CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nicholas1981 28 mar 2015, 21:25
zima, to rozmowa o braku faceta czy o ChAD i lekarzach? co ma jedno do drugiego?
Nicholas1981

przez Angua 28 mar 2015, 21:41
zima, byłam w stałym związku i faktem jest, że obecnie w żadnym związku nie jestem. Jednak wg mnie nie w tym leży przyczyna. Nie rozumiem jednak, czemu sugerujesz że lekarz nie zna się na leczeniu? Wg mnie, decyzja, żeby nie pakować we mnie leków byla słuszna. Skoro nie jest jeszcze w stanie stwierdzić, czy jestem chora czy nie to bezzasadne byłoby stosowanie farmakologii. Na razie zostałam skierowana na psychoterapię, ze względu na szereg innych problemów, które wymagają interwencji.
Angua

przez WinterTea 28 mar 2015, 21:54
Da się żyć z CHAD bez leków? Czuję się po nich okropnie. Więcej efektów ubocznych niż korzyści.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 28 mar 2015, 22:00
A jakie konkretnie leki dostajesz?

przez Nicholas1981 28 mar 2015, 22:00
WinterTea, ja teraz tylko lamotryginę jem - najdłużej bez leków w ogóle wytrzymałem trzy lata, ale niestety z nawrotem...
Nicholas1981

przez WinterTea 28 mar 2015, 22:12
Depakiniarz, mi psychiatra przepisał leki na typową depresję, bo dostałam asentrę. Mój stan po dwóch tygodniach brania znacznie się pogorszył, wiec odstawiłam. Dostałam też hydro, bo mogłam nie spać nawet do 4 rano, ale też nie pomogła, bo byłam po niej tak zmulona, że nie miałam siły wziąć do ręki nawet widelca. Teraz sen nieco mi się wyrównał, ale jak się wybudze o 2-3 to nie mogę spać, jestem pobudzona, a później znowu ten dół. Jak tu żyć, jak boję siętych wwszystkich leków. Już pewnie żadnych nie będę brała.
Nicholas1981, to cholerstwo juz pewnie nigdy nie zniknie na zawsze :(
Jakie w ogóle mogą być tego przyczyny?
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

przez zima 28 mar 2015, 22:35
Nicholas1981, ma, bo w grę wchodzi rozwiązłość Angua, .
Angua, bo Twojestany wymagają leczenia farmakologicznego. Postawienie konkretnej diagnozy nie wiąże się z dobraniem odpowiednich leków,gdyz -nie oszukujmy się- te dobiera się zawsze na zasadzie prób i błędów.
Zaliczenie pobytu w psychiatryku to wg mnie opcja jesli zrobilas cos naprawdę nienormalnego, ale jak chcesz się za młodu pakowac w cos takiego Twoja sprawa.
a psychoterapia to gówno i to smieszne ze lekarka wychodzi od tego niejako bagatelizujac Twoje problemy a zdrugiej strony chce Cie pakowac do psychiatryka, ale rob co chcesz.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Nicholas1981 28 mar 2015, 22:49
WinterTea, ChADu podobno nie da się wyleczyć. Niby człowiek miewa remisje, ale gdzieś tam w tyle głowy istnieje świadomość, że może się zaraz wszystko powtórzyć...
Zima, wzmożone chciejstwo na seks w manii to normalka
Nicholas1981

przez marwil 29 mar 2015, 03:47
zima, powstrzymaj te swoje rady. Przychodzi kotoś na forum i trafia na takie paratrollowanie Nie rób bałaganu w tym wątku.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Bode Miller 29 mar 2015, 09:42
Przerzuciłem swojego bloga na wersje profesjonalną jakby co.
Bode Miller

przez INTEL 1 29 mar 2015, 11:13
Angua napisał(a):zima, byłam w stałym związku i faktem jest, że obecnie w żadnym związku nie jestem. Jednak wg mnie nie w tym leży przyczyna. Nie rozumiem jednak, czemu sugerujesz że lekarz nie zna się na leczeniu? Wg mnie, decyzja, żeby nie pakować we mnie leków byla słuszna. Skoro nie jest jeszcze w stanie stwierdzić, czy jestem chora czy nie to bezzasadne byłoby stosowanie farmakologii. Na razie zostałam skierowana na psychoterapię, ze względu na szereg innych problemów, które wymagają interwencji.

...skoro stopień nasilenia objawów nie sankcjonuje konieczności brania laków to bardzo wątpię że masz chad.
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 29 mar 2015, 11:32
Terapia jest tylko dodatkiem, są jej zwolennicy jak i przeciwnicy, ja jestem za, pod warunkiem że taka psychoterapia jest przeprowadzana w remisji, gdyż za mańki czy depresji i tak robisz co się podoba i nie słuchasz nikogo, lecz...

Farmakologia to podstawa czy się to podoba czy nie.

przez hasselti 29 mar 2015, 12:11
Ja odstawiłam stabilizator, oto co zaobserwowałam: nie mogę spać, siedze całą noc do 5 nad ranem, kładę się godzinę, wstaje wypoczęta. W nocy łapie lekka euforia, za chwile coś sie uroi łapie płacz, wypisuje się w nocy głupoty do ludzi których się potem żałuje (za szybko sie myśli) i za 2 godziny ma się wyrzuty sumienia.

To wszystko. Żyję i obserwuje dalej.
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

przez WinterTea 29 mar 2015, 13:57
Depakiniarz, Niestety, z tymi lekami przy chad to rzeczywiście nieuchronne, ale mi ciągle nie mogą ich dobrać... więc się wkurzam :evil: Wolałabym w ogóle nie brać leków, bo czuję lęk przed ich braniem... Nie wierzę, że kiedykolwiek dobiorą mi właściwe... Stanę się w końcu rośliną :cry:
Jeden chłopak, z którym byłam na oddziale w lipcu był tak zniszczony i zmulony właśnie przez branie leków, że aż na samą myśl o tym mnie ściska...
(John Lennon)

Sortuj wg