Czy to nerwica natręctw? - WĄTEK ZBIORCZY

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez sugarman 22 sie 2013, 19:19
Tyle ile wiem o nn (sam mialem pare natręctw w swojej historii) to bez leków sie nie obejdzie. Żadne przemawianie do rozsądku nie da rady. Także wizyta u psychiatry przymusowa

przez pauuula 22 sie 2013, 19:27
A czy to nn może być spowodowane np stresującą pracą lub jakimiś ciężkimi trudnymi sytuacjami w życiu?? :?

-- 22 sie 2013, 19:30 --

sugarman wyleczyłeś się?
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 15:36 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Usunięto dubel

przez Dżejmson 22 sie 2013, 22:00
pauuula, mówienie mu "nie myśl o tym", to tak jak byś mówiła choremu na cokolwiek innego, na jakąś ciężką chorobę, żeby o tym nie myślał. Nie da się nie myśleć i już. NN to choroba którą się leczy, im prędzej pójdzie do psychiatry tym szybciej poczuje się lepiej. Nerwica natręctw może też prowadzić do depresji.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pauuula 22 sie 2013, 22:56
no tak... ja nie do końca zdaje sobie sprawe co to za choroba ponieważ to nie ja na nią cierpie, ale dziękuje za wszystkie odp na pytania. Chce dokładnie zrozumieć z kąd to się bierze. Postaram się zrobić wszystko żeby mój chłopak poszedł do lekarza. a o tym nie myśleniu przeczytałam gdzieś w sposobach walki z nn :roll: :shock:

przez rikuhod 23 sie 2013, 02:58
pauuula, wiesz wł mnie najlepszym sposobem na zwalczenie nerwicy jest ignorowanie natręctw. Dlatego jak czuje mus by wykonać jakąś natrętna czynność, niech to ignoruje i postara się powstrzymać przed wykonaniem. Choćby nie wiem jakby go to męczyło niech to ignoruje jakby tego nie było. Jak męczą go jakieś myśli, że komuś zrobił krzywde też niech to ignoruje.

Nerwica zawsze się naslia jak się jej ulega. Jak myśli każą nam coś wykonywać, albo jak sami analizujemy jak się pozbyć tych natręctw, jakkolwiek zwracamy uwage na te myśli nasilamy je :(. Dlatego trzeba to całkowicie ignoroać, jakby tego wogóle nie było wtedy stopniowo będzie słabnąć i odejdzie.

Wiesz nerwica bierze się najczęściej z nadmiaru stresu . Nie wiem jak to wygląda u twojego chłopaka, ale jeśli się zgadza proponowałbym ci abyś więcej zachęcała go do korzystania z życia. Niech więcej się bawi,spotyka się z tobą, rozwija swoje pasje, robi coś co lubi i niech sobie tego nie odmawia. Z reguły jest też tak, że depresja czy nerwica bierze się z braku radości w życiu, dlatego grunt to więcej korzystać z życia :)

przez Dżejmson 23 sie 2013, 10:02
Ja cierpię na natręctwa myślowe, jeśli są nasilone to nie da się ich ignorować, szczególnie jeśli to się przekłada na objawy somatyczne, czyli napady gorąca, zawroty głowy itp. Albo uciekanie na siłę to wg mnie najgorsze co może być. To tak jak by powiedzieć komuś "nie myśl o czarnym psie"... I o czym teraz myślisz? O czarnym psie. Nie wiem jak z innymi obsesjami, ale tych myślowych się nie wygania, bo mogą wrócić ze zdwojoną siłą, tylko akceptuje, pozwala im płynąć, żeby uświadomić sobie, że nie są wcale takie groźne, a z czasem będą mniej nasilone, a jeżeli już się pojawią, to nie będą aż tak dokuczliwe. No i oczywiście leki - są bardzo pomocne w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych.
Dżejmson

przez pauuula 23 sie 2013, 10:40
to fakt... mój chopak nigdy nie był za bardzo rozrywkowy zawsze wolał siedzieć w domu niż korzystać z życia... to bardzo nerowa osoba, ale to chyba przez to że sporo w życiu przeszedł. Teraz po tym co mi tu piszecie zrozumiałam że jego nerwy doprowadziły do nerwicy natręctw. Oby tylko nie przerodziło się to w depresje. Wgl to on jest bardzo zamknięty w sobie. Mało rzeczy sprawia mu radośc...

-- 23 sie 2013, 10:44 --

Ja wiem że bez lekarza się nie obejdzie, ale on jeszcze chyba do tego nie doszedł... Niestety musiałam wyjechać i wracam dopiro za tydzien i wtedy z nim pogadam, pokaże mu to co tu piszecie... Namówilam go na chirurga i na dentyste to i z tym powinno mi się udać
:lol:

-- 23 sie 2013, 12:07 --

Uważam ,że Rikuhod ma dużo racji w tym co mówi...wszystko co piszesz można podciągnąc pod mojego chłopaka. Pewnie też masz racje że zmiany w życiu, korzystanie z niego mogło by osłabić NN u mojego chłopaka a może nawet wyleczyć?...

-- 23 sie 2013, 12:38 --

*korzystnie mogłyby na niego wpłynąć i osłabić NN
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 15:37 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 2 razy

przez rikuhod 23 sie 2013, 17:32
Dżejmson, przez ignorowanie nie chodzi o to aby je odpychać i na siłe starać sie nie myśleć tylko właśnie dawać im przechodzić. Masz racje, że jeśli się je odpycha to się nasilają. Jak się je ignoruje, jak przychodzą daje się im przejść nie odpycha się ich to wtedy słabną.

przez pauuula 23 sie 2013, 18:26
Tylko właśnie to jest trudne nawet bardzo- tak mówi mój chłopak. pozwolenie przejść tym myslom bez reakcji...bez pojechania i sprawdzenia czy nikogo nie przjechał...
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 15:38 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz

przez deader 23 sie 2013, 18:31
pauuula napisał(a): Teraz po tym co mi tu piszecie zrozumiałam że jego nerwy doprowadziły do nerwicy natręctw. Oby tylko nie przerodziło się to w depresje. Wgl to on jest bardzo zamknięty w sobie. Mało rzeczy sprawia mu radośc...

Marna to może pociecha, ale wydaje mi się po rozmowach z ludźmi cierpiącymi na nerwicę, że depresja jest "łatwiejsza" do przegonienia od nerwicy. Zastrzegam, że to żadna "fachowa" opinia, tylko moje subiektywne wrażenie. Mogę się mylić, może trafiłem na takich a nie innych rozmówców. Ale po swoim przykładzie wiem że w odpowiednich okolicznościach da się w pół roku przemienić z wraka w prawie "normalnego" człowieka; mój kumpel z nerwicą natomiast zmaga się już całe lata... Kurde, teraz to zabrzmiało dopiero niepocieszająco, heh. Jako pozytywny smaczek mogę dodać że dzięki lekom bardzo skutecznie idzie mu ta walka.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez pauuula 23 sie 2013, 19:08
deader potrafisz pocieszyć jak nikt :smile:
oczywiście żartuje... i bardzo dziękuje za wszystkie rady. mojemu chłopakowi daleko do tego żeby być wrakiem i mam nadzieje że nigdy do tego nie dojdzie. Znam osobę która ma depresje i nie jestem pewna czy latwiej z tego wyjść...
mój chłopak jeszcze jest normalny...tzn nie jest jeszcze aż tak bardzo wyniszczony przez chorobę... ale zdaję sobie sprawe, iż może być coraz gorzej, jednak mam nadzieje że powstrzymamy to...

Nadzieja umiera ostatnia
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 15:38 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Usunięto duble

przez deader 23 sie 2013, 19:23
pauuula napisał(a):deader potrafisz pocieszyć jak nikt :smile:

No patrz, a zawsze myślałem że jestem kimś :P

przez pauuula 23 sie 2013, 19:43
OK potrafisz pocieszyć jak ktoś :D
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 15:38 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Usunięto duble

przez deader 23 sie 2013, 19:53
Uff, teraz już jestem pewny, Lewis Caroll pisał że "Prawdą jest powiedziane po trzykroć!" :D
Ostatnio edytowano 27 paź 2013, 15:39 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Prawdą jest powiedziane po trzykroć - dwakroć usunięte, ale prawdą nadal pozostaje ;)

Sortuj wg