Transseksualizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Transseksualizm

przez Aranjani 10 wrz 2013, 16:02
Dla mnie kiedyś było to powiedzmy dziwne... nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo ciężkie jest to dla osoby, która urodziła się nie w swoim ciele. Do czasu...
Teraz wiem jak Ci ludzie cierpia, z czym się zmagają i jak ciężko momentami jest im się odnaleźć w nowym świecie. Ale też wiem jak wiele radości sprawia "stanie" się tym kimś kim się urodziło. Jak wiele energii, sił i wiary w lepsze jutro im to daje.
Jak wśród Was postrzegane są osoby transseksualne?
Aranjani

Transseksualizm

przez PoznacSiebie 10 wrz 2013, 16:10
Wokół mnie takich nie ma. Znam tyko A. Grocką która jest dość sympatyczną osobą i wydaje się spełniona jako transseksualna kobieta.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Transseksualizm

przez Aranjani 10 wrz 2013, 16:12
PoznacSiebie, Ta Pani w niesamowity sposób zwróciła uwagę na ten "problem". Ujawniła się, jest szczęśliwa. A o to chyba w życiu chodzi.
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Transseksualizm

przez Vian 10 wrz 2013, 19:31
Najnormalniej na świecie je traktuję, a znam parę. Ani nie chodzę na paluszkach, ani nie patrzę jak na odmieńców. Dla mnie to zwykła sprawa - ktoś jest nieszczęśliwy w swoim ciele to je poprawił. Dziewczyn po operacjach plastycznych też nie traktuję jakoś szczególnie.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Transseksualizm

przez lukk79 10 wrz 2013, 19:59
Aranjani napisał(a):Teraz wiem jak Ci ludzie cierpia, z czym się zmagają i jak ciężko momentami jest im się odnaleźć w nowym świecie. Ale też wiem jak wiele radości sprawia "stanie" się tym kimś kim się urodziło. Jak wiele energii, sił i wiary w lepsze jutro im to daje.

transseskualizmu są w oóle dwie odmiany: jedna to ta, kiedy upodabniamy się do nie swojej płci żeby zaspokoić (najczęściej) potrzebę seksualną, druga to taka, która polega na długotrwałym funkcjonowaniu w społeczeństwie w nie swojej płci, wtedy pojawić może się również chęć fizycznej zmiany swojej płci.
ja dysponuję w dużej mierze pierwszą skłonnością.

iggy pop.jpg

"Nie wstydzę się ubierać "jak kobieta", ponieważ nie widzę nic wstydliwego w byciu kobietą".
- Iggy Pop
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

Transseksualizm

przez Vian 10 wrz 2013, 20:03
transseskualizmu są w oóle dwie odmiany: jedna to ta, kiedy upodabniamy się do nie swojej płci żeby zaspokoić (najczęściej) potrzebę seksualną, druga to taka, która polega na długotrwałym funkcjonowaniu w społeczeństwie w nie swojej płci, wtedy pojawić może się również chęć fizycznej zmiany swojej płci.

Z tego co mnie wiadomo, to jednak transseksualizm i transwestytyzm to dwie osobne sprawy. Zbliżone, ale osobne.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Transseksualizm

przez mark123 10 wrz 2013, 20:05
Transseksualizm podobno jest związany z dysfunkcją mózgu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Transseksualizm

przez lukk79 10 wrz 2013, 20:07
Vian napisał(a):

Z tego co mnie wiadomo, to jednak transseksualizm i transwestytyzm to dwie osobne sprawy. Zbliżone, ale osobne.

zgadza się, już mi się to miesza czasem
Pierwszy Romantyk Forum

Transseksualizm

przez Aranjani 10 wrz 2013, 20:07
Vian, dokładnie tak. Jednak czesto ludzie w związku ze swoja niewiedzą mylą te dwa pojęcia
Aranjani

Transseksualizm

przez lukk79 10 wrz 2013, 20:20
mark123 napisał(a):Transseksualizm podobno jest związany z dysfunkcją mózgu.

no raczej, jak każde inne zaburzenie
Pierwszy Romantyk Forum

Transseksualizm

przez Vian 10 wrz 2013, 22:07

Z dysfunkcją..? A konkretnie kto tak twierdzi?
Lisbeth Salander

Transseksualizm

przez mark123 10 wrz 2013, 22:55
Vian napisał(a):

Z dysfunkcją..? A konkretnie kto tak twierdzi?

Np. na angielskiej wikipedii pisze, że coś z pewną częścią mózgu może być nie tak.
Chociaż w sumie mogą być też inne przyczyny, bo też o nich tam pisze.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Transseksualizm

przez Vian 10 wrz 2013, 23:19
Kod: Zaznacz cały
Some people consider research into the "causes" of transsexualism to be based on the assumption that it is a pathology, an assumption that is rejected by many transsexual people.

O to chodzi..?
Lisbeth Salander

Transseksualizm

przez lukk79 10 wrz 2013, 23:35
no a czego innego jak nie mózgu, skoro wszystko stamtąd się bierze
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg