CYCLODYNON - niepokalanek mnisi

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez MalaMi1001 31 sty 2014, 13:46
Znalazłam tą roślinkę całkowicie przez przypadek czytając sobie o niehormonalnych sposobach leczenia zaburzeń hormonalnych, czy takowe są, ponieważ od lat borykam się z przetłuszczającymi się włosami, brałam już izotretynoinę, która średnio pomogła w tej materii i podejrzenie pada na zaburzenia hormonalne. Antykoncepcji łykać już nie zamierzam nigdy stąd moja ciekawość. Lek niby przeznaczony jest do łagodzenia objawów PMS. Nie chodziło mi w prawdzie o to, ale co ciekawe na temat roślinki i leku przeczytałam:
Niehormonalny preparat roślinny o działaniu dopaminergicznym. Badania powinowactwa do receptorów ekstraktu z owoców niepokalanka (agnus castus) wykazują wiązanie się składników ekstraktu z receptorami D2-dopaminowymi obniżając poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę. Lek wpływa regulująco na układ podwzgórze - przysadka mózgowa – jajniki powodując ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię.

Brała może to któraś z dziewczyn? A może forumowi "farmaceuci" coś wiedzą na temat tej rośliny? Domyślam się, że lek jest słaby bo sprzedawany bez recepty więc zapewne nie wpłynie na samopoczucie osoby z depresją, ale może jest sposobem na wahania nastroju związane z cyklem miesiączkowym u kobietek?

przez Scenery_ 09 lut 2014, 00:37
Witaj,

Również szukałam coś na temat niepokalanka mnisiego.Zakupiłam tabletki o nazwie " Castagnus" które są właśnie na bazie tejże rośliny.
Pytałam i niestety nie ma herbatki/suszu do zaparzania,tak jak w przypadku innych ziół.
Na razie pobieram je 3 dni,a trzeba brać 3 miesiące by nastąpiła poprawa,więc zobaczymy xD

Przetłuszczające się włosy mogą być powodem zanieczyszczenia/toksyny w organizmie/Candida.

Sortuj wg