Impreza a antydepresant.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Impreza a antydepresant.

przez Lux24 05 paź 2013, 00:05
Ludzie! Szczególnie NieznanySprawca i Ramanujan, proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Napisałam w pierwszym poście, że mogę nie pić, a bardziej chodzi mi o spanie. Na ten temat nie ma wiele, więc założyłam wątek. Pytanie brzmi, czy mogę pominąć dawkę, czy nie, bo brać tabletkę przed końcem imprezy, jeśli koniec będzie powiedzmy o 4 nad ranem i spać pół dnia? Nie za bardzo. No i potem kolejna stała dawka, boję się, żeby nie wziąć za dużo w ciągu powiedzmy 24h.

Na temat mojego ewentualnego leczenia i mojego ewentualnego picia lub nie, nie macie zielonego pojęcia, więc prosiłabym o trochę kultury w wyrażaniu swoich opinii. No chyba że nie jesteście tu, żeby pomóc i odpowiedzieć komuś na pytanie, tylko po to, by pisać nie na temat i obrażać ludzi.

Impreza a antydepresant.

przez deader 05 paź 2013, 00:26
Lux24, powiedz najpierw jaki lek bierzesz to będzie większy konkret. I odośnie pominięcia dawki i odnośnie interakcji z alko.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Impreza a antydepresant.

przez Lux24 05 paź 2013, 00:32
Cześć deader, i to było napisane ;) Trittico, 150mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Impreza a antydepresant.

przez deader 05 paź 2013, 00:39
Sorry, umknęło mi.

Trazodon ma krótki okres półtrwania, 7 h, czyli utrzymuje się w organiźmie jakieś 14-15 h. Teoretycznie więc pomijanie dawek jest jeszcze mniej wskazne niż przy środkach które utrzymują się dłużej. Zwróć uwagę co mówi ulotka o przypadkach pominięcia przyjęcia dawnki leku - najpewniej, jak w większości przypadków, mówi że nie należy stosować dawki podwójnej, ani nie przyspieszać łyknięcia, a poczekać na kolejną aplikację leku wedle rozpiski specjalisty. Oczywiście to opinia amatora, nie lekarza.

Z osobistych doświadczeń z trittico - brałem przez miesiąc - raz czy dwa zdarzyło mi się zapomnieć piguły wieczorem ale żadnych następstw następnego dnia nie doświadczałem. Łączyłem też (niestety) ze sporymi dawkami alkoholu - żyję. Inna sprawa że ten lek był dla mnie całkiem nietrafiony, w ogóle mnie nie usypiał, generalnie moje odczucia po nim sa totalnie przeciwne do twoich.

Impreza a antydepresant.

przez Lux24 05 paź 2013, 00:42
Tak, tak mówi ulotka, ale o okresie półtrwania nie wiedziałam. Dla mnie jest genialny, ale o tym może nie tu ;)

Impreza a antydepresant.

przez deader 05 paź 2013, 00:44
Lux24 napisał(a):Dla mnie jest genialny, ale o tym może nie tu ;)

Wątek o trazodonie jest na forum:

trazodon-trittico-cr-t32416.html?hilit=trazodon

Impreza a antydepresant.

przez Lux24 12 gru 2013, 15:19
Żeby zamknąć temat, dopiszę, że pytałam swojej lekarki.. Powiedziała, że ludzie, którzy mają schizofrenię lub inne tego typu choroby muszą brać leki cały czas i nie ma dyskusji, ale przy mojej depresji sytuacyjnej, bo taką mam, mogę śmiało pominąć dawkę leku.. Oczywiście sporadycznie, mowa tu o naprawdę okazjach takich jak ślub czy sylwester.

Sortuj wg