ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Vengence 11 maja 2016, 10:19
leluchow napisał(a):Dostałam od lekarza Aciprex 10 mg. Biorę od 8 dni - jest zdecydowanie gorzej niż było. Szczęka zaciśnięta, ucisk w gardle , cięzkość w klatce. Wiem że trzeba kilku tygodni żeby lek zaczął działać ale czy może pogorszyć sytuację?
No wiadomo, że może, na początku brania ssri stan może się pogorszyć bardzo mocno, te skutki uboczne, które wymieniłeś to jak dla mnie nic strasznego, a jak z psychiką?, somatyka to pół biedy.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez leluchow 11 maja 2016, 10:26
Vengence napisał(a):
leluchow napisał(a):Dostałam od lekarza Aciprex 10 mg. Biorę od 8 dni - jest zdecydowanie gorzej niż było. Szczęka zaciśnięta, ucisk w gardle , cięzkość w klatce. Wiem że trzeba kilku tygodni żeby lek zaczął działać ale czy może pogorszyć sytuację?
No wiadomo, że może, na początku brania ssri stan może się pogorszyć bardzo mocno, te skutki uboczne, które wymieniłeś to jak dla mnie nic strasznego, a jak z psychiką?, somatyka to pół biedy.

jak na podstawie objawów somatycznych doszukuje się guzów w śródpiersiu to i z psychiką nie najlepiej

przez Vengence 11 maja 2016, 10:26
leluchow napisał(a):
Vengence napisał(a):

jak na podstawie objawów somatycznych doszukuje się guzów w śródpiersiu to i z psychiką nie najlepiej
Na co ty się leczysz?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez leluchow 11 maja 2016, 10:27
Na nerwicę lękową

przez Vengence 11 maja 2016, 10:45
leluchow napisał(a):Na nerwicę lękową
No to na to powinien ci pomóc ten lek, ale na to trzeba trochę czasu, ze 2 miechy.
Ostatnio edytowano 11 maja 2016, 10:47 przez Vengence, łącznie edytowano 1 raz

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez leluchow 11 maja 2016, 10:47
Vengence napisał(a):
No to na to powinien ci pomóc ten le, ale na to trzeba trochę czasu, ze 2 miechy.

Do tego czasu zdążę wynaleźć sobie , mężowi i dzieciom wszystkie choroby świata :P

przez Vengence 11 maja 2016, 10:49
leluchow napisał(a):
Vengence napisał(a):
No to na to powinien ci pomóc ten le, ale na to trzeba trochę czasu, ze 2 miechy.

Do tego czasu zdążę wynaleźć sobie , mężowi i dzieciom wszystkie choroby świata :P
Hehe, nie marudz, tylko łykaj, jak masz
benzo to się ratuj nimi, ja jak brałem ssri ,to w zasadzie 1 miesiąc w sumie tylko spałem i czasami coś zjadłem jak dałem radę dojść do kuchni
oczywiście. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez leluchow 11 maja 2016, 10:51
średnio pocieszające :-) nie mam benzo niestety

-- 11 maja 2016, 10:53 --

Ale byłes taki senny czy zmeczony czy co? Ja mam wrażenie jakby mi ktos na klatce piersiowej siedział ;-) Po tym miesiacu pomogło?

przez Vengence 11 maja 2016, 11:01
leluchow napisał(a):średnio pocieszające :-) nie mam benzo niestety

-- 11 maja 2016, 10:53 --

Ale byłes taki senny czy zmeczony czy co? Ja mam wrażenie jakby mi ktos na klatce piersiowej siedział ;-) Po tym miesiacu pomogło?
Zmęczony, zamulony, myśl samobójcze, lęki i depresja dużo silniejsza niż przed braniem leku, najczęściej po miesiącu było już tylko lepiej,
czasem trzeba było zmienić lek bo skutki uboczne nie mijały, ale generalnie po miesiącu już jest tylko lepiej, u niektórych nawet szybciej.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez 35szopen 11 maja 2016, 11:56
Odpisze mi jakiś spec z tego forum na posta czy pytanie zbyt trudne? Wizytę mam za 2tyg, wiec pytam na razie tutaj.

przez Vengence 11 maja 2016, 13:56
35szopen napisał(a):Odpisze mi jakiś spec z tego forum na posta czy pytanie zbyt trudne? Wizytę mam za 2tyg, wiec pytam na razie tutaj.
Skąd mamy wiedzieć czy to dobre połączenie!?, teoretycznie cital i trazadon to ok leki i powinny pomóc na to, mi na natręctwa i zaburzenia lękowe pomogła paroksetyna, dla mnie to najlepszy ssri jeśli idzie o te rzeczy w twoim pytaniu.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 11 maja 2016, 14:09
35szopen napisał(a):Odpisze mi jakiś spec z tego forum na posta czy pytanie zbyt trudne? Wizytę mam za 2tyg, wiec pytam na razie tutaj.

To jest pytanie rodem z gatunku do jasnowidza, a nie do speca. Skoro citalopram (Cital) bierzesz już prawie 19 tygodni (od 1 stycznia) to powinna być już zauważalna poprawa, bo zmiany neuroadaptacyjne w przypadku SSRI nie trwają aż tak długo. Trazodon(Trittico) jak sam pisałeś bierzesz dopiero od około tygodnia i to w dawce raczej nasennej (75mg). Nikt Ci nie odpowie kategorycznie jaka będzie indywidualna reakcja na lek czy kombinację leków w kontekście wrażliwości osobniczej. Można jednak przypuszczać, że leki (a przynajmniej citalopram)- do wymiany.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez rulonnpk 11 maja 2016, 14:29
Vengence strasznie spłycił mi się sen po zwiększeniu dawki esc do 20mg (na początku jak zaczynałem z esc 10mg też tak było po jakiś kilku tygodniach wszystko się unormowało) myślisz że teraz też tak będzie bo już nie wiem czy nie wrócić do 15mg ??????

przez fobik123 11 maja 2016, 14:34
35szopen, A ja Ci sugeruję daj jeszcze czas Citalopramowi.Znam przypadki ludzi co im leki zaskoczyły po 5-6 miesiącach i to nie są jaja tylko prawdziwe fakty.Ostatecznie 7 miesięcy pełne wystarczy do oceny leku.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Sortuj wg