Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez miko84 03 kwi 2010, 21:07
Jako że nie było wątku w spisie lekach o agonistach dopaminy, to założę. Mi ropinirol bardzo pomógł. Zmniejszył lęki, zadziałał na fobię społeczną i anhedonię. Poprawia libido (czasami aż za bardzo). Mimo, że lek jest mało popularny i pomaga tylko u niektórych, to przy niedziałających SSRI czy innych lekach może być ciekawą alternatywą.

Agoniści dopaminy działają jak dopamina, zastępują ją i agonizują receptory D2 i D3, zmniejszając wyrzuty noradrenaliny, zmniejszają napięcie mięśni i poprawiają sen. Jeśli ktoś ma problemy z dopaminą, to te leki działają na receptory nie produkując niepotrzebnej noradrenaliny, z której nadmiarem mogą mieć problem osoby nerwowe i często wpadające w panikę.

Jeśli jest ktoś poza mną komu pomógł lek z grupy agonistów dopaminy to zapraszam do wpisów.
miko84

Re: Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

przez tomek33 09 kwi 2010, 09:27
Próbowałem preparat Adartrel w dawce 0,25mg dziennie, wieczorem. Nastepnego dnia poczułem sie wyluzowany, nie byłem zdenerwowany, lekliwy, jak wcześniej. Odstawiłem, poniewaz obawiałem sie napadów sennosci, a niestety musze jeździc samochodem. Przy tak małej dawce prawdopodobieństwo jest bardzo małe, ale jednak jest. Powinienem stosowac dłuzszy czas i obserwować, czy takie objawy się pojawią. Bardzo obiecujacy lek, mimo iz stosowałem niedługo. Aktualnie jestem na 10mg escitalopramu i jest ok.
Niestety nie mam dostępu, ale z agonistow dopaminy spróbowałbym Pronoran, ze wzgledu na jego właściwości nootropowe (poprawa pamięci, koncentracji, zdolnosci uczenia się).

przez miko84 09 kwi 2010, 09:58
No te leki mają takie działanie. Ja biorę 1 mg dziennie ropinirolu, senność w ciągu dnia występuje, więc rzeczywiście jak jeździsz gdzieś dalsze trasy to może być kłopotliwe.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez infra 09 kwi 2010, 11:26
Twój temat miko84 zainspirował mnie do zintensyfikowanych poszukiwań w tej dziedzinie, co zaowocowało znalezieniem informacji na temat wspomnianego przez Ciebie leku o nazwie pyrybedyl (Pronoran). Interesująca sprawa.

Masz rację, szkoda że antydepresanty działające na katecholaminy podwyższają bardziej noradrenalinę niż dopaminę. :/ Np. fobicy społeczni bardziej potrzebują dopaminy niż noradrenaliny, która ich roztrzęsa.

A powiedz jeszcze, na jakiej zasadzie lekarz Ci przepisuje agonistów dopaminy, skoro zwyczajowo używa się ich w leczeni parkinsonizmu u osób starszych? Można to dostać na "zwykłą" depresję lękową? :?: :?: :?:

Aha, i czemu nie masz dostępu tomku33? Lekarz Ci żałuje recepty czy po prostu nie byłeś u niego o to pytać?
infra

przez miko84 09 kwi 2010, 12:20
Leki przepisuje mi bardzo otwarty na różne nowe sposoby leczenia lekarz psychiatra. Wcześniej próbowałem wszystkich innych dostępnych leków celowanych na moją przypadłość, ale albo ich nie tolerowałem albo nie przynosiły skutku. Wiem, że oznaczenie "lek na parkinsona" może odstraszać, ale są to też leki stosowane np w zespole niespokojnych nóg na całym świecie przez masę ludzi, którzy wcale nie mają parkinsonizmu.
miko84

przez El Chupacabra 10 kwi 2010, 16:15
Ropnirol i Pramipexol - ktore ma mniej skutkow ubocznych ?

wola człowieka jest jego niebem

przez miko84 10 kwi 2010, 16:16
Są bardzo podobne..nie próbowałem pramipexolu, więc nie wiem.
miko84

przez zdesper 15 kwi 2010, 20:54
A jak miko84 z koncentracja u Ciebie? Ja mam często tak ze cos powiem i zaraz zapominam o czym gadalem.Jestem dopiero 2 dzien na ropinirolu w dawce 0.5 mg ,więc czy mogę liczyć ze takie zmniejszenie funkcjii poznawczych minie?
zdesper

przez miko84 15 kwi 2010, 21:17
Minie, ale pewne problemy z koncentracją możesz mieć, co wynika pewnie ze zmniejszenia noradrenaliny. Musisz po prostu się bardziej wysilać by się skoncentrować.
miko84

przez El Chupacabra 15 kwi 2010, 21:56
miko84 napisał(a):Minie, ale pewne problemy z koncentracją możesz mieć, co wynika pewnie ze zmniejszenia noradrenaliny. Musisz po prostu się bardziej wysilać by się skoncentrować.

Chce sprobowac z tymi lekarstwami. Czy poczatkowy okres brania leku jest bardzo uciazliwy ? Jesli tak, to jak dlugo sie to utrzymuje ? Zastanawiam sie nad urlopem.

wola człowieka jest jego niebem

przez zdesper 15 kwi 2010, 22:49
hehe no własnie staram się jak mogę :great:.Biorę też citalopram , co w pewnym stopniu zwiększa mi koncentrację.Do tego dochodzi 300mg gabapentiny!

Jak narazie zmniejszone napięcie mięsni i nieco spokojniej jest;)
zdesper

przez miko84 16 kwi 2010, 07:56
Wcześniej brałem ten lek 2 razy dziennie, ale najlepszym wyjściem jest branie go raz dziennie (podwójnej dawki zamiast 2x dziennie) przed snem - wtedy nie mam żadnego uczucia senności po wzięciu leku bo po prostu śpię.
miko84

przez zbychu 16 kwi 2010, 11:26
Leki stricte dopaminergiczne bardzo dobrze działają nasennie,czesto sen jest głebszy niz po lekach typowo nasennych włacznie z benzodiazepinami.
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez miko84 16 kwi 2010, 14:13
Tak, doświadczyłem tego. Sen jest głęboki, gdy odstawiłem ropinirol na jakiś czas miałem wybudzenia i wszystko mi w nocy przeszkadzało. Sen sprawia też większą przyjemność, chociaż rano mogą być problemy ze wstaniem. No i sny są ciekawe, barwne, ale o dziwo nawet jak śni mi się coś co kiedyś wywoływałoby u mnie w nocy strach, byłoby koszmarem teraz jest bardzo łagodnie przezemnie przyjmowane, sny są przyjemne.
miko84

Sortuj wg