żeńszeń syberyjski

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

żeńszeń syberyjski

przez buka 02 lip 2013, 18:53
Kiedyś zamówiłem z MO jako bonus ten syberyjski właśnie.Z cukrem i cytryną herbatka nawet dobrze się popija,palic też to się da-i w smaku też nawet,nawet tylko trzeba troche te łodygi przemielić- ale czy to ma jakieś włąsciwości lecznicze?Teraz się okazuje że wszystko zawiera jakieś tam pożyteczne substancje i nawet ziemniaki sa super zdrowe.
Yerba mate napewno ma bardziej odczuwalne działanie.Kiedyś jak sobie wypiłem z catuyabą,spaliłem 2skręty damiany i wypiłem piwko to latałem jak pierdalnięty:P
Nigdy więcej tego mixu nie powtórzyłem bo jednocześnie strasznie słabo się czułem jak po kilku mocnych kawach,kofeina raczej zle na mnie działa,tylko że ta w Yerbie uwalnia się stopniowo i nie ma bomby jak po mocnej kawie.Yerbe polecam

żeńszeń syberyjski

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 16:08
Kupiłem jakieś opakowanie żeń-szenia z dużą dawką niacyny i tiaminy. Zalecają dwie tabletki dziennie, ale znając życie, taka dawka mnie nie ruszy. Kupiłem preparat ziołowy, bo już za dużo tej chemii.
Marian_Paździoch

żeńszeń syberyjski

przez Atalanta 08 kwi 2014, 21:36
a brał ktoś żeńszeń równocześnie zażywając wenlafaksynę? tego chyba niemożna łączyć, ale tak się pytam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

żeńszeń syberyjski

przez Marian_Paździoch 09 kwi 2014, 11:49
Pewnie, że można łączyć. Z każdym antydepresantem, śmiało. To tylko preparat ziołowy.
Marian_Paździoch

żeńszeń syberyjski

przez asl 09 kwi 2014, 13:05
Atalanta, zapytaj lekarza albo zielarza
nie wszystkie zioła można łączyć z lekami np. dziurawiec wchodzi w reakcje prawie z kazdym lekiem
asl

żeńszeń syberyjski

przez Marian_Paździoch 09 kwi 2014, 17:08
Dziurawiec to jedyny lek ziołowy który w teorii może wejść w interakcje z antydepresantami. Nie ma mowy, żeby w taką reakcję wszedł żeńszeń.
Marian_Paździoch

żeńszeń syberyjski

przez Atalanta 10 kwi 2014, 23:27
No, bo tak się zdarzyło że zażyłam jedną tabletkę żeń-szeniu i nie wiem czy po tym ale nasilił się po nim mój napięciowy ból głowy, na który niestety cierpię. O ile sobie przypominam to taka sama reakcja nastąpiła jak wypiłam herbatkę z dziurawca. Stąd te właśnie skojarzenie.
Poszperałam w necie i rzeczywiście znalazłam info że jednak nie mogę łączyć wenli z tym specyfikiem
http://www.herbs2000.com/medica/venlafaxine.htm

żeńszeń syberyjski

przez asl 11 kwi 2014, 02:19
niestety zazywając leki trzeba uważać nie tylko na zioła ale nawet na to co jemy
asl

żeńszeń syberyjski

przez KalekaŻyciowa 11 kwi 2014, 08:37
Nie ma mowy, żeby w taką reakcję wszedł żeńszeń.
Żeńszeń ma wpływ na jakieś cytochromy wątrobowe i zachodzi interakcja między antydepresantami, które korzystają z tych samych cytochromów.

Nie jest to więc takie bezpieczne ziółko, jeśli bierze się jakieś leki.

żeńszeń syberyjski

przez lucy1979 11 kwi 2014, 09:21
a słyszeliście o Różeńcu Górskim, podobno pomaga w depresji, nawet jest w necie wzmianka, ze gość brał tylko rózeniec w tabletkach i dostał Zespołu Serotoninowego.
W takim razie czy można z SSRI?
Ja chce spróbować , bo ja mam duża tolerancję na antydepresanty i jeśli będzie mnie za bardzo pobudzać ( marzenie) to przestanę brac.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

żeńszeń syberyjski

przez asl 12 kwi 2014, 00:23
Rhodiola rosea ma działanie przeciwdepresyjne, aktywizujące, regenerujące mózg i układ nerwowy. Rhodiola Rosea jest inhibitorem monoaminooksydazy (iMAO), powoduje naturalne zwiększenie poziomu neuroprzekaźników, ale nie ponad stan potrzebny dla mózgu. Od leków syntetycznych różni się tym, że nie zrobi Ci sita z mózgu, nie bombarduje neuronów ogromną ilością neuroprzekaźników
asl

żeńszeń syberyjski

przez lunatic 12 kwi 2014, 18:23
miałem po tym specyfiku ciągłe bóle głowy

żeńszeń syberyjski

przez lucy1979 12 kwi 2014, 18:35
lunatic napisał(a):miałem po tym specyfiku ciągłe bóle głowy

Ale od pierwszego dnia?
Bo ja dziś drugi dzień biorę i głowa mnie nie boli. Czytałam na jednym z forum o depresji, że ludzie na tym z leków antydepresyjnych wychodzili bezboleśnie. A ja jak przestałam brać w styczniu setaloft na miesięc to myślałam, że pozabijam wszystkich, tak mnie wszystko wkurzało. No i zaczęłam brać z powrotem.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

żeńszeń syberyjski

przez lunatic 12 kwi 2014, 19:20
lucy1979,
nie pamiętam czy już po pierwszym dniu, ale bóle głowy były silniejsze niz na jakimkolwiek antydepresancie

Sortuj wg