czy jesień jest przyczyną złego samopoczucia?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez betty_boo 13 paź 2012, 16:16
to widzę ze dużo osób tak ma...dla mnie w sumie też cała zima jest ciężka i na przednówku już ledwo ciągnę:)

doenergetyzowuję się wtedy kwitnącymi krokusami itp ale i tak to słabo pomaga...dopiero ciepły wiatr i słońce...

a zmiana czasu na zimowy to po prostu horror dla mnie. czemu tego nie zlikwidują?

myślę ze nadmiar pracy to jeszcze szkodzi a nie pomaga. na solarium też mi szkoda skóry, szczególnie na twarzy...czy filtry rzeczywiście działają?może jakaś terapia światłem by się przydała ale gdzie to jest?

kupiłam depresanum, zobaczymy czy pomoże.

piszcie - jak przetrwać jesień i zimę?

przez bittersweet 13 paź 2012, 18:01
betty_boo, spox, filtry działają tylko wysokie i dobrej firmy. Oczywiście najlepiej by było zrobić sobie zimowe wakacje /min 2 tygodnie/ w ciepłych i słonecznych rejonach, ale z wiadomych względów nie zawsze jest to możliwe. Zastępczo na mnie oprócz solarium działa tez bardzo pozytywnie sauna, bo tez można się nieźle wygrzać. Lubie saune bio, czyli taka nie za gorącą, wtedy najbardziej się pocę i nie trzeba sie zlewac lodowata wodą /brrrr/ :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Snejana 13 paź 2012, 18:09
o tak, sauna to super sposób :great: świetnie wpływa na samopoczucie i ogólnie zdrowie :D
to co... robimy zrzutę i jedziemy stopem do ciepłych krai szukać szczęscia gdzie indziej? :D
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Fleure_De_Violette 13 paź 2012, 19:23
u mnie wręcz odwrotnie - na wiosnę czuję się gorzej :(
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez optymistyc 13 paź 2012, 19:57
u mnie wręcz odwrotnie - na wiosnę czuję się gorzej

no dokładnie tak samo ja mam ostatnimi czasy. W tym roku epizod depresyjny złapał mnie między latem a wiosną i do tej pory walczę.

cudak

sauna jeszcze moze byc ale solarium hmm sam nie wiem. Teraz to bede się łapał wszystkiego co może pomóc.
Nigdy nie przestanę dążyć do dobrostanu fizycznego społecznego i Psychicznego - czyli zdrowia

przez Lukrecja. 13 paź 2012, 20:00
Ja nie znosze zimy. Wkurzaja mnie te kurtki, szaliki, czapki. Jest mi strasznie zimno że zamarzam i mam doła
Lukrecja.

przez Saraid 13 paź 2012, 20:01
Lampa antydepresyjna,leczenie światłem jest też dla niektórych dobrym rozwiązaniem w czasie jesienno-zimowym
Saraid

przez betty_boo 13 paź 2012, 22:24
no tak, dobrze ze mi przypomnieliście o saunie, ja lubię tylko parową , tez mnie super relaksuje.

a ta lampa świetlna antydepresyjna to gdzie?

przez Saraid 13 paź 2012, 22:34
betty_boo, no mozna sobie kupić taką lampę i uzywać w domu.
http://www.terapiadialog.pl/jak-pomagam ... -swiatlem/
Saraid

przez betty_boo 13 paź 2012, 22:36
a pomagała Ci?

przez Saraid 13 paź 2012, 23:51
betty_boo, zamierzam korzystać dopiero,a być może pomoże.
Saraid

przez Candy14 14 paź 2012, 11:17
to co... robimy zrzutę i jedziemy stopem do ciepłych krai szukać szczęscia gdzie indziej? :D

kUpmy jakis dom w cieplych krajach dla nerwica, com i bedziemy przyjmowac wszystkich ktorych dopada polska depresja :yeah: :105:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Saraid 14 paź 2012, 11:19
Candy14 napisał(a):

kUpmy jakis dom w cieplych krajach dla nerwica, com i bedziemy przyjmowac wszystkich ktorych dopada polska depresja :yeah: :105:

ooo tak jestem za :P
Saraid

przez coma 14 paź 2012, 11:26
mówi się o jesiennej depresji, o gorszym samopoczuciu jesienią czy zimą, ja na przykład najsilniejsze mysli samobójcze miałam latem, to był najmroczniejszy okres w moim życiu, aż mam ciary jak sobie to wszystko przypomnę...zobaczymy jak będzie, mam nadzieję, że jesień nie wpłynie bardzo negatywnie na moje samopoczucie, wszystko przed nami bo jesień dopiero się zaczęła

Candy14, jestem również za :mrgreen:
coma

Sortuj wg