Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica na temat chorych osob...


serpent_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od paru tygodni naszla mnie nerwica na temat chorych osob. Juz wyjasniam o co chodzi...

Kilka tygodni temu moj dziadek po wylewie trafil do szpitala. Odwiedzalem go na wydziale neurologii, gdzie lezalo pelno chorych ludzi. Bylo tam pare osob w naprawde ciezkim stanie i od tego czasu utkwily mi one w pamieci. Co najgorsze... nerwica to wykorzystala. Gdy wlaczam teraz TV, komputer, czy nawet jakas aplikacje na komputerze, to w myslach mam obrazy tych chorych osob. Wbilem sobie jakos do glowy, ze gdy przy wlaczaniu bede mial przed oczami tych pacjentow, to bede taki jak oni ;/ Wkurza mnie to, bo probuje myslec o czyms innym i za nim to mi wyjdzie, to wlacze np. kompa po 20 razach.

Niech mi ktos tu napisze, ze to jest glupie, ze te mysli moje wcale sie nie sprawdza i tak nie bedzie. Heh... lapie sie kazdej deski ratunku i cala nadzieja w Was ! ;P

 

P.S. - czy ja jestem psycholem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste ze nie staniesz sie chory z takiego powodu. Pamietaj ze kazdy lęk w nerwicy jest TYLKO lękiem i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Oczywiscie masz pewne objawy nerwicowe z ktorymi mozesz sobie sporobowac na razie poradzic sam, chociazby nie poddajac sie natrectwom(ja na przekor wlaczylabym kompa pomimo tych mysli:P), ale jesli zaczna sie rozszerzac te naterety albo byc strasznie mocne i utrudniac Ci zycie to po prostu idz do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Od paru tygodni naszla mnie nerwica na temat chorych osob. Juz wyjasniam o co chodzi...

Kilka tygodni temu moj dziadek po wylewie trafil do szpitala. Odwiedzalem go na wydziale neurologii, gdzie lezalo pelno chorych ludzi. Bylo tam pare osob w naprawde ciezkim stanie i od tego czasu utkwily mi one w pamieci. Co najgorsze... nerwica to wykorzystala. Gdy wlaczam teraz TV, komputer, czy nawet jakas aplikacje na komputerze, to w myslach mam obrazy tych chorych osob. Wbilem sobie jakos do glowy, ze gdy przy wlaczaniu bede mial przed oczami tych pacjentow, to bede taki jak oni ;/ Wkurza mnie to, bo probuje myslec o czyms innym i za nim to mi wyjdzie, to wlacze np. kompa po 20 razach.

Niech mi ktos tu napisze, ze to jest glupie, ze te mysli moje wcale sie nie sprawdza i tak nie bedzie. Heh... lapie sie kazdej deski ratunku i cala nadzieja w Was ! ;P

 

P.S. - czy ja jestem psycholem ?

 

To ostatnie pytanie mnie naprawdę rozwaliło :D

Nie, nie jesteś psycholem :D Każdy przecież czegoś się boi, u każdego lęki przybierają inną formę...

 

Czy wcześniej miałeś jakieś objawy nerwicy lub inne problemy?

 

Tak jak celineczka3 napisała, działaj pomimo tych myśli, staraj się nie przywiązywać do nich uwagi. Jeśli objawy będą się nasilać, staną się bardziej uciążliwe lub będą się utrzymywać, zgłoś się do psychologa/psychiatry. I nie bój się stereotypów, one kłamią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×