Nerwica na temat chorych osob...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Nerwica na temat chorych osob...

przez serpent_boy 12 wrz 2009, 00:36
Witam :)
Od paru tygodni naszla mnie nerwica na temat chorych osob. Juz wyjasniam o co chodzi...
Kilka tygodni temu moj dziadek po wylewie trafil do szpitala. Odwiedzalem go na wydziale neurologii, gdzie lezalo pelno chorych ludzi. Bylo tam pare osob w naprawde ciezkim stanie i od tego czasu utkwily mi one w pamieci. Co najgorsze... nerwica to wykorzystala. Gdy wlaczam teraz TV, komputer, czy nawet jakas aplikacje na komputerze, to w myslach mam obrazy tych chorych osob. Wbilem sobie jakos do glowy, ze gdy przy wlaczaniu bede mial przed oczami tych pacjentow, to bede taki jak oni ;/ Wkurza mnie to, bo probuje myslec o czyms innym i za nim to mi wyjdzie, to wlacze np. kompa po 20 razach.
Niech mi ktos tu napisze, ze to jest glupie, ze te mysli moje wcale sie nie sprawdza i tak nie bedzie. Heh... lapie sie kazdej deski ratunku i cala nadzieja w Was ! ;P

P.S. - czy ja jestem psycholem ?
"I might be bleeding. But I'm still breathing.
I'll never surrender 'cause I'm a renegade.
"
My mind is so fucked up.
"Sluchaj serca, bo nie uciszysz go nigdy"

Re: Nerwica na temat chorych osob...

przez celineczka3 12 wrz 2009, 08:22
To jest oczywiste ze nie staniesz sie chory z takiego powodu. Pamietaj ze kazdy lęk w nerwicy jest TYLKO lękiem i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Oczywiscie masz pewne objawy nerwicowe z ktorymi mozesz sobie sporobowac na razie poradzic sam, chociazby nie poddajac sie natrectwom(ja na przekor wlaczylabym kompa pomimo tych mysli:P), ale jesli zaczna sie rozszerzac te naterety albo byc strasznie mocne i utrudniac Ci zycie to po prostu idz do psychologa.
celineczka3

przez coddex 13 wrz 2009, 12:56
serpent_boy napisał(a):Witam :)
Od paru tygodni naszla mnie nerwica na temat chorych osob. Juz wyjasniam o co chodzi...
Kilka tygodni temu moj dziadek po wylewie trafil do szpitala. Odwiedzalem go na wydziale neurologii, gdzie lezalo pelno chorych ludzi. Bylo tam pare osob w naprawde ciezkim stanie i od tego czasu utkwily mi one w pamieci. Co najgorsze... nerwica to wykorzystala. Gdy wlaczam teraz TV, komputer, czy nawet jakas aplikacje na komputerze, to w myslach mam obrazy tych chorych osob. Wbilem sobie jakos do glowy, ze gdy przy wlaczaniu bede mial przed oczami tych pacjentow, to bede taki jak oni ;/ Wkurza mnie to, bo probuje myslec o czyms innym i za nim to mi wyjdzie, to wlacze np. kompa po 20 razach.
Niech mi ktos tu napisze, ze to jest glupie, ze te mysli moje wcale sie nie sprawdza i tak nie bedzie. Heh... lapie sie kazdej deski ratunku i cala nadzieja w Was ! ;P

P.S. - czy ja jestem psycholem ?

To ostatnie pytanie mnie naprawdę rozwaliło :D
Nie, nie jesteś psycholem :D Każdy przecież czegoś się boi, u każdego lęki przybierają inną formę...

Czy wcześniej miałeś jakieś objawy nerwicy lub inne problemy?

Tak jak celineczka3 napisała, działaj pomimo tych myśli, staraj się nie przywiązywać do nich uwagi. Jeśli objawy będą się nasilać, staną się bardziej uciążliwe lub będą się utrzymywać, zgłoś się do psychologa/psychiatry. I nie bój się stereotypów, one kłamią ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez serpent_boy 13 wrz 2009, 23:24
coddex napisał(a):Czy wcześniej miałeś jakieś objawy nerwicy lub inne problemy?

Tak, mialem. Polegalo to na tym, ze musialem kilkakrotnie powtarzac moje imie i nazwisko ;P Na szczescie juz minelo i od jakis hmmm... ok. 2 lat nie mam tego.
"I might be bleeding. But I'm still breathing.
I'll never surrender 'cause I'm a renegade.
"
My mind is so fucked up.
"Sluchaj serca, bo nie uciszysz go nigdy"

Sortuj wg