To ChAD czy Borderline ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

To ChAD czy Borderline ?

przez batmanalke 29 sie 2014, 19:18
Witam, mam 18 lat. Od około pół roku toczę zaciętą walkę z samą sobą, a mianowicie chce odnaleźć siebie. Czuję się jakbym miała dwie twarze, dwie osobowości, które nieustannie ze sobą walczą.Nie potrafię powiedzieć kim jestem. Raz uważam, że jestem na prawdę wyjątkową osobą a po jakimś czasie moja samoocena spada drastycznie w dół co kończy się stanami depresyjnymi. Myśli samobójcze spędzają mi sen z powiek, cały czas układam sobie scenariusz swojego samobójstwa, już nawet list pożegnalny napisałam. Po prostu już nie daje sobie ze sobą rady, zmienność nastroju mnie wykańcza, chciałabym być taka jak inni, normalna, szczęśliwa, mieć przyjaciół. Niestety ich nie mam. Z nikim nie rozmawiam. Moja była przyjaciółka wbiła mi tyle razy nóż w plecy a ja i tak o nią walczyłam, nie chciałam żeby mnie zostawiła a po chwili dochodziło do mnie, że nie jest mnie warta i już sama nie wiem, nie mam pojęcia jak się mam zachować, kogo lubię, kogo nienawidzę, NIE WIEM. Boję się zostać sama a jednocześnie odpycham wszystkie osoby (np. rodzine), które chcą się do mnie zbliżyć, płaczę co noc, notorycznie się samookaleczam, zdarzają się także wybuchy agresji mogłoby się wydawać, że bez powodu. Ale są też takie chwile, w których jestem "szczęśliwa" nie liczę pieniędzy, mogę pić, śmiać się, lecz za jakiś czas mój nastrój znów ulega zmianie i jestem przygnębiona.

To ChAD czy Borderline ?

przez Depakiniarz 29 sie 2014, 19:27
Bez dokładniejszego obrazu ciężko odróżnić chad od borderline. Ile trwają poszczególne stany. Okaleczasz się z powodu braku akceptacji i po to aby to zamanifestować? Miewasz stany w których specjalnie powodujesz to aby ludzie Cie nie lubili, aby potem tego żałować i robić wszystko aby zmienili nastawienie w stosunku do Ciebie?

To ChAD czy Borderline ?

przez batmanalke 29 sie 2014, 22:30
Samookaleczam się dlatego, bo to w jakimś stopniu pozwala mi zapomnieć o wszystkim, nikomu nie pokazuje moich blizn. Tak dokładnie, jestem dla kogoś chamska a później robię wszystko aby wszystko naprawić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

To ChAD czy Borderline ?

przez Depakiniarz 29 sie 2014, 22:54
Według mnie jedno z typowych zachowań borderline, ale mogę się mylić. Jeśli uważasz że nie radzisz sobie z problemami, udaj się do psychologa/psychiatry. Albo możesz być zdrowa, tylko Twoje zachowanie jest wynikiem takiego a nie innego okresu dojrzewania.

To ChAD czy Borderline ?

przez batmanalke 29 sie 2014, 23:17
No nie wiem czy to przez dojrzewanie. Trwałoby to tak długo i było aż tak nasilone? Boję się też ludzi, nie lubię być w zatłoczonych miejscach bo wydaje mi się, że każdy się na mnie patrzy i mnie obgaduje.. Tak mam już od zawsze lecz teraz się to nasila. Boję się, że to ChAD bo chyba z ChAD żyje się cieżej..

To ChAD czy Borderline ?

przez ekspert_abcZdrowie 29 sie 2014, 23:51
Witaj batmanalke!

Przez Internet nie da się niestety przeprowadzić diagnozy różnicowej i stwierdzić, czy bliżej Ci do borderline czy do ChAD. Diagnoza wymaga wizyty u lekarza psychiatry. Jeżeli odczuwasz od dłuższego czasu, że nie jesteś szczęśliwa, masz myśli samobójcze, okaleczasz się, trudno Ci nawiązywać relacje interpersonalne, to jak najbardziej masz podstawy, by skorzystać z pomocy psychiatry. Wiele objawów i Twoich reakcji pasuje do obrazu klinicznego borderline, ale nie mogę mieć żadnej pewności. Najlepiej, gdybyś skorzystała z pomocy lekarza. Pozdrawiam!
Psycholog

To ChAD czy Borderline ?

przez Depakiniarz 30 sie 2014, 00:45
batmanalke napisał(a):No nie wiem czy to przez dojrzewanie. Trwałoby to tak długo i było aż tak nasilone? Boję się też ludzi, nie lubię być w zatłoczonych miejscach bo wydaje mi się, że każdy się na mnie patrzy i mnie obgaduje.. Tak mam już od zawsze lecz teraz się to nasila. Boję się, że to ChAD bo chyba z ChAD żyje się cieżej..

Okres dojrzewania wbrew pozorom trwa bardzo długo :)
Podejrzewam, że nie lubisz być w zatłoczonych miejscach ponieważ w pewnym stopniu irytuje Cię obecność innych ludzi, może to zabrzmieć głupio, ale nie chcesz aby ktoś nawet przypadkowo się o Ciebie otarł.

Ja mam akurat zdiagnozowane oba zaburzenia, zarówno chad i jak i borderline. Masz racje, przed diagnozą chad z borderem żyło mi się lepiej, chad to był cios w plecy.

To ChAD czy Borderline ?

przez czarnobiała mery 30 sie 2014, 00:47
Depakiniarz napisał(a): Masz racje, przed diagnozą chad z borderem żyło mi się lepiej, chad to był cios w plecy.

A co to za różnica z diagnozą czy bez? Żadna, tak samo się czujesz, nic się nie zmienia. Może być najwyżej lepiej, bo możesz dostać pomoc.

To ChAD czy Borderline ?

przez Candy14 30 sie 2014, 10:08
batmanalke, mniejsza o diagnoze...Cos spowodowalo Twoje problemy i wcale nie musi to byc choroba. Jak Twoje reacje z rodzicami? Dlaczego przez 18 lat nie przynalezysz do grupy ludzi ktorych lubisz? Co sie stalo ze zostalas w prozni zupelnie sama?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

To ChAD czy Borderline ?

przez Infinity 30 sie 2014, 10:11
Miewasz stany w których specjalnie powodujesz to aby ludzie Cie nie lubili, aby potem tego żałować i robić wszystko aby zmienili nastawienie w stosunku do Ciebie?

Też tak mam

To ChAD czy Borderline ?

przez Adela 04 wrz 2014, 11:12
I ja też zauwazyłąm, z zresztą testy wykazały że mam osobowość borderline... czym to się leczy?

To ChAD czy Borderline ?

przez Depakiniarz 06 wrz 2014, 22:59
Adela napisał(a):I ja też zauwazyłąm, z zresztą testy wykazały że mam osobowość borderline... czym to się leczy?

Głównie stabilizatorami nastroju, jeżeli wystąpi epizod depresyjny bądź inne choroby, mogą zostać włączone np. antydepresanty.
Podstawową forma leczenia jest terapia.

Sortuj wg