CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez czarnobiała mery 03 paź 2014, 22:28
Ellwe, no tak, jak nie kończysz, to faktycznie trochę szkoda. Ja byłam bardziej płodna twórczo, ale ja nawet jak nie mam hipo to też zajmuję się twórczością, tylko nie idzie mi tak błyskawicznie jak wtedy.

przez Ellwe 03 paź 2014, 22:40
Mi sie lepiej pisze w depresji. Przy hipp mam milion pomyslow i tylko sobie smiece monitor kolejmymi plilami Worda;)
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez guernone 03 paź 2014, 23:56
Powiem Wam, że od dawna mam marzenie zakupu motocykla. W przyszłym sezonie myślę, że finansowo mógłbym pozwolić sobie na zrobienie prawka, zakup ciuchów no i oczywiście dwóch kółek. Będę miał zastrzyk gotówki.
Tylko patrząc obiektywnie na mój stan w chwili obecnej: lęki, osłabione funkcje poznawcze, rozwalone emocje, brak koncentracji, zdolności samokontroli i samoświadomości itp. chyba dyskwalifikują mnie w przedbiegach ;/
Dziś bałbym się wsiąść na rower, bo i pieszo czasami potrafię prawie wejść na pasach pod koła samochodu :cry:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 04 paź 2014, 00:23
guernone, tak jak napisales jest to stan w chwili obecnej_) mam na myskli leku i brak koncentracji. Jesli choroba mialaby nam odbierac msrzenia...to nie wyobrazam sobie dalszego funkcjonowania.
Poczekaj, az ci sie polepszy i sie zastanow. Nie wiesz jak bedziesz sie czul w przyszlym sezonie:)
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez _Jack_ 04 paź 2014, 08:37
guernone, Oj dobrze wiem jak się czujesz. Mam praktycznie identyko objawy. Moto sobie na razie daruj. To zbyt niebezpieczne przy tych zaburzeniach poznawczych. Poza tym nie zdasz prawka przy upośledzonej koncentracji. Ja autem jakoś śmigam. Najwyżej na trasie 90km/h nie przekraczam, ale na rower już nie wychodzę właśnie z tego powodu.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez macieywwa 04 paź 2014, 12:14
Smiganie na moto podczas objawów chad to jedno,wielkie nieporozumienie..sam miałem gsxr- k6 i sprzedałem na wiosne bo nie dawalem rady jezdzic a pozatym co to za jazda bez odczuwania przyjemnosci w poczuciu lekow i braku koncentracji, raz przepaliłem sprzet w tym roku..wawa zegrze i dałem sobie spokoj- jednym slowem syf..Lepiej nie jezdzic wogole, niz jezdzic jak roztrzesiona, zalekniona pizzda
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez guernone 04 paź 2014, 12:22
Trudno się z Wami nie zgodzić... większość naszych śmiałych planów czy marzeń jest do zrealizowania tylko w remisji.
Po prostu trzeba mieć poukładaną psychikę.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez pawel1978 04 paź 2014, 13:17
A co z Intelem?
olanzapina escitalopram

przez _Jack_ 04 paź 2014, 13:52
macieywwa, niezły sprzęcik miałeś. Kumpel ma VFR a współlokator chyba najpopularniejszą na polskich drogach CBR. Ogólnie motocykle to dupa dla mnie. Łatwo się rozwalić, poza tym są ograniczenia sezonowe. Lepiej zainwestować w lepsze auto i można jeździć cały rok.W depresji jeżeli chodzi o większe wyzwania motoryzacyjne to lepiej kupić sobie symulator na x boxa niż jeździć czymkolwiek.
10 mg Escitalopram

przez guernone 04 paź 2014, 14:19
VFR (szczególnie na vtecu), CBR (F3, F4) czy GSXR - wszystkie porządne maszyny.
Ale w tej chwili mogę sobie o nich tylko podyskutować jak ślepy z niewidomym o kolorze zielonym :pirate:

Całe szczęście zostaje mi pierwsze hobby - granie na gitarze. Ostatnio coraz częściej łapię za swojego LP. Samo granie sprawia mi przyjemność, ale jednocześnie pozwala również na pracę nad sobą (koncentracja, psychomotoryka, wytrwałość, nauka czegoś nowego, umiejętność panowania nad sobą itp.).
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Depakiniarz 04 paź 2014, 14:26
Ja na 16 wychodzę aby spotkać się ze znajomą którą poznałem przez neta. Rano po pernazynie obudziłem się cały zadżumiony, oczy zaropiałe i suche, ale teraz jest już dobrze. Zła faza minęła. Nie nastawiam się na nic, ale wszystko możliwe:)

przez macieywwa 04 paź 2014, 15:26
_Jack_, Moto było fajne ale w 2004 kiedy je wyprodukowali, chociaz do tej pory robi wrazenie :D . Pomału ale skutecznie choroba zabiera mi wszystko co kiedys mialem, wiosna,własnie moto, ok trzy tygodnie temu auto na ktorego utrzymanie nie bylo mnie stac, czekam co bedzie nastepne...chociaz niewiele juz zostalo a praktycznie nic z rzeczy materialnych, przez rok tej jebanej fazy depry a teraz zawitał stan mieszany zjechałem do poziomu gimbazy z mocno prowincjonalnej wioseczki ....tylko sie zajebaac bo nie licze juz na jakiekolwiek wow w moim zasranym zyciu..
dwa razy szpital w tym roku, ustawianie leków i wszystko na jeden hooj, psu w dupe tak jak zdychałem rok temu tak i zdycham dzis...nadzieii na poprawe juz nie mam
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez _Jack_ 04 paź 2014, 16:36
Z tego co wiem w Motorach rok produkcji nie ma aż takiego znaczenia jak w samochodach. Witaj w klubie. Ja zdycham od 3 lat i żadnej remisji. Jak zdychałem tak zdycham. Te wszystkie leki można praktycznie spuścić w kiblu.
10 mg Escitalopram

przez magic 04 paź 2014, 17:22
jack tak ciebie czytam to gdzie ty zdychasz jak pracujesz i jezdzisz samochodem?dla mnie zdychanie to calkowicie co innego...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Sortuj wg