ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 08 mar 2014, 23:55
Masz racje Luki.A byles w podobnym stanie?

przez Luki_Nerwusik 08 mar 2014, 23:57
Na szczęście nie.
Mam cholerną chęć życia. Kocham je.
Za to prześladowały mnie lęki, że mogę przestać kochać to życie, że zrobię sobie coś złego. Ale to bardziej lęk przed myślami samobójczymi, niż same myśli.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 08 mar 2014, 23:57
Luki
A przerabiales juz uczucie pustki,chaosu w glowie i tak jakby nie swojego umyslu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 08 mar 2014, 23:59
elmopl79,
esci depresje wywołał u Ciebie? te leki moga pogarszac na początku samopoczucie ale nie słyszalem zeby jeszcze u kogos bez depresji wywołały ją same

przez elmopl79 09 mar 2014, 00:00
Mnie tez przeraża myśl,ze moglabym mieć jakiekolwiek myśli samobójcze,okropnie sie tego boje,tak jak mialam na esci wielki strach przed tym,ze zwariuje.....

przez Luki_Nerwusik 09 mar 2014, 00:01
Hmm, wielokrotnie czułem że umysł jest nie mój. Płakałem, że świruje, traciłem zaufanie do własnego umysłu. Pojawiały się w nim myśli, o które nigdy bym się nie posądzał. Między innymi dlatego zdecydowałem się na leki. Chciałem odzyskać zaufanie do własnej głowy.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 09 mar 2014, 00:09
Lubatic
Na samym początku tak bylo....esci na samym początku pogorszylo bardzo mój stan.Nue umialam zapanować nad wlasnym umyslem.Nue kontrolowalam go....wtedy pojawil sie ten stan depresyjny....gdzie reka ani noga nie bylam w stanie ruszyc.A o toalecie codziennej juz nie wspomne...ubranue sie?kurcze to bylo awykonalne,zazwyczaj ubueralam sie w to co bylo pod reka,czyste,czy brudne....obojetne mi bylo....a juz nie wspomne o tej gabce w glowie....Tylko,to jest dziwne,bo rak mialam zazwyczaj rano,q poludnie,popoludniu....a wieczorem....kurcze samopoczucie takie,ze chcialo sie żyć!!!Suedzialam wtedy po nocach,bo nie chcialo mi sie spac i mialam fantastyczny nastrój.....nigdy tego nie potrafilam pojąć czemu tak jest,czemu w dzien depresja,a wieczorem.....cos fantastycznego,jak za starych dobrych czasów:)

-- 08 mar 2014, 23:14 --

Luki
No widzisz,to ja na leku mialam takie myśli.
Jak poszlam do szamanki,to wcale nie bylam w zlym stanie.Mialam lęk wolnoplynacy ale radzilam sobie z nim.Piszlam bo balam sie jechac samej do Warszawy na szkolenie.Wizja,ze będę tam sama orzerazala mnie i mialam coraz czestrze ataki lęku,wiec chcialam szybko pistawic sie na nogi....no i w rezultacie rak sie pistawilam,ze nie pojechalam,bo lek pizamuatal mna jak nie wiem....

przez Luki_Nerwusik 09 mar 2014, 00:20
elmopl79
Zastanawiam się, czy ten Twój późniejszy stan to sprawa leku, czy postępującej choroby.
U mnie zaczęło się od ataków paniki, później doszła agarofobia, dalej bezsenność, wreszcie natrętne myśli, uczucie, że już niczego nie kontroluję, że nie wiem co dalej podpowie mi mój umysł. Uczucie kompletnego zagubienia. A lęki, napady paniki same znikły. Ale wolałem już te lęki, niż późniejsze uczucie kompletnego zagubienia.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 09 mar 2014, 00:21
Lunatic
Leki z grupy ssri splycaja emocje?wszystkie leki ssri tak dzialaja?

przez Ellora 09 mar 2014, 00:21
Cztając Was mysleże doświadczyła Was ku... i co niektórych depresja...ja niedoswiadczyłam tak złych stanów....mimo tego że też przelezałam w łóżku kilka dni, a jedyne na co mnie było stac to wyjsć do toalety, coś zjeśc-o co dbała rodzina, umyć się wieczorem...nie rozmawiałam i miałam wrażenie że o niczym nie myślałam a jednak w głowie huragan.....jaka teraz się czuję wolna, silna i opanowana w porównaniu z tamtym stanem bezsilności

przez elmopl79 09 mar 2014, 00:23
Luki
Ja idac do dr.nie mialam natrętnych myśli ani depresji....mialam lęki i taki niepokój wewnetrzny,nic poza tym.

przez Ellora 09 mar 2014, 00:25
Te emocje to i pozytywne i negatywne macie splycone?ja tego nie czuje...wydaje mi sie że stres mnie nie dotyczy te rzeczy ktore mnie kiedys doprowadzaly do piany teraz mnie nie ruszają-luzik.A te dobre emocje są w porzadku, no prawie bo libido u mnie zerowe

przez elmopl79 09 mar 2014, 00:29
Ellora
Tak,to prawda,teraz jest zupełnie inaczej niż na początku poznania sie z esci:)
To jest mój drugi lek,dlatego mam porównanie jak bylo na jednym,a jak jest ba drugim....zupelnie inaczej.Puerwszy lek wyciagnal mnie z bagna,bo wtedy bylam w naprawdę zlym stanie....ale esci..
.jak na razie z pewnością nie dziala tak jak pierwszy lek,choć teraz nie bylam w zlym stanie....

przez Luki_Nerwusik 09 mar 2014, 00:31
Ja byłem dwukrotnie o dwóch różnych psychiatrów.
U pierwszego już na początku po atakach paniki i bezsennych nocach. Powiedział, że poradzę sobie bez leków, że to świeża sprawa i sama psychoterapia powinna mi pomóc. Kompletnie nic mi nie przypisał. Powiedział, że mam przyjść jak już nie będę sobie dawał rady sam ze sobą.
Po miesiącu byłem u mojej obecnej pani doktor. Ta nie miała żadnych wątpliwości. Wyłapała, że stany nerwicowe męczą mnie już od wczesnego dzieciństwa. Przypisała mi leki. Po 2 miesiącach odzyskałem dawnego siebie.
Wzruszam się, gdy myślę, że jestem tak szczęśliwy, cieszą mnie małe rzeczy, na które dawniej bym nie zwracał uwagi. Jeśli chodzi o mnie, to paroksetyna w najmniejszym stopniu nie spłyciła moich uczuć i emocji. Wzruszam się bardziej niż kiedyś.
Ostatnio edytowano 09 mar 2014, 00:32 przez Luki_Nerwusik, łącznie edytowano 1 raz
Luki_Nerwusik

Sortuj wg