Stowarzyszenie dla ludzi cierpiących na depresję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez stracony 28 kwi 2012, 08:20
Uważam, że nazwa nerwica.com całkowicie nie nadaje się na nazwę stowarzyszenia pomagającego ludziom z depresją. Nazwa musi być jednoznaczna lub w jakiś sposób kojarzyć się z tą chorobą.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez Uciekinier 28 kwi 2012, 10:15
Na pewno ciekawa inicjatywa, niejeden być może skorzystałby z takie pomocy.. Ja osobiście bardzo chciałbym spotkać się z kimś z forum z moich okolic.. Bo jeśli cierpi się na samotność i nadwrażliwość, a tu większość takich to gdzie jak nie tu szukać bratniej duszy ? Nie wiem czy ktoś z was zdecydował się na to już ?
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez Łazarz 28 kwi 2012, 10:53
zatracony,

po przemyśleniu tego ponownie - podzielam Twoją opinię, na razie wydaje mi się, że nazwa może być taka jak nazwa tematu.

THJ,

jestem ja i prawdopodobnie te osoby co pisały w temacie, że są tym zainteresowane. Myślę, że tego typu organizacja może liczyć na jakieś wsparcie z UE, myślę, że w maju uda się to zarejestrować. Wiadomo, większa wiarygodność, uważam, że na tym forum są osoby, które mogłyby skorzystać na tego typu działalności i to głównie mnie motywuje do dalszego postępowania w tej sprawie.

Nawet wystarczy Wasz nr gg czy skype'a, ktoś przygnębiony by mógł z Wami pogadać, może go w ten sposób jakoś podnieść na duchu, bo kto zrozumie chorego lepiej niż inny chory?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michal77 28 kwi 2012, 13:04
Moim skromnym zdaniem ta nazwa jest lekko przydługa, lepsza chyba byłaby krótsza. Niestety nie mam żadnego pomysłu na propozycję.

przez Stark 28 kwi 2012, 17:20
Co prawda chory nie jestem (brak diagnozy, a nawet jeśli - wątpię),mimo to zawsze mogę z kimś porozmawiać gdy siedzę przy pc.

GG w podpisie.
Stark

przez Łazarz 28 kwi 2012, 18:34
Myślę, że nazwa to sprawa otwarta, w razie jakichś pomysłów chętnie rozważę, właściwie to najmniejszy problem.
Muszę najpierw to zarejestrować, a potem będę starał się pomagać i powiększać skład liczbowy stowarzyszonych by pomagać więcej.

przez chillax 28 kwi 2012, 22:33
Popieram tą inicjatywę, myślę, że jest w stu procentach słuszna i godna uwagi. Jeśli trzeba będzie coś pomóc to chętnie... pomogę. ;)
Pisałam już do Ciebie, Łazarzu, moje gg: 12294516.

przez Łazarz 28 kwi 2012, 22:42
Dzięki chillax, bardzo się cieszę, że tak myślisz :)

przez Laima 30 kwi 2012, 21:10
Podajecie gg to ja również 40634501
Laima

przez tahela 07 maja 2012, 00:22
ja si edopisuje , chyba statut jet potrzebny i struktury i pojekty oprcowac i szukac sponsorów
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Łazarz 07 maja 2012, 10:53
By założyć stowarzyszenie to potrzebne jest min. 15 osób, potem trzeba to zarejestrować do KRS, tylko wtedy stowarzyszenie może uzyskać finansowanie z innego źródła niż składki członkowskie.
Jest też stowarzyszenie zwykłe, min.3 osoby, bez wpisu do KRS, ale tylko ze składek członkowskich by się miało utrzymać.
Zastanawiam się(chyba korespondencyjnie) ile ze zgromadzonych osób by było gotowych na bycie jednymi z tych 15.
No na razie jestem ja.
Czekam na Waszą odpowiedź w tym wątku, a szczegóły na priv.

przez leahh 07 maja 2012, 19:28
Hej, ja też bardzo chętnie się przyłączę, studiuję kierunek taki, że trochę znam się na stowarzyszeniach itp więc od technicznej strony też mogę pomóc i mogę być jedną z tych 15 osób. Moja lokalizacja Kraków/ew Warszawa

przez aboaterica 07 maja 2012, 19:43
Dobra myśl, szczególnie podoba mi się pomysł z uświadamianiem społeczeństwa, ponieważ przeważnie ludzie nie wiedzą dokładnie, co to jest depresja i co robi z człowiekiem. Warto usunąć wszelkie stereotypy dotyczące tego tematu, bo przeważnie skazują one osobę chorą na wyizolowanie, odepchnięcie przez społeczeństwo.
Boże mój, zmiłuj się nade mną
czemu stworzyłeś mnie
na niepodobieństwo twardych kamieni...

przez Laima 07 maja 2012, 19:51
Łazarz, nie zapomniałeś,przypadkiem o mnie ;)

-- 07 maja 2012, 19:53 --

1. Łazarz
2. tahela
3. Laima
4. chillax?

Kto jeszcze niech się dopisuje
Laima

Sortuj wg