Problem z tożsamością i jedno wielkie załamanie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 21:14
niebieskie.niebo, :great:

przez siostrawiatru 19 maja 2013, 21:14
niebieskie.niebo napisał(a):
veganka napisał(a):
chamstwo i ocenianie mojego życia. skąd wiesz może już naszła mnie chęć na rodzinę i dziecko ale z jakichś powodów tego nie mam? nie wiem jakim prawem komentujesz moje życiowe wybory, moja sprawa czy i kiedy będę miała dzieci a takie chamskie uwagi o końcu daty ważności zostaw dla swojej dziewczyny/żony jak będziesz ją wymieniał na młodszy model.

Widzisz może na tym polega twój problem? Nigdzie nikogo nie obraziłem, nie oceniałem. To tak jakby powiedzieć do 30 letniego prawiczka, że jest 30 letnim prawiczkiem albo do mnie, że jestem strasznym tchórzem i jeśli coś z tym nie zrobię to źle wyląduje. To jest zwyczajnie prawda. Można siebie okłamywać, wmawiać sobie, że jesteś wiecznie młody, że wszystko da się naprawić, ale prawda jest taka, że czas to najbardziej wartościowa rzecz w życiu.

Jutro skończę jutro 30 lat i co z tego? Nie wmawiam sobie , żę jestem wiecznie młoda.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez zmienny 19 maja 2013, 21:15
:shock: ale go dojechały.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 21:16
zmienny napisał(a)::shock: ale go dojechały.

ale przynajmniej skutecznie :D

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 21:17
zmienny, ewentualnie napisały prawdę ;)

przez zmienny 19 maja 2013, 21:23
;)

ok ok nie drążmy już tematu.

wracając do głownego to wydaje mi się, że piszecie o dwóch różnych sprawach, szukanie sensu, kojarzy się niektórym z koniecznie czymś mistycznym, więc negują te osoby ten sens a jednocześnie same gdzieniegdzie wplątują jakieś "plany na życie", "wiedzę co należy ze swoim życiem robić" itp. zwroty.

tym samym choć oficjalnie przecząc sami przyznają autorce rację o istnieniu pewnych potrzeb.
zmienny

przez Arhol 19 maja 2013, 21:30
Obrazek :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 21:36
zmienny napisał(a):;)

ok ok nie drążmy już tematu.

wracając do głownego to wydaje mi się, że piszecie o dwóch różnych sprawach, szukanie sensu, kojarzy się niektórym z koniecznie czymś mistycznym, więc negują te osoby ten sens a jednocześnie same gdzieniegdzie wplątują jakieś "plany na życie", "wiedzę co należy ze swoim życiem robić" itp. zwroty.

tym samym choć oficjalnie przecząc sami przyznają autorce rację o istnieniu pewnych potrzeb.

Można przez całe życie szukać ideału i nigdy go nie znaleźć albo zaakceptować rzeczywistość i czerpać z niej przyjemność. Ja sensu nie potrzebuje, ale jakiegoś celu. Chciałbym iść z przyjaciółmi się upić i robić głupoty, potem znaleźć sobie dziewczynę z którą czułbym się dobrze. Chciałby zajmować się czymś czego bym nie nienawidził i mieć na tyle wolnego czasu i pieniędzy, żeby móc pielęgnować swoje hobby. Chciałbym raz na jakiś gdzieś sobie pojechać, podróżować. Chciałbym mieć jakieś wyzwania. To by mi wystarczyło, aż za bardzo.

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 21:43
niebieskie.niebo, no właśnie zdanie kluczowe Ty sensu nie potrzebujesz, ale nie którzy potrzebują większych pobudek niż cel... "Namacalne" efekty nie są wystarczające. Dlaczego nie szukać tego ideału? można być zwykłym człowiekiem, mieć rodzinę, pracę, ale poszukiwanie wyższych wartości jest dla nas ważne. Nie rozumiem dlaczego nie łączyć tych dwóch sfer.

przez zmienny 19 maja 2013, 21:43
cel nadaje sens, jednak tak jak pisałem chodzi o to samo.
zmienny

przez libertynka 19 maja 2013, 21:46
zazdroszczę ludziom, który od przedszkola wiedzą kim będą, a później im się to udaje. ja nigdy nie wiedziałam, jestem skazana na wolną wolę, teoretycznie mam wybór, praktycznie jak jest każdy wie. nie realizuję się zawodowo, ani życiowo. chciałabym żeby było dobrze, żeby mi pasowało, żebym się w tym odnalazła. do tej pory mnie nie olśniło, ale to nie znaczy że mam przestać tego chcieć. są ludzie, którym się nagle życie poukładało, ni stąd ni zowąd życie im wskoczyło na właściwy tor. tego bym chciała dla siebie.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 21:49
veganka, dlatego my szukamy sensu życia, innych może usatysfakcjonować szara rzeczywistość.

przez libertynka 19 maja 2013, 21:51
MamSwojePoglady napisał(a):veganka, dlatego my szukamy sensu życia, innych może usatysfakcjonować szara rzeczywistość.

tylko pytanie jak go znaleźć :-|
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 21:58
zmienny napisał(a):cel nadaje sens, jednak tak jak pisałem chodzi o to samo.

Nie chodzi o to samo. Cel sobie sam wyznaczam i nie muszę go osiągnąć. Sens to jest pytanie dlaczego, a cel gdzie i jak. Smith pyta się Neo dlaczego, a on odpowiada bo tak wybrałem. Neo nie potrzebował sensu.

Sortuj wg