BAKLOFEN (Baclofen Polpharma, Kemstro, Lioresal)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
18
82%

Nie
3
14%

Zaszkodził
1
5%

Liczba głosów : 22

przez kalka 25 cze 2014, 13:20
Tak wiele piszecie o Baclofenie, ale jak go zdobyć?Psychiatra odmówił, co rozumiem, ponieważ psychoterapeuci traciliby robotę i czytając ich wypowiedzi na temat Baclofenu nie jestem dobrej myśli o wprowadzeniu go w Polsce do leczenia alkoholizmu. Jaki lekarz mi ten lek wypisze w Krakowie lub okolicy?

przez depas 05 lip 2014, 05:34
kalka, nie wiem jaki lekarz może Ci pomóc w Krakowie, wiem za to że to naprawdę skuteczny lek w znoszeniu ochoty napicia się, dodatkowo rozluźnia (nie tylko mięśnie) i działa przeciwlękowo. Pochodź trochę po psychach, któryś na pewno jest na bieżąco z literaturą i czytał o jego potencjale w leczeniu alkoholizmu. Mój dr sam mi ten lek zaproponował, w dodatku rekomendował go jako nie uzależniający i wyjątkowo bezpieczny, w odróżnieniu od benzodiazepin można stosować go przewlekle. I na koniec - jest śmiesznie tani!
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez tereś 23 lip 2014, 20:26
Jestem nowa na tym forum. Dzisiaj byłam u lekarza, ponieważ mam bóle z tyłu głowy, a przy zginaniu szyi ból czuję w plecach. Czasami ból jest tak uporczywy, ze nie mogę spać. Robiłam rentgen kręgów szyjnych i z tym poszłam do lekarza. Dostałam baclofen, ibuprofen i coś na sen. Po przeczytaniu ulotki trochę się przestraszyłam. Weszłam na ten portal, szukając opinii o baclofenie. Sądząc z waszych wpisów dawka 30 mg to nie jest dużo. Mam wrażenie, ze lek ma za zadanie rozluźnić mięśnie szyi i te "trzymające" kręgosłup. Wy piszecie o lękach i chorobie alkoholowej, jednym słowem o przypadkach, o których nie ma mowy w ulotce. Czy baclofen jest bezpieczny?
Mam 25 lat i trochę się go obawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 23 lip 2014, 20:47
tereś, Baklofen stosuje się we wszelkiego rodzaju stanach spastycznych- przy uszkodzeniach rdzenia kręgowego, innych urazach kręgosłupa, neuralgii nerwu trójdzielnego w przebiegu dziecięcego porażenia mózgowego, stwardnienia rozsianego(SM), SLA. Znalazł także zastosowanie w leczeniu chorobliwej czkawki oraz alkoholizmu-od jakiegoś czasu są prowadzone badania nad tym wskazaniem. Ogólnie ten lek własnie zmniejsza napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych. Myślę, że nie powinnaś się obawiać tego leku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tereś 24 lip 2014, 12:04
Lekarz zalecił mi 3 tabletki 10 mg na dzień. W ulotce napisano, ze lek należy wdrażać powoli, najpierw połowę, potem zwiekszyć dawkę po 3 dniach. Jako lek, o ktrym trzeba pooinformować lekarza podczas stosowania baclofenu wymieniony jest m.in ibuprofen, ktry akurat zaordynował mi lekarz. M.in. stąd moje obawy.

przez Lord Kapucyn 24 lip 2014, 12:13
Jest o tym wspomniane w ulotce dlatego, że ibuprofen obniża klirens baklofenu przez co mogą wystąpić reakcje toksyczne(nasilenie skutków ubocznych baklofenu).
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6489161
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tereś 24 lip 2014, 13:51
Zanim przeczytałam odpowiedź, wzięłam tę nieszczęsną tabletkę ibuprofenu i wydaje mi się, ze ból sie nasilił. Teraz wiem dlaczego. Czy to znaczy, ze lekarz o tym nie wiedział? Z dwojga złego wolę ból niż toksyczne działanie. Czy przy baclofenie można brać jakieś leki przeciwblowe?
Jesli tak, to np. jakie?

przez depas 25 lip 2014, 23:02
Spokojnie, to nie tak że u każdego i zawsze jakiekolwiek toksyczne działanie się objawi. Przeciwnie, u ogromnej większości nie będzie żadnych objawów, twój lekarz pewnie wie o tym ale nie uważa tego za istotne. Poza tym, toksyczne działanie - to brzmi groźnie, a w praktyce sprowadza się do tego że mogą być nieco silniejsze działania uboczne baclofenu, np. większa senność, rozkojarzenie. Na Twoim miejscu w ogóle bym się tym nie martwił. Brałem baclofen kilka miesięcy, w dawkach 30 - 90mg na dzień, czasem więcej. Jeśli bolała mnie głowa, co się u mnie często zdarza, brałem paracetamol albo polopirynę. Żadnych problemów.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tranx88 31 lip 2014, 22:49
Ja dostałem Baclofen w dawce 25 mg- 50 mg jednorazowo na nerwicę natręctw, jako dodatek do paro i olanzapiny. Jak na razie lek daje lekkie uspokojenie ale bez typowego skołowania jak po benzo.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez Kalebx3 31 lip 2014, 23:12
Ja dostałem Baclofen w dawce 25 mg- 50 mg jednorazowo na nerwicę natręctw, jako dodatek do paro i olanzapiny.

a to odosobniony i nietypowy przypadek ,żeby w Psychiatrycznej Polandii leczono Baclofenem NN .
A ja już w styczniu 2011 sam sobie ten lek zzaordynowałem , bo zauważyłem ,że właśnie do Paro dobrze się układa w walce z NN i jest pożyteczny przeciwko nerwicy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tranx88 01 sie 2014, 10:53
Widzisz, niektórzy psychiatrzy w Polsce stoją na światowym poziomie :D Ja sobie Baclofen bardzo chwalę.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez depas 01 sie 2014, 14:31
Mi też psychiatra przepisał baclofen, czym przyznaję że bardzo mile mnie zaskoczył...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tranx88 01 sie 2014, 17:22
I jak Twoja odpowiedź na leczenie tym lekiem ? Jest widoczna poprawa ?
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez depas 01 sie 2014, 17:27
Już go nie biorę, ale wspominam bardzo dobrze, była początkowo ogromna poprawa, zmniejszony prawie do zera lęk i fobia społeczna, czułem się zrelaksowany i spokojny. Świetny lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg