Zmiana wyglądu po operacji, stracona miłość.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez xoxoxo92 04 kwi 2015, 18:07
Witam wszystkich. Mam 22 lata, miesiac temu przeszłam operacje nosa. Konkretnie prostowanie przegrody nosa, i po tym zaczęły się moje problemy. Po prostu kształt nosa się zmienił, jest taki jakby bardziej płaski i mniejszy i dodatkowo ta kość przy oczach jest jakby spilowana bo jest tam lekkie wgłebienie, podobno przy przegrodzie się nic nie zmienia a mi się zmienilo dlatego nie wiem czy mi tam jakiejś plastyki nie robili bez uzgodnienia ze mną. W nocy nos strasznie puchnie i wyglądam jak potwór muszę robić zimne okłady żeby jakoś wyglądał bo inaczej nie wyszła bym z domu. Nie wszyscy zauważają różnice w moim wyglądzie ale ja zauważam w lustrze. Odbiło mi na tym punkcie, potrafie godzinami patrzeć w lustro na nos, naciagac skórę w tym miejscu gdzie mam wglebienie żeby przypomnieć sobie jak było kiedyś. Robie sobie setki zdjęć, przegladam się w telefonie co 5 min. Nawet w pracy zamiadt pracowac szukam lusterka i pytam wszystkich czy mam inny nos. Nie akceptuje siebie mialam kompleksy w wieku nastoletnim przez mój wyglad potem wyladnialam a teraz to. Dodatkowo ktoś kogo kocham dał mi odczuć że już mu się nie podobam i to zaraz po operacji dlatego jest mi 10 x trudniej bo mam zlamane serce. Dostaje psychozy swiruje nie wiem co ze sobą zrobić? ?

przez szrama 04 kwi 2015, 21:35
Też mam 22 lata i też mogę stwierdzić, że podobny problem. Podobny, bo nie z nosem, inna kwestia z tym, że jest to już prawie niewidoczne, a ludzie tego nie widzą, lekarze mówią, że to co mówię jest niemożliwe, ale ja widzę, że jest inaczej i zbytnio mnie to nie obchodzi. Najgorsze jest to, że czuję fizycznie dyskomfort i czuć go będę i to mnie dobija. Na dodatek straciłem przyjaciółkę, zresztą sam nie wiem, po prostu ograniczyła kontakt do minimum. Czuję się strasznie osamotniony, nie mam się do kogo odezwać. Nie wiem co masz robić, ale wiedz, że mam to samo. Ludzie będą gadać, że musisz siebie zaakceptować, ale to tylko takie gadanie i wiem, że to nie jest łatwe. Wiedz jednak, że Twój nos nie jest wszystkim, dla Ciebie jest teraz, wiem o tym - zwłaszcza po tym gdy ważna osoba dała Ci do zrozumienia, że jej się nie podobasz. Musisz starać znaleźć w tym świecie osobę, która będzie Ciebie godna bo tamta nie była, tylko potrzebujesz trochę czasu, bo nie zapomnisz z dnia na dzień.

przez agusiaww 07 kwi 2015, 10:24
Macie problemy z własnym wygaldaem trzeba isc do psychiatry. Skoro lekarze nie stwierdzili zmian to ich nie ma. Są tylko w waszych głowach.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 07 kwi 2015, 11:13
Skoro ktoś Was "odtrącił" z tych względów to po prostu cioty z nich i trzeba ich olać ;).
blah!

przez szrama 07 kwi 2015, 11:40
Nie chodzi o wygląd tylko o uraz, a lekarz nigdy nie zrozumie tego co czuję i jak czuję bo to nie jest grypa podręcznikowo opisana.

Sortuj wg