Psychiatra/psychoterapeuta

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Psychiatra/psychoterapeuta

przez okularnica 01 maja 2010, 13:22
Mam pytanie- do kogo będzie najlepiej zgłosić się z nerwicą natręctw- do psychoterapeuty czy do psychiatry( w psychologów raczej nie wierzę;p)? Możecie mi napisać kto Wam pomógł, czym się rożnią od siebie( pewnie psychiatra bardziej przepisuje leki, a nie rozmawia za bardzo)?

Re: Psychiatra/psychoterapeuta

przez linka 01 maja 2010, 13:30
okularnica, troszkę mylisz pojęcia ...znaczy nie bardzo wiem o co ci chodzi, bo:

-psychiatra to lekarz medycyny, on zajmuje się przeważnie farmakologicznym leczeniem schorzeń psychicznych i zaburzeń emocjonalnych
-psychoterapeutą (czyli osobą która została wyszkolona w prowadzeniu terapii ) może być i psychiatra i psycholog. Zwykle psychoterapeuci to mgr. psychologii po odpowiednim wyszkoleniu.

Także jeśli piszesz, że nie wierzysz w psychologów to nie bardzo wiem o co chodzi...... :bezradny:
Jeśli masz nerwicę natręctw to na pewno należy udać się do psychoterapeuty na terapię - nie ważne czy to będzie psycholog czy psychiatra - byle by miał odpowiednie wykształcenie.
Zaś jeśli objawy choroby przeszkadzają ci w codziennym życiu, czujesz, że nie wytrzymujesz i się męczysz - zawsze możesz iść do psychiatry po leki.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Psychiatra/psychoterapeuta

przez okularnica 01 maja 2010, 13:54
Byłam kiedyś u zwykłego psychologa i ta wizyta nie miała sensu, nic nie wykrył- powiedział, że nie mam nerwicy, zalecił tylko brać magnez i witaminę B6, a byłam wtedy w bardzo złym stanie i nerwicę miałam...
Po prostu psycholog nie jest lekarzem i wydaje mi się, że nadaje się raczej do porozmawiania jeśli ktoś ma błachy problem, a nie kiedy jest chory. Pewnie z psychoterapeutami jest lepiej, bo są specjalnie wyszkoleni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg