Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oddychanie


s_12_st

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój problem polega na tym że oddycham , oddycham i nagle muszę wziąć głębszy oddech. Jak go nie wezmę to się nic nie stanie, ale czuję tak jakby niedosyt. Byłem u lekarza płuca i wszystko inne ok. Wynika to tylko i wyłącznie z psychiki. Jak o tym nie myślę to jest ok. ale jak jestem sam to zaraz mi się przypomina że oddycham i za 30 sek. musze wziąć głębszy oddech. Za następne pół minuty to samo. To jest męczące. Poradzi ktoś jak o tym zapomnieć ? Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiele ci nie pomogę, ale napiszę, że też tak miałam. Teraz tylko raz na jakiś czas muszę wziąć głębszy oddech, ale to nie jest nic poważnego. Wcześniej było. Czułam, jakby powietrze, które wdycham nie miało miejsca gdzie się "zagnieździć". Miałam też ataki duszności, i z kaszlem, i bez, przy jednoczesnym uczuciu kłucia w sercu/klatce piersiowej... Miałam robioną spirometrię - piękny wynik, przeszłam szereg badań alergicznych - zero uczulenia na cokolwiek, prześwietlenie płuc również nic nie wykazało. Wszelkie leki jakie mi przepisywano (w szczególności alergiczne) nie przynosiły najmniejszego efektu. I ostatecznie fakt, że mój kaszel przerodził się tik kaszlowy to zasądziło na tym, że prawdopodobnie było i jest to z przyczyn nerwowych. Starałam się ograniczyć stres do minimum, dodatkowo brałam codziennie leki uspokajające i poprawiło się. Obecnie wciąż borykam się z tym tikiem kaszlowym, ale ataku duszności nie miałam już dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×