Seks, atrakcyjnoś fizyczna i cechy partnera

Hasiok.

przez Hetna 12 lut 2008, 21:02
Anand22!!!!
A co ma inteligencja do przygody seksualnej, skoro go sobie wybierzesz tylko na jedną noc? W takich sytuacjach inteligencja ma niewielkie znaczenie i na pewno wolałabyś już takiego mięśniaka niż brzydala z IQ 150 ;) .[/quote]

Bo istnieje coś takiego jak inteligencja seksualna. Jeśli cię bawi tylko wkładanie za przeproszeniem kutasa do pochwy .....to dużo tracisz! Sex umożliwia także pokonywanie barier, wstydu. Sex to też rozwój, progres samoświadomość i nie tylko. Sex jest grą gestów, jest komunikatem jest interakcją. Jest językiem, którego uczymy ( przynajmniej niektórzy się uczą) całe życie. Sex to szukanie różnych możliwości poznania swoich potrzeb. Poprzez sex możesz poczuć to kim naprawdę jesteś. To największa sfera intymności w której odzwierciedla się wszystko to co jest w nas.......i można by tak gadać.......Oczywiście Anand22 dla ciebie to może być tylko królicze walenie. Każdy robi co chce:)
biegnę by uwolnić pajaca!

przez Sweety 12 lut 2008, 21:59
Hetna napisał(a):Oczywiście Anand22 dla ciebie to może być tylko królicze walenie. Każdy robi co chce:)

HAHAHA!No Hetna teraz to pojechałaś po gościu na maxa :D
Ale zgadzam się z Toba w 100%!Pozdra!
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez depresyjny86 13 lut 2008, 02:31
Brak seksu....
Problem na który będe cierpial zawsze..?..<jak sie nie zmienie/nie pokonam swojej bariery w poznawaniu ludzi,kurde mam nadzieje że mi sie kiedyś uda bo problem wyglądu przy tym to nic podobno>
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yeti 13 lut 2008, 02:32
Hetna świetny post ;)

przez Hetna 13 lut 2008, 12:18
człowiek nerwica napisał(a):Brak seksu....
Problem na który będe cierpial zawsze..?..<jak sie nie zmienie/nie pokonam swojej bariery w poznawaniu ludzi,kurde mam nadzieje że mi sie kiedyś uda bo problem wyglądu przy tym to nic podobno>

Wiesz tak sobie myślę. Ja kiedyś miałam dużą awersję do sexu. A gdy ktoś mnie dotykał, to mogło być zwykłe przytulenie, cala zaraz drętwiałam i się zamykałam. Ogólnie miałam taki czas w życiu, że dotyk mnie paraliżował i trwało to sporo czasu. Wynikała to z różnych powodów: złe doświadczenia które nie każdemu ale wielu osobom zostawiają ostre ślady, byłam też bardzo niedojrzała i moi partnerzy byli bardzo niedojrzali. Oczywiście też duże kompleksy, które mnie blokowały nie tylko na tle mojego wyglądu. Ten stan zaczął się zmieniać nie tylko dlatego, że ja tego pragnęłam ale pomogli mi w tym partnerzy których spotykałam. Niestety mówię w liczbie mnogiej, bo ze związki prędzej czy później się kończyły ale zmierzam do tego że, aby zaszły w nas zmiany musi ci w tym też pomóc partner. Wielka nie pohamowana namiętność otwiera nas tak, że nawet nie wiemy kiedy się to dzieję ale jeżeli mamy niedojrzałego partnera to drzwi zamykają się bardzo szybko. Przynajmniej u mnie tak jest!

przez depresyjny86 13 lut 2008, 13:46
Nie o to mi chodzi,ja będe cierpiałna brak seksu z powodu mojego wyglądu i niesmialości....
:)

przez Hetna 13 lut 2008, 22:05
anand22 napisał(a):
Hetna napisał(a):Bo istnieje coś takiego jak inteligencja seksualna.

Wyjaśnij to zagadnienie, bo nie wiem czy dobrze to zrozumiałem.

Dla mnie inteligencja seksualna jest samoświadomością doznawania siebie podczas stosunku. To przede wszystkim doświadczenie i świadoma nauka zmierzająca do dojrzałości seksualnej. To nie tylko „technika dotyku” ale otwartość nie niego. Otwartość na siebie i partnera. Inteligencja seksualna kojarzy mi się z empatią i wrażliwością. Związana jest z procesem internalizacji wzorców zachowań seksualnych oraz możliwością ich rozpoznania jak i modyfikowania. Myślę, że wysoki poziom inteligencji seksualnej umożliwia odnalezienie pewnej utraconej naturalności w procesie socjalizacji, czyli przełamanie pewnych wyuczonych schematów związanych ze wstydem, by rozkosz erotyczna mogła być przeżywana w pełni, niczym nieskrępowana. Inteligencja seksualna to pełna świadomość, akceptacja oraz także realizacja swoich potrzeb seksualnych. To także czerpanie przyjemności z dawania rozkoszy swojemu partnerowi. Inteligencja emocjonalna jest także związana z akceptacją swojego ciała jak i siebie samego.To akceptacja swojej seksulaności…… To jest skrótowa wersja mojej definicji. Więcej nic nie dodam bo, chce mi się spać. Jak definiuje to pojęcie nauka? Nie wiem! Zapraszam do literatury! Jakiś czas temu pojawiła się nowa książka na rynku „Inteligencja seksualna” Cattral Kim. Nie czytałam, słyszałam tylko, że warta jest zachodu…. itp itd. ……. Spać mi się chce!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:10 pm ]
[quote="człowiek nerwica"]Nie o to mi chodzi,ja będe cierpiałna brak seksu z powodu mojego wyglądu i niesmialości....[/quote

Wydawało mi się, że moja odpowiedź do tego nawiązuje. Ja też jestem nieśmiała, a ciało swoje akceptuje tylko czasami :) . Ale nie znam twojego problemu, żeby skumać o co chodzi. chyba że o tym opowiesz...?

przez Pstryk 13 lut 2008, 22:29
anand22, heh, jestem niebywale ciekawa, jak tą myśl zrozumiałeś. Może Ty Nam wyjaśnisz :?:

Neuroticus, jesteś dla siebie niesprawiedliwy. Czy jedna, nieobiektywna opinia ma zaważyć na jakości Twojego życia :?:

Hetna, czy Ty czytasz w moim serduszku :?: ;)
Pstryk

przez Hetna 13 lut 2008, 22:56
anand22, heh, jestem niebywale ciekawa, jak tą myśl zrozumiałeś. Może Ty Nam wyjaśnisz Question

To bardzo dobre pytanie! Też jestem bardzo ciekawa!
bethi napisał(a):Hetna, czy Ty czytasz w moim serduszku Question Wink

Możliwe że moje serduszko czyta w twoim :D

przez jaaa 13 lut 2008, 23:02
Droga jaaa, sex nie zając - przyjdzie czas i sposobność i będziesz nadrabiać zaległości Wink Jego brak wynika z Twoich problemów ze sobą a nie z powodu jakichkolwiek braków w Twoje osobie:!: Poza tym, sex lepiej smakuje, gdy się go szanuje... Wink

nie ucieknie ale obawy narastaja przez to ;)problemy ze soba ?- tylko ja nie wiem jakie to sa :roll: - nie mam problemow w naiwzywaniu kontaktow jestem lubiana ale szczescia do facetow to ja raczej nie mam- albo ja za wymagajaca jakas jestem :roll:
chcialabym poznac faceta ktory poza tym ze bedzie mnie pociagal fizycznie bedzie wlasnie moim partnerem bedzie mnie szanowal,kochal nie naciskal az sama sie bed epotrafila otworzyc i chciec to zrobic :roll:

hetna ciekawe zagadnienie noi zgadzam sie z nim:)

przez Pstryk 13 lut 2008, 23:28
anand22, jak będzie nieatrakcyjny psychicznie to nie dojdzie tym bardziej. Po prostu chłopie za wcześnie przeszedłeś inicjalizacje sexualną i pomieszało Ci się w głowie - nie zdążyłeś dojrzeć psychicznie i boję się, że nie zdążysz :shock: Podałabym przykład z autopsji ale jest zbyt obrzydliwy więc oszczędzę co niektórym....

jaaa, wiesz Kochana jak to jest? Tak, że im bardziej szukasz, im bardziej się starasz tym mniej wychodzi. Dlaczego? Dlatego, że ta sfera nie kieruje się planami, oczekiwaniami, jest zupełnie spontaniczna. Nie oczekuj a Cię zaskoczy ;)
Pstryk

Sortuj wg