brak motywacji do nauki ,jak i czym zachęcić.....:(

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: brak motywacji do nauki ,jak i czym zachęcić.....:(

przez rehak14 25 wrz 2009, 21:49
sorrow ani ja ani ty nie stworzyliśmy konstrukcji tego świat plus tak jest tylko w polsce bo na zachodzie ludzie za prace na budowie otrzymują dobre wynagrodzenie tylko że muszą jednak skończyć zawodówkę a w polsce nic nie trzeba oprócz nerwów ;P
REHAK14

przez linka 25 wrz 2009, 22:23
mama21latka, trudno, jest dorosły - to jego życie. Wiem, że ciężko ci z tym, bo chciałabyś jak najlepiej - ale nie nauczysz się za niego, nie zmusisz do nauki.
Nie chce się uczyć - do pracy, niech się dokłada do życia w domu - nie ma nic za darmo, nie kupuj mu ubrań, butów - niech sam zarobi.
Ty możesz liczyć tylko na to, że kiedyś (np jak będzie chciał założyć rodzinę) to zrozumie, że nie ma odpowiedniego wykształcenia.
Fajnie by było gdyby zdał maturę, bo studia - moim zdaniem - są dla tych którzy chcą się uczyć.

Poczekaj a może okaże się, że całkiem nieźle sobie poradzi?

[Dodane po edycji:]

Sorrow, to żyjemy w innych światach - bo z tego co ja widzę każdy kto wykonuje porządną pracę fizyczną na dzień dzisiejszy ( i zna się na swoim fachu) zarabia dużo więcej niż pracownik biurowy itd
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sorrow 26 wrz 2009, 01:04
Czyli specjalista - takim się płaci za wykształcenie a nie za ciężką pracę.
Za samą ciężką fizyczną pracę, niezależnie w jak złych warunkach jest ona wykonywana u nas się płaci minimalną za którą nie da się samodzielnie utrzymać.

A są takie sytuacje, że jest niezbędna sama ciężka praca a nie ukończona szkoła, za, którą tą ciężką pracę pracodawcy nie chcą godziwie zapłacić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez verdemia 26 wrz 2009, 15:58
własnie syn jest dorosły, powinien sam decydować o swoim życiu. Niech pracuje skoro mu dobrze idzie a na naukę nigdy nie jest za późno, w tych czasach można się kształcić do śmierci i nie jest to wcale dziwne. Uważam, że pewnego dnia sama mu przyjdzie ochota do zmiany swojego życia, nauki czegoś nowego.
verdemia

przez linka 26 wrz 2009, 16:23
Sorrow, kuźwa jaki specjalista ma wykształcenie??
Chyba nie masz pojęcia ile się zarabia u nas za ciężką pracę...
Dekarze, ślusarze, spawacze, operatorzy sprzętu ciężkiego - to są ludzie którzy zarabiają kupę kasy - tylko muszą znać się na swojej robocie.......chyba nigdy nie miałeś do czynienia z budową domu, rozeznałbyś się ile taki pan specjalista ( bez średniego wykształcenia - ale za to z doświadczeniem i po kursie zawodowym) bierze za swoją pracę......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez gohai 03 paź 2009, 10:26
ja też mam 20 lat, 2 rok studiów aczkolwiek na brak motywacji na narzekam, z chęcią to bym tylko siedziała i się uczyła, bo jak się człowiek skupi to zapomina o bożym świecie. Ja jestem sama na świecie.. moja mama umarła 5 miesięcy temu.. więc radze sobie jak tylko mogę.. chociaż jest strasznie ciężko.. Moją motywacją jest to że jak rzuce szkołe to automatycznie nie będę miała żadnych środków do życia, a chodzić do pracy za 1000 zł miesięcznie nie zamierzam bo tyle samo mam siedząc na uczelni i się ucząc

Naprawdę szkoda mi ludzi którzy ot tak mają gdzieś szkołę, ja w tej chwili wszystko zawdzięczam szkole, bo tylko skupiając się na szkole i przyjaciołach jestem w stanie funkcjonować normalnie..

Ja bym mu powiedziała ze jak nie chce się uczyć to ma się dokładać do czynszu sam sobie kupować i robić jedzenie, sam prac sprzątać wszystko robić sam.. wtedy szybko mu zbrzydnie dorosłe życie za 1000 miesiecznie z którego na jego własne sprawy zostanie mu tak nie wiele że zatęskni za szkołą i domowymi obiadkami i za sielanką.

przez linka 03 paź 2009, 13:40
gohai napisał(a):jJa bym mu powiedziała ze jak nie chce się uczyć to ma się dokładać do czynszu sam sobie kupować i robić jedzenie, sam prac sprzątać wszystko robić sam.. wtedy szybko mu zbrzydnie dorosłe życie za 1000 miesiecznie z którego na jego własne sprawy zostanie mu tak nie wiele że zatęskni za szkołą i domowymi obiadkami i za sielanką.

O tak - zgadzam się - takie są koleje życia - albo sie uczy albo pracuje.......najgorsze jest to, ze masa ludzi na świecie chce a nie ma za co się uczyć.... :?
Przyjaciel forum

przez rehak14 08 paź 2009, 02:50
A to prawda mnie teraz to wkurza. Chce się uczyć ale nie mam kasy na normalne życie :( Nie ma zbytnio part time u mnie w mieście i zaczynam nie mieć kasy nawet na śniadanie podczas przerwy. I co z tego że jakoś bez kasy zdam pierwszy rok przygotowawczy na studia, na który było się ciężko dostać bo musiałem wszystkim udowadniać że jestem dobry w tym co robię. A teraz zastanawiam się aby rzucić szkołę bo mnie na nic nie stać. A muszę mieć za co jeść...
REHAK14

przez linka 08 paź 2009, 13:02
rehak14, jeśli jesteś studentem to możesz wystąpić o kredyt na warunkach studenckich - moja siostra pobierała taki przez 5 lat.
Owszem jest to ogromne zobowiązanie - ale jeśli zależy ci na studiach i nie ma innego wyjścia to jest to jakaś opcja.
Jeśli to cię nie interesuje - trzeba przejść na studia zaoczne......i iść do pracy na pełny etat.

Nie rozumiem zaś co to jest: "pierwszy rok przygotowawczy na studia" możesz wyjaśnić ten termin?
Przyjaciel forum

przez rehak14 04 lis 2009, 10:01
A bo uczę się w szkocji :P i po zdaniu tego kursu na higher mam odrazu wejście na studia o tym samym kierunku :P
REHAK14

przez Estel86 06 lis 2009, 08:04
O kurcze, znam to... I wbrew poglądom wszystkich wkoło to nie jest lenistwo... to jest coś tak strasznego - bezsilność wobec samej siebie...
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

Sortuj wg