ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez ladywind 11 lip 2016, 00:09
Michellea napisał(a):
Evia napisał(a):Wiara w Boga itp i racjonalizm to właśnie oksymoron

Ponieważ?

Ponieważ nie ma żadnych przesłanek, dowodów aby bóg istniał. Nie dość że nie ma dowodów , że bóg istnieje, to jest masa dowodów, które zaprzeczają jego istnieniu (paradoks omnipotencji).

KIELCE-NISKOPŁATNA TERAPIA GRUPOWA

przez Kontrast 11 lip 2016, 00:19
bedzielepiej, Możesz przyjechać do mnie pod namiot, będziesz miała bliżej.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Michellea 11 lip 2016, 00:25
ladywind napisał(a):Ponieważ nie ma żadnych przesłanek, dowodów aby bóg istniał.

To, że nie ma przesłanek nie oznacza, że coś nie jest prawdą :arrow: https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_ignorantiam

ladywind napisał(a): Nie dość że nie ma dowodów , że bóg istnieje, to jest masa dowodów, które zaprzeczają jego istnieniu (paradoks omnipotencji).

Paradoks omnipotencji nie jest dowodem, nie ma też jednego uzgodnionego jego rozwiązania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez atic 11 lip 2016, 08:21
ladywind napisał(a):
atic napisał(a):nikt nie chce znać super przepisu na wegańską sałatkę?
myślałem, że weganie bedą zaintersowani :-|

Ja jestem zainteresowana:)

a wiec kroisz ser feta z mąki z ciecierzycy
dodajesz 2 pomidory ogorek szklarniowy, oliwki, czerwona cebule, sałate, kilka kropelek soku z cytryny na koniec posypujesz pieprzem zielonym, a nastepnie wyrzucasz to gowno przez okno i smażysz krwistego steka ahahah:D
atic

przez NN4V 11 lip 2016, 10:01
Michellea napisał(a):

Ponieważ?

Ponieważ wiara (w cokolwiek) nie jest podparta racjonalną analizą.
Jest podstawą nie są logiczne wnioski lub argumenty.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

KIELCE-NISKOPŁATNA TERAPIA GRUPOWA

przez bedzielepiej 11 lip 2016, 11:14
I w ogóle co to za słowotwórstwo "niskopłatna" :lol: jak w języku polskim istnieje słowo "tania" :P no ale to źle chyba brzmi, tania terapia. Terapia niskich lotów :P

Czy niskopłatna, to pojęcie względne, jako osoba w kryzysie przez co niezdolna do pracy nie miałabym jak wyrzucić 50 zł za godzinkę nasiadówki, czy tam dwie, bo nawet nie ma info ile taka terapia ma potrwać :P No ale dla takiej pani psychoterapeutki rżnącej i 100 zł za godzinę, 50 zł to faktycznie może się mało wydawać... :lol:

przez Michellea 11 lip 2016, 15:03
NN4V napisał(a):
Michellea napisał(a):

Ponieważ?

Ponieważ wiara (w cokolwiek) nie jest podparta racjonalną analizą.
Jest podstawą nie są logiczne wnioski lub argumenty.

Dlaczego sądzisz, że nie jest podparta racjonalną analizą? Przecież wierzący (i mówię tu o wszystkich religiach) też zastanawiają się nad kwestiami wiary i analizują co wg nich jest prawdą. Jeśli ktoś przyjmuje jakiś system wierzeń jedynie na wiarę, bez użycia rozumu, to robi źle.
Zresztą jestem pewna, że racjonaliści też przyjmują, że pewne rzeczy (niekoniecznie związane z religią) istnieją/są prawdą, nie mając na nie dowodów ;)

atic napisał(a):a wiec kroisz ser feta z mąki z ciecierzycy
dodajesz 2 pomidory ogorek szklarniowy, oliwki, czerwona cebule, sałate, kilka kropelek soku z cytryny na koniec posypujesz pieprzem zielonym, a nastepnie wyrzucasz to gowno przez okno i smażysz krwistego steka ahahah:D

Nieładnie :nono:

Ja bym nie mogła zostać weganką. Wegetarianką może jeszcze, bo to jestem w stanie zrozumieć. Ale też raczej to niemożliwe.

przez noir_noir 11 lip 2016, 17:44
Ja chcę żyć w zgodzie z moim systemem wartości, a nie tylko tak, żebym tu i teraz czuła się zadowolona i nieobolała. Co do egoizmu, to gatunek ludzki kompletnie nie potrafi go kontrolować. Dewastujemy ekosystem w takim tempie, że niedługo chyba przejdziemy w końcu na kanibalizm. Nasz egoizm nas kiedyś pochłonie. Europa się wyludnia, więc u nas nie jest jeszcze najgorzej, ale w innych częściach świata zmiany są przytłaczające. Niestety ludzie nie potrafią patrzeć w szerokiej perspektywie i łączyć faktów.

Ladywind, chętnie podam Ci na pw namiar na mojego bloga, ale zanim go założę i wrzucę pierwsze wypociny, minie pewnie z miesiąc :) .

Weganizm to nie tylko dieta, to styl życia. Żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, polecam obejrzeć kilka dokumentów i wykładów (niektóre tytuły już pewnie wcześniej padły w tym wątku), nie wszystko z napisami PL:

1. Cowspiracy, z polskimi napisami jest np. na serwisie cda, klasyka gatunku, każdy powinien to zobaczyć
https://www.youtube.com/watch?v=uUqgKeIk1Rs

2. Forks over Knives, jak wyżej
http://www.filmweb.pl/film/Forks+Over+K ... 011-623810

3. https://www.youtube.com/watch?v=30gEiweaAVQ
O tym, że weganizm leczy i zapobiega chorobom cywilizacyjnym

4. https://www.youtube.com/watch?v=ajhX5jWmlL0

5. https://www.youtube.com/watch?v=qZpXDZzURjU
Prawda na temat białka

6. https://www.youtube.com/watch?v=Evex2PHzYe0
Tu o toksycznej produkcji kwasów omega 3

7. https://www.youtube.com/watch?v=2l1bHFWimmY
Cała prawda o rybach

Smacznego :-D

przez atic 11 lip 2016, 18:00
Michellea,
Zresztą jestem pewna, że racjonaliści też przyjmują, że pewne rzeczy (niekoniecznie związane z religią) istnieją/są prawdą, nie mając na nie dowodów

oczywiście, że tak :)
atic

przez Michellea 11 lip 2016, 19:25
noir_noir napisał(a):Co do egoizmu, to gatunek ludzki kompletnie nie potrafi go kontrolować.

Jak to nie potrafi? Jak by nie potrafił, to nigdy nie byłoby wegan ;)

noir_noir napisał(a):Dewastujemy ekosystem w takim tempie, że niedługo chyba przejdziemy w końcu na kanibalizm. Nasz egoizm nas kiedyś pochłonie. Europa się wyludnia, więc u nas nie jest jeszcze najgorzej, ale w innych częściach świata zmiany są przytłaczające. Niestety ludzie nie potrafią patrzeć w szerokiej perspektywie i łączyć faktów.

Europa się obecnie zaludnia, bo napływają imigranci, którzy tym bardziej nie zechcą zostać weganami, a niektórych zwierząt wcale nie kochają, a wręcz nimi gardzą.
Człowiek nie jest aż tak odpowiedzialny za zmiany klimatu, jak się niektórym wydaje. Co nie oznacza, że nie powinniśmy nic z tym zrobić. Państwa z kręgu cywilizacji zachodniej coś robią, może za późno, ale jednak. Ale nie da się osiągnąć tych celów bez współpracy z innymi krajami, które raczej nie są skore do współdziałania.

przez noir_noir 11 lip 2016, 20:00
No i oczywiście jeszcze ten wykład, pewnie już go znacie, ale przypomnieć nie zaszkodzi ;) Są napisy PL do wyboru.
https://www.youtube.com/watch?v=es6U00LMmC4

przez refren 12 lip 2016, 15:36
ladywind napisał(a):
refren napisał(a):atic, pewnie już mają opracowaną kwestię przepisów.

noir_noir napisał(a):
W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

Racjonalizm się wyklucza z tą resztą.

Dlaczego? Bo jest ateistką w przeciwieństwie do Ciebie?

Bo obraża rozum ludzki.
Przykładowo:
Para gejów - zdrowi, nie leczyć, nie każdy musi mieć dzieci
Para bezpłodna - chorzy, leczyć, bezpłatne in vitro
Kobieta w ciąży - chora, leczyć (aborcja ratowaniem zdrowia psychicznego)
Para gejów chcąca bezpłatnego in vitro... ops
Nowoczesna definicja zdrowia: to co poprawia samopoczucie
Klasyczna definicja zdrowia (zgodna z rozumem) - obiektywny stan zaburzeń w funkcjonowania organizmu

przez ladywind 12 lip 2016, 15:42
atic napisał(a):
ladywind napisał(a):
atic napisał(a):nikt nie chce znać super przepisu na wegańską sałatkę?
myślałem, że weganie bedą zaintersowani :-|

Ja jestem zainteresowana:)

a wiec kroisz ser feta z mąki z ciecierzycy

Ale ześ zabłysnął, prawie jak łysy grzywką o beton

przez ladywind 12 lip 2016, 15:46
Ladywind, chętnie podam Ci na pw namiar na mojego bloga, ale zanim go założę i wrzucę pierwsze wypociny, minie pewnie z miesiąc :) .

Nie ma problemu. Poczekam:)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg