe urozmaicenie. Do mleka sojowego nie mam smaka. Ale warto spróbować i dodać rodzynki ? albo jabłuszko upieczone w piekarniku ??? :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleko sojowe jest pycha :>

 

tylko ja sam robiłem, kupe z tym roboty, cała noc moczyć potem przez maszynke i do ostudzonej przegotowanej wody, potem odsaczyć przez tetrowa pieluche i zagotować z miodem i szczyptą soli

 

posmak zielonki ;P

 

sklepowe lepiej smakuje - ale to wiadomo jak pakowane przetwarzane itd...

a co swoje to swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×