Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez zdesper 24 kwi 2010, 21:51
Ja po 11 dniach zrezygnowalem z powodu bezennosci całkowitej..braku koncentracjii i nerwowosci...:).
zdesper

przez miko84 25 kwi 2010, 11:22
Niesamowite jest to jak skrajne są reakcje na dany lek. U mnie śpi się jak niemowle na ropinirolu, a nerwowości ani śladu :)
miko84

przez zbychu 25 kwi 2010, 13:26
Można brać ropinirole na noc... u wielu osób pogłebia sie wtedy sen a rano po prewencyjnym wieczornym hamowaniu dopaminy nastepuje jej odhamowanie
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 25 kwi 2010, 19:11
Jestem drugi dzien na requip i wskoczylem na dawke 3X0,25 mg. Dalej czuje sie wyluzowany i wyciszony, ale po 3-ciej tabletce czuje niesamowita sennosc i rozkojarzenie. Mam nadzieje, ze to przejsciowe, bo inaczej bede musial rozwazyc branie tego na noc :)

Jak na razie ani sladu nerwowosci i bezsennosci.

wola człowieka jest jego niebem

przez miko84 25 kwi 2010, 19:56
Może nie bierz 3 x dziennie tylko 2 x, ewentualnie radzę Ci brać podwójną dawkę na noc.
miko84

przez El Chupacabra 25 kwi 2010, 20:06
miko84 napisał(a):Może nie bierz 3 x dziennie tylko 2 x, ewentualnie radzę Ci brać podwójną dawkę na noc.

0,5 mg starczy ? Gdybym chcial brac 2 razy dziennie 0,25 mg , to jak sie to ma do krotkiego okresu poltrwania leku ?

Jak to przyjmowac - jedna tabletka na noc i jedna rano ?

edit:

Wlasnie skonsultowalem to telefonicznie z moim lekarzem. Lekarstwo dziala w organizmie przez 8 h, dlatego docelowo
powiniennem go przyjmowac 3 razy dziennie. Przez pierwszy tydzien bede przyjmowal to raz na 12 h, czyli 2 tabletki
dziennie. Zobaczymy co z tego bedzie :)

przez zdesper 25 kwi 2010, 21:03
Powiem wam ze dopaminowe dzialanie bardzo wyraznie czuję na trittico w dawce 25 mg.Miesnie mam tak czasem rozluznione ze ciezko reką ruszyc... Żeby tylko tak dopasowac leki aby bylo wyluzowanie i pelna koncentracja..a to nie jest latwe...
zdesper

przez El Chupacabra 28 kwi 2010, 17:10
5-ty dzien na dawce 2 X 0,25 mg na dobe (co 12 godzin). Lekarstwo mi pomaga. Daleki jestem od hurra-optymizmu, poniewaz
rezultaty ocenia sie min. po miesiacu. Bralem juz lekarstwa, po ktorych czulem sie dobrze a potem przestawaly dzialac. Na razie
jednak jest ok. Lęki sie zmniejszyly, natrectwa tez, mam wiecej energii i bardziej pogodny nastroj. Bardzo mocno ustapilo
poczatkowe rozkojarzenie i sennosc, moge normalnie funkcjonowac nawet w pracy.

Od soboty doloze jeszcze jedna tabletke, ustabilizuje to dawke Requip w organizmie (lek dziala 8 godzin). Zobacze jak wtedy bedzie
i dam znac :)

Teraz biore pigule o 12 i 24. Zauwazylem, ze wieczorem (20-23) wzmaza sie we mnie jakis niepokoj. Mysle, ze to jest zwiazane
wlasnie z tym, ze okres poltrwania Requip mija.

przez miko84 28 kwi 2010, 19:17
Każdy musi znaleźć swoje dawkowanie tego leku. U mnie pomaga 1 mg raz dziennie przed snem. Fajnie, że lek działa u Ciebie. Pozdrawiam.
miko84

przez El Chupacabra 02 maja 2010, 23:08
8-smy dzien na dawce 2 X 0,25 mg Requip.

Bylo calkiem niezle, ale zaczely sie dziac dziwne rzeczy. Mianowicie wzrosla moja agresja, mowiac wprost nosi mnie, jestem nerwowy i latwo
sie kloce z ludzmi - wszystko mnie wkurza. Pobieglem dzisiaj do laboratorium zrobic badanie pod katem poziomu testosteronu. Podejrzewam,
ze przez Requip skoczyl mi poziom tego hormonu. We wtorek bede mial wyniki i napisze, czy to sie potwierdzilo.

Sytuacja z testosteronem jest u mnie specyficzna, poniewaz przyjmuje go w zastrzykach (Omnadren) jako lekarstwo na lekki hipogonadyzm.
Wczesniej jednak Omnadren mnie tak agresywnie nie nastrajal, stad podejrzenie padlo na Requip. Jesli hipoteza z TSH sie potwierdzi, to
przejde na nizsza dawke Omki i powinno byc ok.

Ogolnie to mam dola, bo chcialem zeby juz bylo po prostu dobrze :(

przez miko84 03 maja 2010, 09:04
No na pewno zwiększa libido, ale czy zwiększa poziom testoseronu? Wiątpię, bo ma on raczej działanie hamujące androgeny (przynajmniej te nadnerczowe). To też może mieć jakiś związek z kortyzolem, badałeś go sobie?
miko84

przez Shadowmere 03 maja 2010, 09:38
miko84, to pytanie może zdać Ci sie idiotycznie,ale widzę,że znasz sie dobrze na lekach i mechanizmach ich dzialania.Bardzo proszę,odpowiedz-czy anafranil dziala tak jak amfetamina i czy może powodować depresje w przebiegu zespolu abstynencyjnego tak jak amfa?
Shadowmere

przez El Chupacabra 03 maja 2010, 14:02
miko84 napisał(a):No na pewno zwiększa libido, ale czy zwiększa poziom testoseronu? Wiątpię, bo ma on raczej działanie hamujące androgeny (przynajmniej te nadnerczowe). To też może mieć jakiś związek z kortyzolem, badałeś go sobie?

Pomiedzy testosteronem i dopamina jest dodatnia korelacja, czyli jak jedno rosnie, to drugie tez. W druga strone to samo. Libido poczatkowo mi wzroslo, czulem sie bardzo fajnie.
Teraz jednak zdecydowanie spadlo, wiec ewidentnie cos jest nie tak.

Moja hipoteza:

Wzrost dopaminy spowodowal wzrost poziomu testosteronu. W polaczeniu z Omnadrenem - ktory przyjmuje - doprowadzilo to do jednego z dwoch:

a) niedmiernego poziomu testosteronu (agresja, nerwowosc i poirytowanie),

b) zahamowania wydzielania testosteronu androgennego (wlasnego) - tzw. zablokowanie - co rowniez powoduje agresje, poirytowanie i drazliwosc
+ nasilenie dołów i lęków.

Wyniki badania bardzo dużo mi powiedzą, dlatego tak na nie czekam.

Ehh kiedy bedzie w koncu dobrze ? :(

przez zdesper 03 maja 2010, 16:43
Widze ze oprocz Miko nikt jeszcze dobrze nie zareagowal na ropinirol....;/
zdesper

Sortuj wg