Pytanie

Hasiok.

Re: Pytanie

przez miko84 30 cze 2009, 11:05
Dlaczego wycofano Ci leki? Mógłbyś zaproponować lekarzowi Amitryptylinę, skoro Doxepin dobrze na Ciebie działał. Do tego mógłbyś spróbować dorzucić Wellbutrin, skoro leki na serotoninę na Ciebie nie działały dobrze. Wellbutrin lub Sulpiryd w mniejszych dawkach ( brałeś go, ale chyba nie napisałeś jak długo ). Chociaż przy zaburzeniach schizo i natręctwach leki działające na dopaminę mogą być złe. Ja tak w sumie myślałem, bo mam trochę natręctw, ale leki działające na dopaminę okazały się u mnie trafem w dziesiątkę.

[Dodane po edycji:]

Dlaczego wycofano Ci leki? Mógłbyś zaproponować lekarzowi Amitryptylinę, skoro Doxepin dobrze na Ciebie działał. Do tego mógłbyś spróbować dorzucić Wellbutrin, skoro leki na serotoninę na Ciebie nie działały dobrze. Wellbutrin lub Sulpiryd w mniejszych dawkach ( brałeś go, ale chyba nie napisałeś jak długo ). Chociaż przy zaburzeniach schizo i natręctwach leki działające na dopaminę mogą być złe. Ja tak w sumie myślałem, bo mam trochę natręctw, ale leki działające na dopaminę okazały się u mnie trafem w dziesiątkę.
miko84

przez olo20-2 30 cze 2009, 12:47
Właściwie to nie mam zaburzeń schizo - to był pomysł mój i jednej psycholożki, natomiast kilku psychiatrów, z jakimi miałem do czynienia, nie potwierdziło tej diagnozy. Najwyżej jestem trochę schizoidalny, ale myślę, że to można - pracując nad sobą - zmienić. Co do SSRI, to nigdzie nie napisałem, że na mnie źle działają, zresztą za krótko je stosowałem, aby móc to stwierdzić. Podobnie w przypadku Sulpirydu. Jako że brałem kilka leków jednocześnie, nie mogę powiedzieć, który na mnie najlepiej działał. Jednak wydaje mi się, że po Anafranilu czułem się trochę, jak "pijany", miałem problemy z koordynacją ruchów itp. Sam Lerivon przede wszystkim zamula, a mnie przydałoby się jeszcze zbalansowane - nie mącące jasności umysłu - pobudzenie na dzień. Może właśnie połączenie z Seronilem byłoby dobre? Nie wycofano mi tego leku, tylko w niefortunny sposób go utraciłem (bez szczegółów). Jeśli zaś chodzi o wspomniany przez Ciebie Doxepin to jego głównym plusem było dla mnie tycie i wyciągnięcie mnie z wychudzenia, ale poza tym zamulał i byłem po nim bez przerwy przeziębiony i rozalergizowany, bardziej niż bez brania leków, więc nie był to najlepszy wybór.

Jeśli ktoś miałby do sprzedania Seronil, proszę o kontakt na PW lub na maila. Pozdrawiam.

PS. Przydałby mi się jeszcze jakiś stabilizator nastroju, bo miewam przeskoki od megalomańskich wizji przyszłości po skrajne czarnowidztwo i samopotępienie. Nie wiem, czy Seronil może pełnić taką funkcję.

przez citi 30 cze 2009, 16:35
olo20-2 napisał(a):Nie wycofano mi tego leku, tylko w niefortunny sposób go utraciłem (bez szczegółów).

conajmniej dziwnie to brzmi, skoro jestes pod opieką lekarzy to oni chyba (w porozumieniu z tobą) wiedzą co robią.

olo20-2 napisał(a):Co do SSRI, to nigdzie nie napisałem, że na mnie źle działają, zresztą za krótko je stosowałem, aby móc to stwierdzić. Podobnie w przypadku Sulpirydu. Jako że brałem kilka leków jednocześnie, nie mogę powiedzieć, który na mnie najlepiej działał.

to może weź cos od początku do końca, poczekaj aż się rozkręci a nie łapiesz 5 srok za ogon i żonglujesz tak tymi lekami
olo20-2 napisał(a):Jeśli ktoś miałby do sprzedania Seronil, proszę o kontakt na PW lub na maila. Pozdrawiam.

PS. Przydałby mi się jeszcze jakiś stabilizator nastroju, bo miewam przeskoki od megalomańskich wizji przyszłości po skrajne czarnowidztwo i samopotępienie. Nie wiem, czy Seronil może pełnić taką funkcję.

wydaje mi się że ten portal ma charakter informacyjny i nie jest bazarkiem na którym można kupic poważne leki jak cukierki.
a mówiłeś lekarzowi o tych lekach? może sam ci je przepisze?
jak wezmiesz je "na lewo" to moze "Zaburzyc" twój proces leczenia szczegolnie że będzie to bez wiedzy lekarza.

ps. czemu założyłeś kolejne konto ????

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olo20-2 30 cze 2009, 17:49
Wybacz, ale nie będę się tłumaczył z konta czy tego, jakie leki mam, a jakie nie. Psychiatra, do którego poszedłem, zapisał mi dwa leki antydepresyjne + uzależniające benzodiazepiny. Na szczęście nie jestem tak głupi, żeby brać te ostatnie. Zauważyłem, że to lekarze często żonglują lekami i przepisują praktycznie co popadnie... Ale masz rację, że najlepiej (najwygodniej) będzie pójść do lekarza i poprosić o Seronil lub coś innego aktywizującego, podobno pół Ameryki na tym jedzie. Jeśli nie będę miał jakichś koszmarnych efektów ubocznych, to zastosuję to dłużej i zobaczymy, co będzie dalej.

przez citi 30 cze 2009, 17:55
i to bedzie napewno najlatwiejsze wyjscie, bo branie kilku leków naraz może miec różne skutki, więc bezpieczniej dla ciebie będzie jak będziesz to robił pod kontrolą lekarza. Bo niedajboże coś by ci się stało i jeszcze opiernicz od lekarza dostaniesz za samowolkę, i bedziesz musiał następnego lekarza szukac.
i zgadzam się z tobą w kwestii tego że psychiatrzy też lubią żonglowac lekami jak tiktakami...

przez miko84 30 cze 2009, 19:54
Zgadzam się z citi. A tak na marginesie, ludzie zróbmy jakąś zrzutę na nowy serwer pod forum, bo od samego działania forum można nerwicy dostać !!!
miko84

przez olo20-2 01 lip 2009, 15:01
W regionie są albo urlopy, albo terminy za miesiąc. Lekarka rodzinna powiedziała, że aby zapisać jakiś lek psychotropowy - musi mieć pismo od psychiatry (jedyne co mam to wypis od psychologa, ale bez informacji o leczeniu). Wg mnie powinien panować powszechny dostęp do leków psychotropowych. Nie wiem, jak teraz zdobyć ten Prozak (nie mam przeciwwskazań do jego stosowania) - może pójdę gdzieś prywtanie...? Tylko kasy brak :/.

przez Anna R. 01 lip 2009, 21:33
Hmmm, a ja mam jakies dziwne wrazenie, ze pisza tu dwie rozne osoby. Wymienialam dosc dlugo posty z zalozycielem tematu i byly calkowicie inne w tonie i w tresci. Citi ma racje, to wszystko brzmi nieprawdopodobnie. Ktos probuje po prostu zdobyc leki na lewo, nie wiadomo w jakim celu. Nie radze nikomu sprzedawac, ani odstepowac jakichkolwiek antydepresantow.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez citi 01 lip 2009, 22:28
olo20-2 napisał(a): Wg mnie powinien panować powszechny dostęp do leków psychotropowych.

taaaa i moze zalegalizujmy here koke i całą reszte twardych dragów.....
bosh.... :roll:

ps. ANna... moze trzeba poprosic admina zeby sprawdzil IP? podszywanie sie pod kogos kwalifikuje sie chyba na ban...

przez Anna R. 01 lip 2009, 22:43
On sie w zasadzie nie podszywa, bo przeciez zalozyl nowe konto. Co najwyzej chce nas wprowadzic w blad. Nie wiem, co w takich przypadkach przewiduje regulamin forum, ale jesli to sie kwalifikuje do zabanowania, to bylabym za.
Herbert Grönemeyer

przez olo20 02 lip 2009, 08:08
Oki. Niniejszym piszę z I-ego konta. Zadowolone? Pamiętajcie, że nadmierna podejrzliwość także kwalifikuje się pod ocenę psychiatry. To, że piszę innym tonem, być może wynika z tego, że powoli wychodzę z depresji. A porównanie Prozaku do narkotyków jest, wg mnie, absurdalne. To zarejestrowany lek na zaburzenia depresyjne, bulimię i nerwicę natręctw - dolegliwości, które wykazuje jednak duża część populacji. Narkotyki zdobywa się drogą nielegalną (syndrom "zakazanego owocu" to jeden z motywów skłaniających do stosowania narkotyków). Prozak (Seronil) brałem tylko parę dni, ale czułem, że poprawia mój napęd i apetyt, chciałbym zastosować go dłużej - podtrzymując ten efekt... Czytałem, że lekarz rodzinny ma - wg rozporządzenia ministra - obowiązek kontynuowania leczenia rozpoczątego przez lekarza specjalistę, jednak nie mam zaświadczenia o stosowaniu konkretnych leków, a jedynie zaświadczenie o zaburzeniach depresyjnych. No nie wiem... A cały wątek zgłoszę do kasacji. Pozdrawiam.

Poza tym wymienione przez Ciebie twarde narkotyki, silnie uzależniają i powodują często uszkodzenia mózgu. Więc to inna bajka. A takie substancje wspomagające osoby, które ugrzęzły w depresji, jak Prozak, powinny być generalnie łatwo dostępne (mam na myśli chociazby lekarza rodzinnego). Nie każdego stać na prywatne wizyty u psychiatry albo miesięczne wyczekiwanie w kolejce do psychiatry na NFZ.

...zwlaszcza, jesli mamy do czynienia z kontynuacja wczesniej zaordynowanego leczenia...
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez Anna R. 02 lip 2009, 10:33
Kazdy lekarz rodzinny przepisze leki antydepresyjne, ma do tego pelne uprawnienia. Jedynym warunkiem jest dostarczenie zaswiadczenia od psychiatry o leczeniu i przyjmowanych specyfikach. Zaswiadczenia takie wystawiane sa bez najmniejszych problemow.
Herbert Grönemeyer

przez olo20-2 02 lip 2009, 12:00
Ja mam zaświadczenie od psychologa kliinicznego o zaburzeniach depresyjnych, no i od lekarza prywatnego tylko o leczeniu, ale nie o lekach :/, a na kolejne wizyty mnie nie stać, na NFZ takie terminy, że o leczeniu można zapomnieć...

przez olo20 08 lip 2009, 08:46
W aptece, na recepte na Seronil, dostalem Andepin, jako tanszy odpowiednik (roznica - ok.10 zl). Czy na pewno mozna to traktowac, jako to samo (w dzialaniu)?
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Sortuj wg