Czy powiedzieć pracodawcy o chorobie ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kotek em 01 kwi 2015, 14:29
blah! napisał(a): Kobiety generalnie są bardzo trudne w pracy zespołowej ;).

A w tym zgadzam się z Tobą całkowicie :D .
Obrazek

przez blah! 01 kwi 2015, 14:30
No to co zrobić...w takiej sytuacji widocznie jednak może taka osoba nie nadaje się do pracy skoro od razu upatrzy sobie w tym problem i wpłynie to na niska samoocenę.
blah!

przez magnolia84 01 kwi 2015, 14:30
Swoją drogą, to chciałabym się zapytać, jak się sprawy mają u autorki wątku ;)
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pinda 01 kwi 2015, 14:30
Stoję na stanowisku, że pracodawcy taka wiedza nie jest potrzebna. Oczywiście, są wyjątkowe sytuacje i zawody (piloci, dyspozytorzy linii lotniczych, linii kolejowych, maszyniści, osoby odpowiadające za bezp. w zbior-komach i miejsc, zawody z dostępem do broni). Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter/pracodawa NIE MOŻE pytać o stan zdrowia kandydata. W syt. gdy pracodawca jest w posiadaniu wiedzy nt. złego stanu zdrowia pracownika, ewentualne awanse, zmniejszenie zakresu obowiązków może skutkować roszczeniem pracownika dot. dyskryminacji. Z kolei ciekawą rzeczą jest fakt, iż pracodawca MOŻE zwolnić pracownika z uwagi na jego stan zdrowia w przypadku długotrwałego przebywania na zwolnieniu chorobowym.
Moja była szefowa wiedziała o mojej chorobie,a właściwie o zamiarze pójścia do lekarza, przyjmowaniu leków, ale wynikało to z przyjacielskich relacji, jakie panowały i ze specyfiki pracy. Nie traktowali mnie tam ulgowo z tego względu, raczej z faktu,że jeszcze studiowałam i robiłam jakieś inne rzeczy. Teraz w aktualnej pracy wiedzą o mojej chorobie 2 koleżanki, do których mam zaufanie i którym mogę się zwierzać.
burning down the house!

przez Arhol 01 kwi 2015, 14:31
Jestem na nie,większość normalsów to debile (w kwestii zaburzeń/chorób psychicznych) ogólnie zgadzam się z tym
W Republice Bananowej jaką jest Polska znaczna większość pracodawców pokaże pracownikowi z zaburzeniami psychicznymi drzwi,niestety u nas do zaburzonych ludzi podchodzi się jak do trędowatych.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez magnolia84 01 kwi 2015, 14:32
Ja mam negatywne doświadczenia w tej kwestii, o czym zresztą pisałam na początku tego wątku
magnolia84

przez blah! 01 kwi 2015, 14:41
pinda napisał(a): Z kolei ciekawą rzeczą jest fakt, iż pracodawca MOŻE zwolnić pracownika z uwagi na jego stan zdrowia w przypadku długotrwałego przebywania na zwolnieniu chorobowym.

A co w tym dziwnego?
blah!

przez muszysko 01 kwi 2015, 14:46
magnolia84, właśnie śledzę wypowiedzi :D

przez pinda 01 kwi 2015, 15:12
blah!, blah, nie dziwne, a ciekawe, w świetle przepisów dot. dyskryminacji pracownika. Przepis ten (art. 53) ma na celu chronienie interesu Skarbu Państwa i pracodawcy. W komentarzach uściślone są syt. w przypadku chorób zakaźnych. Z kolei też jako kolejną ciekawostkę napiszę, że zgodnie z projektem noweli kodeksu pracy, przewidziane są zmiany w postaci zdefiniowania umowy o pracę na okres próbny - zawieraną celem sprawdzenia kwalifikacji. Na razie jest zapis, że um. o pracę może poprzedzać umowa na okres próbny nie dłuższy niż trzy miesiące.
burning down the house!

przez muszysko 01 kwi 2015, 15:17
Jestem na zwolnieniu, dziś byłam na komisji Zus, było lepiej niż myślałam.Jest mi dobrze bez pracy, choć czasem muszę do niej iść bo za mnie nikt niczego nie zrobi.Nie potrafię zostawić szefostwa samej z robotą.Nie wiem co dalej.Pewnie popracuję trochę po zwolnieniu, zobaczę jak się będę czuć i jak będzie praca na mnie wpływać.Trochę udaję przed sobą bo wiem jak będzie.Myślę by rzucić to w cholerę a kierowniczce po prostu powiedzieć że mam problem i nie mam już sił by się użerać w takiej atmosferze.Dziwne jest to że ja nie mam sumienia jej zostawić a w drugą stronę było by zupełnie inaczej.

przez pinda 01 kwi 2015, 15:29
muszysko, skup się na powrocie do zdrowia, na ten moment to powinno być dla Ciebie priorytetem. Praca nie cyrk, nie odjedzie, to raz, a dwa, zawsze możesz znaleźć inną. I jeśli nie dzieje się tam dobrze, to nikomu ani mru mru, nikomu wiedza nt. Twojego stanu zdrowia nie jest do szczęścia potrzebna. Powodzenia i pozdrawiam ciepło.
burning down the house!

przez blah! 01 kwi 2015, 15:33
pinda, dla mnie przepisy i tak są dosyć ulgowe dla pracowników. Przedsiębiorca powinien mieć większe możliwości jesli chodzi o dbanie o swoją działalność. Po co mi pracownik, który wiecznie chodzi na zwolnienia? Przecież ktoś przez "miesiące" absensji musi taką osobę zastępować więc wtedy muszę zatrudnić kogoś dodatkowo a potem co, zostać z dwoma pracownikami na tym samym stanowisku? A wbrew pozorom jak już się kogoś na umowę o prace zatrudni to wcale nie jest łatwo taką osobę zwolić przed końcem umowy.
blah!

przez magnolia84 01 kwi 2015, 15:35
pinda napisał(a):muszysko, skup się na powrocie do zdrowia, na ten moment to powinno być dla Ciebie priorytetem. Praca nie cyrk, nie odjedzie, to raz, a dwa, zawsze możesz znaleźć inną. I jeśli nie dzieje się tam dobrze, to nikomu ani mru mru, nikomu wiedza nt. Twojego stanu zdrowia nie jest do szczęścia potrzebna. Powodzenia i pozdrawiam ciepło.

dokładnie! ;)
magnolia84

przez brudnopis91 01 kwi 2015, 15:42
Ja to w swojej pracy powiedziałem, że się leczę. Jakoś to wyszło w rozmowie z kierowniczką, a u mnie są dosyć luźne stosunki, bardziej koleżeńskie. Wszystko wporzo, mogę w robocie przeklinać ile dusza zapragnie i nikt nie robi problemów. A że pracuję w kuchni, to bardzo często mi się to zdarza, szczególnie, jak klientów najdzie i mam srogi zapie**z. Trzeba pamiętać 10 rzeczy wprzód i robić 5 innych jednocześnie. Nie wykluczam, że w tej robocie właśnie dostałem świra :bezradny: Stąd też mam w planach zmienić całkowicie branżę i zatrudnić się w kwiaciarni. Myślę, że dla nerwicowca to idealna praca, wśród kwiatków. Dlatego za 2 miesiące wybieram się na kurs florystyczny, dzięki któremu mam nadzieję gdzieś się zaczepić.
Nie wydaje mi się, żeby inaczej mnie traktowali odkąd zacząłem się leczyć i o tym powiedziałem. Chociaż nie wiadomo co mówią za plecami :mrgreen:

Sortuj wg