natura mnie hojnie obdarowała

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: natura mnie hojnie obdarowała

przez nieboszczyk 13 lut 2009, 14:45
trafiłeś :!: to jest niedorozwój umysłowy.i niedowład rąk i nóg.może bez sensu gdybanie ale powiedziałem jak bym wykorzystał swoje życie gdybym urodził sie taki jak inni-zdrowy.

[*EDIT*]

a czy ty jesteś zdrowy :?:
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Ramirez 13 lut 2009, 15:00
Po za tym na forum możesz powiedzieć wszystko, przecież nikt cię tu nie widzi, nikt bezpośrednio cię nie oceni ani nie wygarnie prawdy w twarz. Czego tutaj się wstydzić? Na mnie wszystkie obelgi, wyzwiska i kłamstwa na mój temat w ogóle nie działają no może bezpodstawne serwowanie ostrzeżeń i banów przez niektórych moderatorów :szukam:

[*EDIT*]

Oczywiście, ze nie jestem zdrowy. Przecież wspominałem juz o zaburzeniach osobowości, do tego czasem dochodzi agresja, używki i zachowania na krawędzi prawa... Chyba nikt o zupełnie zdrowych zmysłach tu nie wchodzi :D

przez nieboszczyk 13 lut 2009, 15:24
zgadza sie.tu mnie nikt nie widzi i nigdy nie zobaczy ani nie usłyszy.raczej nikomu nie dam podejść bliżej do mnie bo musze kierować sie logiką i myśleć na zimno.musze patrzeć pod nogi.a ty ramirez ile masz lat?

[*EDIT*]

a tak wogóle niektórzy mówili mi że najmądrzejsza jest właśnie natura.a tym czasem ta ''natura'' okazała sie głupsza odemnie i wszystkich innych uposledzonych których ''utworzyla''...
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramirez 13 lut 2009, 17:13
mam 26 lat i przyznaję, że masz problem. 32 lata to już poważny wiek. Na depresję, lęk, nerwicę czy fobie zawsze można zażywać jakieś leki, które działają lepiej lub gorzej. W twoim przypadku chyba nie ma dobrej rady a żaden specjalista chyba nic tutaj nie poradzi.

przez nieboszczyk 13 lut 2009, 22:24
no.przynajmniej byłeś szczery w tym co mówisz i potwierdziłeś moje przekonania.ale ja znam ostateczne wyjście z tej koszmarnej sytuacji.

przez scrat 14 lut 2009, 04:17
nieboszczyk napisał(a):ale ja znam ostateczne wyjście z tej koszmarnej sytuacji.

Ale chyba nic nie planujesz w temacie?
Przyjaciel forum

przez Ramirez 14 lut 2009, 08:31
no.przynajmniej byłeś szczery w tym co mówisz i potwierdziłeś moje przekonania.ale ja znam ostateczne wyjście z tej koszmarnej sytuacji.

Każdy ją zna, no i co z tego? Możesz się poddać, możesz próbować dalej. Wybór należy do ciebie.

przez nieboszczyk 14 lut 2009, 14:35
scrat napisał(a):Ale chyba nic nie planujesz w temacie?

narazie nic nie planuje.dopóki jestem potrzebny koledze i wspieramy sie nawzajem.
kiedy on odejdzie to różnie może bywać.a ja niemam zamiaru prosić państwo o łaske.bo chlebek.woda i powietrze to dla mnie za mało żeby męczyć sie w dalszym ciągu.

[*EDIT*]

linka656 napisał(a):
myśłisz, że gdybyś był zdrowy to wszystko tak samo się zrobi? Wszyscy zdrowi ludzie nmajaą poukładane idealne życie?? bo gdyby ta natura się nie najebała może byłbyś dokładnie w takiej samej sytuacji jak jesteś teraz albo np ciut lepszej lub o zgrozo gorszej....takie jest życie.

tak to wygląda.bo zdrowym dużo łatwiej rozwiązywać życiowe problemy,praca i kontakty/rozmowy z innymi to dla nich nic nowego i nic szczególnego.zdrowych nie prześladują i nie zamykają bez powodu ,no chyba że ktoś jest łudząco podobny do przestępcy ale i tak ma prawo do odszkodowania za straty moralne.zdrowy ma prawo wyboru i decyzji,ma prawo do dobrego samopoczucia,ma urozmaicone życie i więcej wie o świecie.więc jak jako zdrowy mógłbym być w takiej samej albo gorszej sytuacji?a jeśli zdrowy dostaje nerwicy spowodu zgrzytów z szefem lub ciężkich warunków w pracy to i z tej sytuacji jest wyjście i można sie spokojnie podleczyć stanąć na nogi i funkcjonować dalej.zdrowy nie musi żebrać o łaskę innych/rodziców/państwo przez całe życie każdego dnia.jest samowystarczalny i niema w jego życiu wstydu bycia zależnym od innych.

[*EDIT*]

do tego kiedy zdrowy kończy szkoły,dostaje świadectwa,dyplomy to one są ważne,dają mu prace-cięższą lub lżejszą,lepiej płatną czy mniej płatną,zapewniają stabilny byt i samowystarczalność.a ja mam za sobą 11 lat nauki w szkołach podstawowych i średnich na poziomie normalnym.a tymi świadectwami mogę sobie dupe podetrzeć.

przez gohai 15 lut 2009, 10:02
jeśli nie jesteś ubezwłasnowolniony częściowo to przysługują ci dokładnie takie prawa jak ludziom zdrowym, zresztą do mnie na uczelnie chodzą osoby niepełnosprawne i nikt nie robi problemu, teraz w polsce coraz częściej zatrudniani są niepełnosprawni (pracodawcom się chyba to opłaca po prostu) a i dla osób niepełnosprawnych jest masa szkoleń, zasiłki coś tam fundacje pomagające dużo różnych rzeczy tylko trzeba poczytać troche i znaleźć coś dla siebie

przez Ramirez 15 lut 2009, 14:20
do tego kiedy zdrowy kończy szkoły,dostaje świadectwa,dyplomy to one są ważne,dają mu prace-cięższą lub lżejszą,lepiej płatną czy mniej płatną,zapewniają stabilny byt i samowystarczalność.a ja mam za sobą 11 lat nauki w szkołach podstawowych i średnich na poziomie normalnym.a tymi świadectwami mogę sobie dupe podetrzeć.

Szkoła podstawowa i średnia nie gwarantuje stabilnego bytu i samowystarczalności, zresztą żadna szkoła tego nie gwarantuje. Jeżeli sam czegoś nie zrobisz to rzeczywiście możesz spędzać czas jedynie na podcieraniu tyłka świadectwami...

przez nieboszczyk 15 lut 2009, 15:23
ramirez niektorzy nawet nie ukończyli podstawówki a stoją na wysokiej pozycji społecznej.innym razem miałem kiedyś do czynienia z dziewczyną-porażeniowcem która ukończyła 2 kierunki studiów a nikt nie przyjoł jej do żadnej pracy spowodu jej choroby.one też ma uszkodzony mózg od urodzenia.i powiedziała mi że tymi dyplomami może sobie dupe podetrzeć.nawet jej nie pozwolili ścierać klatek schodowych.ona też ma 20 lat nauki-na darmo.a mówiąc co mam sam zrobic to co konkretnie masz na myśli?

przez Ramirez 15 lut 2009, 15:30
Chociażby przemyśl rady gohaia...
Z drugiej strony łatwo radzić innym. Ukończyłem jeden kierunek studiów magistrem oraz drugi pracą podyplomową. I co z tego? Szukam roboty na razie :?

przez nieboszczyk 15 lut 2009, 15:49
jakie to były kierunki?i czy te kierunki były zgodne z twoimi zainteresowaniami?jeśli tak to mógłbyś szukać roboty w tym kierunku.tak było by łatwiej.

przez gohai 15 lut 2009, 16:22
nieboszczyk, robota nie leży na drzewach i nie zawsze można robić to co sie chce niestety czasem trzeba robic to czego się nie chce wykładać towar w supermarkecie, zamiatać ulice byle mieć co do garnka włożyć.. twoja sytuacja finansowa jest całkiem niezła skoro nie musisz się martwić co jutro zjesz ani za co zapłacisz czynsz..

czasem trzeba szukać do skutku w końcu nie każdy może być dyrektorem wspaniale prosperującej firmy ;] bo by było wiecej dyrektorów niż firm ;] ja bym nie powiedziała że nauka jest na darmo.. jak kogoś nie interesuje nic po za czubkiem własnego nosa to owszem jest na darmo ale dzięki studiom człowiek się rozwija intelektualnie, poznaje nowych ludzi, robi coś nowego poznaje życie a nie tylko egzystuje ;] jest też full niepotrzebnej nauki ale i tak jest fajnie ;]

Sortuj wg