zaczynać i nie kończyć, skąd ten błędny program?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez meastitia 30 kwi 2014, 16:16
Miał ktoś z forumowiczów? Doszłam do wniosku, że to strasznie przytłaczało..brak tej wytrwałości,słomiany zapał.Muszę zacisnąć zęby i pokazać,że potrafię być konsekwentną...wtedy chyba stanę na nogi,stabilniej.Prawda
" Człowiek słucha szeptów wielu suflerów, zamiast krzyku własnego sumienia "

przez LoveHope 02 maja 2014, 18:01
Zacznij od małych rzeczy. Malutkich, nic nieznaczących. Może dziesięć przysiadów codziennie przez tydzień? :)
Z czasem zwiększaj cele. Jeśli wytrwasz w tych malutkich, wytrwasz też i w dużych.
Ja też miałam ten problem. Teraz się zmniejszył. Umiem już wstać, bezproblemowo coś zrobić. To wielki krok na przód, hah :)

Uwierz, że umiesz! Dasz radę!
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

przez meastitia 02 maja 2014, 18:42
LoveHope, Możliwe, że rzucałam się na zbyt głęboką wodę nie umiejąc pływać...tak, to dobry pomysł - zacznę od małych rzeczy... Miło, że podzieliłaś się ze mną swoimi doświadczeniami w tym temacie ;) powoli zaczynam wierzyć bo już wiem w czym tkwi problem :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LoveHope 02 maja 2014, 18:55
Miło mi, że mogłam pomóc!
Zacznij rozwiązywać ten problem już dzisiaj. A ja zabieram się za sprzątanie mojego pokoju, który ma błyszczeć, ale tego zazwyczaj nie robi. W ostatni weekend wyrzuciłam z niego pół jego zawartości. Dosłownie! Kilka reklamówek ciuchów, trzy kartony nie potrzebnych papierów i książek, które magazynowałam, bo może się przydają? Dosyć! :D
Już umiem się zmobilizować. Wielki plus! :D
Teraz mam do układania ciuchy i sprzątanie podłogi, bo mój ukochany piesek lubi bawić się swoimi drewnianymi kołeczkami w moim pokoju. Oczywiście pokruszone leżą na dywanie, haha :)

LoveHope

przez magdaaa18 03 maja 2014, 22:44
znam to, do "wszystkiego" się zmuszam, to dołujące, metoda małych kroków się sprawdza, powoli do celu, stopniowo, wyznaczać sobie pojedyncze zadania :)

przez Kamiru 03 maja 2014, 23:57
Ja nie mam żadnych celów i nie mam do czego się zabrać..
Ah zapomniał bym, zacząłem nałogowo słuchać muzyki, pierwszego dnia z 5h, przez ostatnie 2-3 tygodnie 14-16h. Czyli umiem coś zrobić..... :why:

przez meastitia 04 maja 2014, 08:56
Kamiru, Jakiej muzyki słuchasz?

-- 04 maja 2014, 08:58 --

magdaaa18, no właśnie, ja chyba zbyt wiele oczekuję od siebie- i zatracam się w tym, zamiast zauważyć małe sukcesy i poprostu iść dalej :shock: U Cb sa już rezultaty ?? ;)

przez magdaaa18 04 maja 2014, 20:26
meastitia - ambicja jest ok ale bez przesady, wiem coś o tym. oczekujesz od siebie, inni od Ciebie oczekują, patrzą Ci na ręce, coś Ci nie wyjdzie, nie jest na 100%, złościsz się, denerwujesz, frustracja narasta i w końcu rzucasz wszystko w cholerę, masz dość. Zatracanie się znam i też mam z tym problem, brak równowagi a skrajności są złe! Tak, należy zauważać małe sukcesy. Moje rezultaty są uzależnione od tego czy akurat mam nawrót depresji, nerwicy bo jak psycha siada to i sukcesów brak. Staram się nad sobą pracować, efekty są. Jestem niezorganizowana, nie wiem co to systematyczność ale staram się to zmienić, jest ciężko, tempo ślimaka ale do przodu i cieszy mnie to.

przez Kamiru 04 maja 2014, 22:10
meastitia Teraz słucham metalów, rocków, i rapów.. A tak ogólnie to słucham wszystkiego co mi się tylko spodoba..

przez LoveHope 05 maja 2014, 19:35
Zgadzam się z magdaaa18, ambicje są potrzebne, ale bez przesady. W miesiąc się całego języka nie nauczysz, a w 10 minut całego mieszkania nie posprzątasz ;)
Trzeba sobie dawkować. Małe cele i patrzeć na efekty. Efekty mobilizują do dalszej pracy itd. No i się zaczyna pozytywne koło :)
Tylko pomału!

LoveHope

Sortuj wg