Nie wiem co sie ze mna dzieje:(,wydawanie dźwięków przez sen

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Nie wiem co sie ze mna dzieje:(,wydawanie dźwięków przez sen

przez karolaa 23 wrz 2007, 17:38
mam jakies dziwne..zachowania.. pojękuję przez sen! nie dlatego ze cos mi sie sni.. ale dlatego ze samo mi sie tak robi ;( wstydze sie tego strasznie.. ;( nie wiedzialam gdzie dodac ten temat... nie moglam nic znalezc o tym w internecie.. postanowilam napisac o tym tutaj. do tego czuje silna potrzebe 'pstrykania' palcami.. zwlaszcza gdy sie denerwuje. dziwnie tez oddycham.. tak jakbym w pewnych momentach zatrzymywala powietrze.. czy ktos wie czym to moze byc spowodowane? ;>

przez scrat 24 wrz 2007, 02:43
To ma swoją nazwę - tiki nerwowe. Poszukaj w sieci pod tym hasłem.

A jak się dowiesz, co z tym zrobić, to daj mi znać, też mam taki jeden tik (co jakiś czas marszczenie nosa), który mnie denerwuje...
Przyjaciel forum

przez karolaa 24 wrz 2007, 09:15
szukalam w necie o tikach..nalezy do nich pstrykanie palcami. ale o reszcie nic nie bylo.. najbardziej mnie martwi to pojękiwanie w nocy..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 24 wrz 2007, 13:29
Pojękiwanie to też raczej to - czujesz przymus wydania dźwięku, któremu bardzo trudno jest się oprzeć, tak? Tak to jest z tikami, czujesz przymus wykonania jakiegoś ruchu któregoś mięśnia albo grupy mięśni, tutaj są to struny głosowe.
Przyjaciel forum

przez karolaa 24 wrz 2007, 15:24
ale to sie dzieje w nocy kiedy ja spie.. wtedy nie mam potrzeby pstrykania palcami np.. sa to glosne pojekiwania..ktorych ja nie slysze.. ale czesto ktos mi potem mowi rano.. czasem sie zdaza ze wystepuja przez jakis czas podczas usypiania..

przez alusia 30 wrz 2007, 13:21
Witam. Wiecie ja mam coś takiego że jak lezę to często zdarza mi się że nagle podskakuje tzn wygląda to jakbym miała padaczkę takie klimaty. Rzoawiałam o tym z psycholog i właśnie w ten sposób mój organizm rozładowywuje emocje
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

przez scrat 30 wrz 2007, 19:19
Jak leżysz czy jak zasypiasz? Jeżeli to drugie to to jest normalne.
Przyjaciel forum

przez Jan Nowak 01 paź 2007, 22:25
a ja np dzisiaj rano siedziałem sobie już w fotelu wyszykowany do szkoły z herbatką w ręce.
Strasznie chciało mi się spać i trochę przymknąłem oczy (nawet nie drzemałem) i nagle jakiś impuls szarpnął moja ręką i herbata znalazła się na spodniach :)
dodam, że była z czarnej porzeczki :)

a propos tychże pojękiwań tudzież innych tego typu zachowań w czasie snu

kiedyś strasznie sie wstydziłem, że jak będę spał z kimś w jednym pokoju (np na wycieczce) to ten ktoś usłyszy jak w nocy gadam przez sen albo pierdzę albo lunatykuję :)

Ale cóż.. przecież to nie od Ciebie zależy:) wydaje mi się że to po prostu lunatykowanie..
Też zawsze miałem z tym problem.. zdarzało się, że wstawałem w nocy, stanąłem przy drzwiach i się z nimi kłóciłem(wg opowiadań taty)
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

przez samotniczka 01 paź 2007, 22:44
Jan Nowak napisał(a):zdarzało się, że wstawałem w nocy, stanąłem przy drzwiach i się z nimi kłóciłem(wg opowiadań taty)

hehe, to musiało ciekawie wyglądać :lol:

Ja podobno w czasie snu śmieję się na głos, co w "realu" raczej rzadko się zdarza. Zdaje się, że w nocy puszczają różne blokady i nadmiar nagromadzonej energii znajduje upust.

przez dina 02 paź 2007, 22:22
"Wiecie ja mam coś takiego że jak lezę to często zdarza mi się że nagle podskakuje tzn wygląda to jakbym miała padaczkę takie klimaty"

>> To jest tzw. start reflex, w ten sposób nasze mięśnie zmniejszają swoje napięcie. Powiem dla ciekawości, że podobne drgnięcia powtarzają się potem wielokrotnie w nocy przy zmianie cykli, ale ponieważ śpimy, to ich z reguły nie rejestrujemy. Fizjologicznie po takim "drgnięciu" powinniśmy szybko zasnąć --- cyt za: dr Michał Skalski

Ja mam właśnie tak :D

przez rolingstone 03 paź 2007, 12:09
alusia napisał(a):Wiecie ja mam coś takiego że jak lezę to często zdarza mi się że nagle podskakuje tzn wygląda to jakbym miała padaczkę takie klimaty. Rzoawiałam o tym z psycholog i właśnie w ten sposób mój organizm rozładowywuje emocje

normalka. prawie kazdy to ma.

ja podczas koszmarnych snów potrfię krzyczeć przez sen :)
Nerwicę można pokonać :)

Sortuj wg