Poważny problem z synem

Hasiok.

Poważny problem z synem

przez parampama 16 lip 2013, 15:51
Mój syn ma 26 lat.Jest ładnym, przystojnym,inteligentnym i wykształconym chłopakiem.Ukonczył Politechnikę Warszawską z
wynikiem bardzo dobrym.Był zawsze w szkole od najmlodszych lat wyróżniany i chwalony.Ja jako mama rosłam z dumy.Naogół nie
sprawiał nam żadnych kłopotów. Pracuje na stanowisku kierowniczym.Jest w pracy bardzo lubiany i szanowany.Jednak od pewnego czasu stosunki między nami są okropne.Syn mój pomimo częstych wyjazdów na różne imprezy.zabawy,nie potrawi zapoznać odpowiedniej dziewczyny .Jedynym wyjśćiem dla niego stały się dziewczyny zapoznawane przez internet.Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, poniewaz jesteśmy prostymi ludżmi i nie szukamy królewny z bajki.Nie chcielibyśmy wybierać przyszłej żony dla syna
Jednaki ostatnio od prawie roku spotyka z dziewczyną,tak niezgrabną,grubą,nie pracującą,a ponadto chorą na łuszczycę O chorobie nam nie powiedzał Sami zauważyliśmy zmiany na skórze,i, sam się przyznał ze jest chora Przeraża nas ta choroba,bo wiemy.że jest to choroba genetyczna.Mąż jest przeciwny temu związkowi,martwi się ,ostatnio bardzo zmizerniał,mało co nie spowodował wypadku ponieważ jest kierowcą zawodowym.Mówi że ciągle mu to chodz po głowie i nie potrawi normalnie funkcjonować.Do naszego syna nic nie dociera.Twierdzi jak to on jest zakochany,grozi że targnie się na swoje życie. Ja jako matka ,też mam tego wszystkiegom dosyć .Jestem wewnętrznie rozszarpana,zdruzgotana i całkowicie załamana.Staram się z nim bardzo dużo rozmawiać,ale jak narazie nie ma żadnego efektu.Dodam że na początku studiów spotykał się z fajną dziewczyną ,studiującą pracującą,ale nic mu nie pasowało. Czekam na odpowiedż i z góry bardzo dziękuję. Prosze pomóżcie mi dotrzec do mojego syna. Dodam ze w ostatnich dniach planuje on wyjazd z nią na wczasy:/chyba się wykończę...

Poważny problem z synem

przez JużTuByłem 16 lip 2013, 15:56
Jego życie nie twoje babo.Widać ,że bardzo powierzchownie patrzysz na świat.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Poważny problem z synem

przez deader 16 lip 2013, 16:19
JużTuByłem napisał(a):Jego życie nie twoje babo.Widać ,że bardzo powierzchownie patrzysz na świat.

Bardzo to było grzeczne.

Cześć parampama! Nie dziwię się twojej reakcji na taki związek, niestety, choć sam nie jestem ideałem a i osób od ideału odbiegających ale fajnych znałem swego czasu sporo, to są jednak pewne granice. Może ich łączyć coś, powiedzmy, nieoczywistego. Bo powiedzmy sobie szczerze, romantyczne bajki pt. "...ale ma piękną osobowość" to są dobre dla nastolatków. Jak dorosły facet spotyka się z postacią którą opisujesz to podejrzewałbym jakieś zaburzenie, dewiację. Zrobić z tym faktycznie za dużo nie możesz, bo - facet jest dorosły i wybrał jak wybrał. Może lubi dziewczyny z łuszczycą. Może lubią S/M. Nie mam pojęcia. Natomiast troska o potomstwo z tego względu jest jak najbardziej uzasadniona i JuzTuByłem po prostu trolluje.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poważny problem z synem

przez buka 16 lip 2013, 17:03
Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, poniewaz jesteśmy prostymi ludżmi i nie szukamy królewny z bajki

Wy szukacie czy on??Jakbym miał takich rodzicieli to też moje stosunki z nimi pewnie byłyby okropne

Co za ludzie.Odczepcie się od niego,dziewczyna może mieć nawet pizdzice,taką sobie wybrał a ma 26lat,pozatym gościu jest bez wad?

Poważny problem z synem

przez anna.anakaia 16 lip 2013, 17:07
Wiem, że idealnie byłoby gdyby przystojny, fajny facet miał ładną, ambitną kobietę ale to jest jego wybór i podejrzewam, że nie wskórasz nic. Rozumiem, że się martwisz, ale może ona po prostu mu się podoba (bo wydaję mi się, że nie można stworzyć związku bez obopólnej akceptacji wyglądu).
A może robi Wam na złość bo uważa, że ingerujecie w jego życie. Może kręcą go kobiety z jakimiś defektami. Nie wiem co nim kieruje.
Staram się z nim bardzo dużo rozmawiać,ale jak narazie nie ma żadnego efektu.

Tylko jeśli łączą ich np. jakoś mało spotykane upodobania seksualne (i dlatego z nią jest), których nie znalazł u innych kobiet to wątpię żeby Ci o tym powiedział.
Podejrzewam, że Twoje rozmowy nt. jego wybranki będzie odbierał jako atak.
Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, poniewaz jesteśmy prostymi ludżmi i nie szukamy królewny z bajki

Tylko czy Wy nie szukacie, czy On nie szuka?
Na chwilę obecną, bardziej martwiłabym się mężem i sobą, bo widzisz - Wasz syn nie ma problemu, on ma tą dziewczynę, jest sobie zakochany czy tam nią zafascynowany z bliżej nieokreślonego powodu, Wy natomiast bardzo to przeżywacie, martwicie się i wpływa to na Wasze funkcjonowanie.
I jeśli możesz odpowiedzieć, czy w związku z jej chorobą obawiacie się takiej małej "społecznej śmierci" Waszego syna? Bo mam przeczucie, że w dużej mierze o to chodzi.
anna.anakaia

Poważny problem z synem

przez Lusesita Dolores 16 lip 2013, 17:34
parampama, Co z tego że jest gruba i ma łuszczyce!! Co taka dziewczyna nie ma prawa być z kimś szczęsliwa.?
Mam nadzieje,że syn bedzie z ta dziewczyną do końca życia.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Poważny problem z synem

przez libertynka 16 lip 2013, 18:01
lol, pewnie do tego ma krzywe ręce, spalić ją na stosie!
a synek z opisu to chodzący ideał. chyba tylko w oczach matki. bo tylko matka może oceniać człowieka po tym jaką szkołę skończył, z jakimi wynikami i na jakim stanowisku pracuje.
zapomniałaś dopisać jakim samochodem jeździ :/
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Poważny problem z synem

przez anna.anakaia 16 lip 2013, 18:31
veganka napisał(a):lol, pewnie do tego ma krzywe ręce, spalić ją na stosie!
a synek z opisu to chodzący ideał. chyba tylko w oczach matki. bo tylko matka może oceniać człowieka po tym jaką szkołę skończył, z jakimi wynikami i na jakim stanowisku pracuje.
zapomniałaś dopisać jakim samochodem jeździ :/

Hej spokojnie, chyba nic w tym złego, że kobieta ocenia własnego syna jako wartościową osobę, jakimikolwiek kryteriami by się nie kierowała. Różni są ludzie i różne rzeczy cenią.
Syn wybrał i jak widać nie rezygnuje.
Problem jak każdy inny. Ja widzę troskę o latorośl ale niestety również traktowanie syna jako swego rodzaju inwestycję, strach o odbiór syna i jego wybranki przez "resztę świata".
parampama i jej mąż mają z tym kłopot i powinni postarać się jakoś z nim uporać (tzn z patrzeniem na związki syna, bo myślę, że w większości dziewczyn znajdzie się coś co uczyni ją nieodpowiednią). W najgorszym wypadku syn zechce ograniczyć kontakt z rodzicami.
anna.anakaia

Poważny problem z synem

przez libertynka 16 lip 2013, 18:36
anna.anakaia, syna idealizuje a jego dziewczyny chce się pozbyć bo jest gruba i ma łuszczycę. coś jest nie tak. nie ma ideałów i syn z pewnością ma swoje za uszami.
vel veganka

Poważny problem z synem

przez essprit 16 lip 2013, 18:54
Jakoś nie umiem uwierzyć w to co czytam.

Gruba ? Łuszczyca ?

A Ty prymitywna - a jakoś znalazłaś męża.
Tak samo twój mąż.

A reszcie piszących, nawet się nie wypowiadam ... obłęd.

Poważny problem z synem

przez linka 16 lip 2013, 19:00
:shock: nie chce mi się nawet rozpisywać...... moja mama i siostra są chore na łuszczycę....więc pewnie mam do tego inne podejście, ale na szczęście pomimo takich rodziców syn wyrósł na normalnego zdrowo myślącego człowieka..... życzę mu dużo szczęścia z dziewczyną !!

A ty autorko udaj się do psychologa, o to nie z synem jest coś nie tak tylko z wami.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Poważny problem z synem

przez anna.anakaia 16 lip 2013, 19:01
veganka
Dlatego też napisałam, że nie syn, a rodzice mają problem.
To tak jak z wysyłaniem niegrzecznego nastolatka do psychologa z dopiskiem "moje dziecko ma problem". A nie zawsze dziecko go ma, tylko rodzice mają problem z dzieckiem. I tu potrzebna jest pomoc rodzicom.
Tak ja to widzę, a kryteria jakimi kieruje się parampama są jakie są.
Widocznie takie ma wyobrażenie relacji między jej synem a partnerką tj. idealny facet - idealna kobieta.
A syna uważa za wartościowego, bo jest jego matką i chce dla niego jak najlepiej, chce żeby miał najlepszą dziewczynę, pracę, życie. Nie oceniam czy to dobrze czy źle. I jak już pisałam wydaje mi się, że nie chodzi o samą chorobę dziewczyny.
syn z pewnością ma swoje za uszami.

Tego nie wiemy :) poza tym nawet jeśli ma to jaka różnica?

A Ty prymitywna - a jakoś znalazłaś męża.
Tak samo twój mąż.

I czym to się różni od podejścia autorki?
anna.anakaia

Poważny problem z synem

przez linka 16 lip 2013, 19:04
anna.anakaia, a ja oceniam. Trudno, mam swoje zdanie - autorka nie napisała nic o dziewczynie, czy jest dobra, miła, życzliwa, szczera, czy kocha jej syna itd. tyle , że jest gruba, niezgrabna, nie pracuje i ma łuszczycę...... jak można być tak płytkim??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Poważny problem z synem

przez libertynka 16 lip 2013, 19:09
autorka wątku z pewnością sama jest szczupła, piękna, wykształcona i ma świetną pracę, nie powinniśmy się dziwić, że Wymaga tego samego od dziewczyny swojego syna.
vel veganka

Sortuj wg