kosz

Hasiok.

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

przez Laima 17 kwi 2012, 17:36
bretta, co nie dasz rady?
Laima

przez Snejana 17 kwi 2012, 17:42
bretta, coś się stało?
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Kanashimi 17 kwi 2012, 17:59
Snejana napisał(a):Kanashimi, kiedyś się tym bardzo przejmowałam, teraz przechodzę taki okres, ze zaczynam to coraz bardziej zlewać. Bylyby było to już za mną. Dobrze, ze się nie denerwujesz, ale wiesz, nerwy w takiej sytuacji są naturalne, nie tłum ich :D
W sumie trochę mnie denerwuje podejście niektorych do matury, maturę można zdać mając i 50 lat, jak mi nie pojdzie w tym roku to zdam w przyszłym i tragedii nie bedzie :) Ale to wcale nie oznacza, że jest się gorszym, głupszym czy coś w tym rodzaju, mam wrażenie, ze moja babcia panikuje przed tym bardziej niż ja :D bo ona boi się opini innych a ja jestem alien :8):

Tzn. ja właśnie miałam na myśli to, że maturą się denerwuję.
A jak tylko się denerwuję, to się nasilają ED.
Teraz jem jabłko. 2 już dzisiaj. I czuję się z tym źle.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lady Em. 17 kwi 2012, 18:27
Kanashimi, jabłko jest zdrowe, ma niewiele kalorii, a przynajmniej zapełnisz sobie żołądek.
A ja zjadłam dziś w sumie dość dużo, tzn. pół bułki, kubek ogórkowej, dwie kostki Ptasiego Mleczka i kilka ciasteczek francuskich (minimalnej wielkości, na szczęście). Ale obiecałam rodzinie i chłopakowi że będę jeść więcej... Oczywiście nie chcę, ale cóż począć, jak chcą mnie do psychiatry z tym wysłać :( Staram się nie myśleć o jedzeniu i wadze, ale jest cholernie trudno... Jak tylko pomyślę ile zjadłam mam ochotę zwymiotować. Grr.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez bretta 17 kwi 2012, 20:13
Laima, Snejana, po prostu, rady ze sobą. Mam ochotę wymiotować zawsze jak zjem coś, co uważam że jest za dużo. Codziennie próbuję zacząć diete, a kończy się zwykle na złamaniu i zjedzeniu czegoś słodkiego czy nie zdrowego. Czuje się zła, sfrustrowana... i tęsknie za czasem kiedy umiałam żyć na mandarynkach czy jogurcie i wodzie :(
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Laima 17 kwi 2012, 20:21
i tęsknie za czasem kiedy umiałam żyć na mandarynkach czy jogurcie i wodzie

bretta, ja też.. :(
Laima

przez Kanashimi 17 kwi 2012, 20:22
Lady Em. napisał(a):Kanashimi, jabłko jest zdrowe, ma niewiele kalorii, a przynajmniej zapełnisz sobie żołądek.
A ja zjadłam dziś w sumie dość dużo, tzn. pół bułki, kubek ogórkowej, dwie kostki Ptasiego Mleczka i kilka ciasteczek francuskich (minimalnej wielkości, na szczęście). Ale obiecałam rodzinie i chłopakowi że będę jeść więcej... Oczywiście nie chcę, ale cóż począć, jak chcą mnie do psychiatry z tym wysłać :( Staram się nie myśleć o jedzeniu i wadze, ale jest cholernie trudno... Jak tylko pomyślę ile zjadłam mam ochotę zwymiotować. Grr.

To mało!
Ale wiem jak to jest.
Mnie po jabłkach zawsze wzdyma. Jeszcze jestem teraz przed okresem akurat.
Czuję się jak balon i bardzo źle.
Nie wiem, co mam zrobić. Nienawidzę tych uczuć, a do połowy dnia było w miarę...

przez bretta 17 kwi 2012, 20:56
Kanashimi, jabłka mają niski indeks glikemiczny i naprawdę, są zdrowe i można je jeść w dużych ilościach. to jedna z nielicznych rzeczy po których zjedzeniu nie mam wyrzutów sumienia...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Laima 17 kwi 2012, 21:04
a ja słyszałam,że jabłka wzmagają apetyt :?
sama jem ich bardzo dużo,po kilka dziennie.

Boję się zjeść chleba.Bzika jakiegoś dostałam.Chleb mnie straszy. :roll:
Laima

przez Kanashimi 17 kwi 2012, 21:10
bretta napisał(a):Kanashimi, jabłka mają niski indeks glikemiczny i naprawdę, są zdrowe i można je jeść w dużych ilościach. to jedna z nielicznych rzeczy po których zjedzeniu nie mam wyrzutów sumienia...

Właśnie kiedyś jadłam dużo jabłek. Potrafiłam po 3-4 dziennie, po każdym posiłku.
Ale potem mi się coś zwaliło z żołądkiem i teraz od razu zgaga, kwasy itp.
W ogóle to ja jem głównie kleiki (ryżowe, kukurydziane) i obiady dziecięce.
Ale dziś do obiadku dziecięcego oprócz plasterków wędliny zjadłam kromkę chleba tostowego pełnoziarnistego i nie mogę przestać o tym myśleć.

Jutro zjem 1 jabłko, zobaczymy, jak będzie...

przez bretta 17 kwi 2012, 21:15
Laima, chleb, ziemniaki... ech.
ale dziewczyny. nie można się nakręcać! powinien być jakiś kontrakt tutaj, heh...

przez Kanashimi 17 kwi 2012, 21:20
bretta napisał(a):Laima, chleb, ziemniaki... ech.
ale dziewczyny. nie można się nakręcać! powinien być jakiś kontrakt tutaj, heh...

Właśnie wiem. To może porozmawiajmy o tym, jak sobie radzicie z tymi negatywnymi uczuciami?

A i jeszcze jedno. Czy przez ED cierpicie na zaburzenia żołądkowe?
Ja nie choruję na bulimię jak coś.

przez Laima 17 kwi 2012, 21:29
Kanashimi napisał(a):A i jeszcze jedno. Czy przez ED cierpicie na zaburzenia żołądkowe?

tak,co rok to gorzej,dolegliwości są różne i zmieniają się
Laima

przez bretta 17 kwi 2012, 21:35
Kanashimi, zespołu jelita drażliwego się nabawiłam, wieczne mdłości, częste bóle brzucha i fakt, coraz gorzej...

Sortuj wg