ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 19 gru 2013, 16:32
5 mg escitalopramu teoretycznie nie wystarcza zeby osiagnac dzialanie lecznicze,wszystkie zrodla podaja ze do efektu leczniczego potrzeba blokady wychwytu serotoniny w min. 80%,dawki ktore blokuja ponizej tej wartosci w badaniach wypadaly jak placebo

-- 19 gru 2013, 15:39 --

Katarzynka
Pierwszy lek mialem zapisany w 2002 roku,od tamtego czasu tylko kilka miesiecy na sertralinie czulem sie normalnie,kazdy lek po kolei dawal skutki uboczne po ktorych nie dalo sie normalnie zyc,kazdy kolejny lek byl na to co wywolal poprzedni,z perspektywy czasu przepisanie mi pierwszego leku bylo bledem

-- 19 gru 2013, 15:46 --

Pierwszy lek mialem zapisany na rozchwianie emocjonalne,ktore bylo spowodowane nawarstwiajacymi sie sytuacjami stresowymi nd 7 roku zycia,w wieku 20 lat juz nie wytrzymalem tego,14 lat dawalem rade

przez elmopl79 19 gru 2013, 16:55
Lunatic,czyli wychodzi na to,ze najlepiej trzymac sie od tych lekow...Moja znajoma bierze te cukierki od7lat,leczy sie na depresje i bardzo je sobie chwali...Mowi,ze jest na nich"silniejsza" i nie zamierza ich odstawiać.Nie ma żadnych skutków ubocznych.Takze myślę,ze to sprawa zupelnie indywidualna....

-- 19 gru 2013, 15:58 --

Lunatic,czyli wychodzi na to,ze najlepiej trzymac sie od tych lekow...Moja znajoma bierze te cukierki od7lat,leczy sie na depresje i bardzo je sobie chwali...Mowi,ze jest na nich"silniejsza" i nie zamierza ich odstawiać.Nie ma żadnych skutków ubocznych.Takze myślę,ze to sprawa zupelnie indywidualna....

przez lunatic 19 gru 2013, 17:00
Ja nie mialem depresji,moje rozchwianie bylo naturalna reakcja na to co sie wokol mnie dzialo,depresja pojawila sie po zaczeciu brania lekow

-- 19 gru 2013, 16:01 --

Opisze pozniej jak to wygladalo jakby ktos chcial wiedziec

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 19 gru 2013, 17:55
Katarzynka co u Ciebie?Wyslalam Ci maila

przez JużTuByłem 19 gru 2013, 17:57
Lunatic piszesz ,że dawka 5 mg escitalopramu to za mało ,a gargul schodząc z 10 mg odrkył ,że na dawce 5 mg czuje się o niebo lepiej.Bierze solo.
Niestety w Polsce i innych krajach europejskich tak jest ,że jeśli narzekamy to antydepresant i dowidzenia.Zamiast dogłębniej zdiagnozować co może być danemu osobnikowi.Najwyrazniej u Ciebie lunatic nie potrzeba było żadnej ingerencji w układzie serotoninowym.
Ile miałeś lat jak dostałeś swój pierwszy lek lunatic ,bo nie zrozumiałem za bardzo.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 20:33
cześć Kochani,
Jestem, Z lękami ale musiałam pojechać z Mama do kardiologa...przed esci tłumy ludzi mnie nie przerażały, teraz przerażają... ale niepokój w końcu przeszedł, dałam radę nawet wpaść do galerii handlowej i pobuszować...:) zakupy to jest jedna z moich ulubionych rzeczy, które mnie odstresowywuja... nie powiem początkowo chciałam uciekać, bo czułam lęk w żołądku, wewnętrzny niepokój, ale potem mi jakoś przeszło, albo zapomniałam i poczułam się... dość normalnie...
Tak więc troszkę odetchnęłam pełna piersią i normalnością... tyle, że jutro rano czeka mnie powtórka z rozrywki czyli poranne fatalne samopoczucie... jakbym była naćpana... bez sił fizycznych i psychicznych... dlaczego ranki są tak upiorne??? czuję się rano zawsze jak w ciężkiej depresji:(

A propos wieloletniego brania antydepresantów...
Lunatic to już 10 lat jedziesz na tych lekach?!
Znam dziewczynę, która jedzie na efectinie 150 od 8 lat... non stop... próba odstawienia kończy się tym, że leży pokotem w łóżku, nie je, nie mówi...letarg, zażyje efectin to jeździ po całym świecie... w zw. z tym jej dr stwierdził, że nie ma co tylko dalej jeść efectin... nie wiem czy można bezkarnie tak długo zażywać antydepresanty non stop, ale jej służą...ma tyle energii, że obdzieliłaby pół Poznania...

-- 19 gru 2013, 19:34 --

elmopl,
dzięki:) odpisałam:) :P
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez lunatic 19 gru 2013, 20:35
JużTuByłem napisał(a):Lunatic piszesz ,że dawka 5 mg escitalopramu to za mało ,a gargul schodząc z 10 mg odrkył ,że na dawce 5 mg czuje się o niebo lepiej.Bierze solo.
Niestety w Polsce i innych krajach europejskich tak jest ,że jeśli narzekamy to antydepresant i dowidzenia.Zamiast dogłębniej zdiagnozować co może być danemu osobnikowi.Najwyrazniej u Ciebie lunatic nie potrzeba było żadnej ingerencji w układzie serotoninowym.
Ile miałeś lat jak dostałeś swój pierwszy lek lunatic ,bo nie zrozumiałem za bardzo.

21 lat mialem,byl to seroxat w dawce 10mg,po jakims czasie zaczalem sie leczyc na ciagle zmeczenie i brak energii i motywacji,wczesniej nic takiego nie mialem,odnosnie dawki esci tak to wynika z badan,ale ja tez na 10mg paro czuje sie lepiej niz na dawce leczniczej 20mg,ale lepiej nie znaczy dobrze,poza tym niektorzy moga miec zwolniony metabolizm lekow i dawka ktora biora moze wzrastac dwukrotnie

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 20:54
lunatic,
A brałeś kiedy wenlafaksynę, bo ja po niej nie narzekałam na zmęczenie ani brak energii...

przez lunatic 19 gru 2013, 21:43
Katarzynka40 napisał(a):lunatic,
A brałeś kiedy wenlafaksynę, bo ja po niej nie narzekałam na zmęczenie ani brak energii...

brałem, jakieś 5 lat temu, z tego co pamiętam był to jeden z lepszych leków jakie brałem, ale później chyba jego dobre działanie się skończyło skoro go zmieniłem na inny, już nie pamiętam dokałdnie
W tym momencie działanie jakiegokolwiek leku jest u mnie nie do przewidzenia, mam dodany lek Wellbutrin, który ma działać aktywizująco, działa na mnie dokładnie na odwrót, kiedyś go brałem samego działał źle, w połączeniu miał działać dobrze a tak samo działa źle, 1/4 dawki leczniczej wywołuje już osłabienie a następnie objawy będące początkiem napadu lękowego mimo brania 10 mg paroksetyny, być moze jest to za mało ale większej dawki paroksetyny nie toleruje, jedyna co mi pozostaje to odstawienie wszystkich leków i liczenie na to ze naprawa tego co narobiły nie bedzie trwała kolejne 10 lat, odstawienie po takim czasie nie będzie łatwe, ale od wczoraj zacząłęm kuracje wysokimi dawkami kwasu EPA co może za miesiąc pozwolić odstawić mi leki bez silnych objawów ubocznych

przez gargul 19 gru 2013, 21:51
elmopl79 napisał(a):Gargul,no szlag mnie trafia jak ktoś chce mi na sile wmówić,ze esci to lagodny w sktkach ubocznych lek.To lek jak kazdy z ssri,wiec daje podobne objawy uboczne do większości lekow z tej grupy.Caly czas jestem przekonań,ze to jest tylko chwyt marketingowy...I zadne badania nie przekonana mnie,ze tak wlasnie jest.Moze i sie myle...ale takie jest moje zdanie.A to jak zadziwia dany lek tego nie wie nikt...

No jasne że wiele w tym marketingu, a głównie dojenia kasy.
Jak było citalopramem? Dopóki nie wygasła na niego licencja, to i nie było esci. A zawsze nowy lek jest cudowny i przełomowy. Nawet APAP.

Ale to tylko część prawdy. Druga część, to jednak działanie. Jakby to nie działało to nie było by też na to zbytu, bo lekarze też są cwani i g..wna nie będą przepisywać bo stracą klientów albo jeszcze narażą się na odszkodowania.

W naszym przypadku raczej chodzi o to że psychotropy jednym wkręcają się tak, a innym inaczej. Trzeci w ogóle tego nie czuje.
Jeszcze w tym obszarze nauka tak na prawdę raczkuje. Nikt na razie nie jest w stanie wsadzić elektrodę w głowę i stwierdzić: ten pacjent ma xxx 5HT a powinien mieć yyy, więc trzeba my przepisać lek AAA. Obowiązuje zasada prób i błędów. No a my niestety jesteśmy królikami w tej grze. A i tak w ogóle dobrze, że żyjemy teraz bo wyobraź sobie co by było 100 lat temu...
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Katarzynka40 19 gru 2013, 21:54
gargul,
Gargul a Ty biorąc esci miałeś też etap jakby... zrobotyzowania? takiej specyficznej dziwaczności, sztuczności, jakbyś miał chaos w głowie...? Po południu mi to w miarę mija, ale rano i przed południem czuję się tak dziwacznie:(

przez gargul 19 gru 2013, 22:04
czarnydiabeł napisał(a):Raportuję: :D u mnie bez zmian, Esci nieźle mi podeszło (właśnie minął 4 tydzień brania dawki 5m Mozarinu), jest OK. Jutro idę do lekarza i mam zamiar przedyskutować zwiększenie dawki do 10 mg. Z tego co można wyczytać to dawka 10 mg daje ok. 20-30% więcej efektu blokowania wychwytu zwrotnego serotoniny niż 5 mg - czyli efekt powinien być pełniejszy niż na 5 mg, ale nie jakoś radykalnie zwiększony i o to mi chodzi bo obecnie wg mnie jest prawie OK, ale mogłoby być odrobinę lepiej i mam nadzieję że 10 mg da mi pełny, oczekiwany skutek. Zobaczymy co na to powie pani lekarz :-).

czarny Daj koniecznie znać, co lekarz powiedział Ci na 10mg. Sam na razie jade na 5mg i się zastanawiam czy nie przejść.
Może na święta spróbuje. Nie trzeba zasuwać do roboty, więc można przeleżeć w wyże cały dzień. Najwyżej zwale na kaca :)

Generalnie jestem ciekaw, czy tylko można wyjść na prostą z dawką terapeutyczną (10mg), czy może mniejsze dawki też dają radę długoterminowo poukładać procesy w głowie. Jaka jest różnica pomiędzy 5 a 10mg?
pozdr, gargul
----------

przez lunatic 19 gru 2013, 22:05
Katarzynka40 napisał(a):lunatic,

jak długo go brałaś i co było po odstawieniu? utrzymał się efekt leczniczy? nie do konca mi się on podoba, widziałem na własne oczy jak byłem w szpitalu co się działo z dziewczyną u której chcieli go odstawić, nie brała go jakoś długo

przez gargul 19 gru 2013, 22:07
Katarzynka40 napisał(a):Bo ja znowu gorzej:( wczoraj było lepiej.. dzisiaj dolinowato, jakoś sztucznie się czuje, nic mnie nie cieszy, na dodatek czuję, że mi skóra na twarzy drętwieje:(

Też miałem mrowienie skóry pod koniec najgorszej fazy. Strasznie dziwne uczucie :)
pozdr, gargul
----------

Sortuj wg