PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

przez Bagatelka 01 sie 2016, 21:14
Dlaczego prega działa na mnie antydepresyjnie? Kiedy brałem samą paro, to nie poprawiała u mnie jakoś specjalnie nastroju, a przy obecnym mixie jest cudownie! W sumie depresji nie miałem, a coś w stylu dystymii. Zmienia się nawet u mnie osobowość pod wpływem pregi np. zaczynają znikać u mnie cechy schizoidalne.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez Michal8282. 01 sie 2016, 21:40
U mnie też znika deprecha. Biorę to z wenlą. Ciągnie mnie do ludzi, lubię spędzać czas w towarzystwie. Stałem się bardziej rozmowny, mniej zamknięty w sobie. Zmniejszyło się to zobojętnienie uczuciowe po snri, np myślę o córce albo o narzeczonej to czuję te uczucia które zniknęły na ssrajach i snri, to ciepło, uczucie miłości po prostu.

przez lew 02 sie 2016, 11:41
Ach! Uczucia... piękna sprawa. Jak się jest znieczulonym przez ssri to człowiek ma chęć jeszcze raz je poczuć, nawet te negatywne. Bo cóż warte jest letargiczne życie bez emocji? A potem człowiek schodzi z ssri i ma chęć znowu nie czuć, bo cóż warte jest życie kiedy wszystko dookoła boli?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bagatelka 02 sie 2016, 14:09
Biorąc pregabalinę, w ogóle nie jestem znieczulony emocjonalnie, no może trochę. Nie mam też anhedonii, ani nie zostałem wykastrowany.

Lek jest cudowny i nie powoduje u mnie żadnych skutków ubocznych.

Czy jest duża różnica między pregą 300mg a 600mg? Dawkowanie 300mg trochę mnie kosztuje pieniędzy i nie wiem czy opłaca się dopłacać dodatkowo.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez cytrax 02 sie 2016, 14:14
U mnie różnica była duża.

przez Kalebx3 02 sie 2016, 19:21
będę to ( pregę )brał w dawce 75 mg na noc + pół tabletki clona + 1/3 tabsa litu + od czasu do czasu 50-100mg 5HTP ./ na noc
Być może ten zestaw wyrwie mnie z rannych lęków i zapewni odpowiedni komfort snu .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Panaceum 03 sie 2016, 02:19
Kalebx3 napisał(a):będę to ( pregę )brał w dawce 75 mg na noc + pół tabletki clona + 1/3 tabsa litu + od czasu do czasu 50-100mg 5HTP ./ na noc
Być może ten zestaw wyrwie mnie z rannych lęków i zapewni odpowiedni komfort snu .

Hey, moglbys napisac do mnie cos na PW, ja nie moge do Ciebie pisac, pozdrawiam i przepraszam ze tutaj spamuje ale nie wiem dlaczego nie moge do Ciebie pisac.

przez Kalebx3 03 sie 2016, 14:25
Hey, moglbys napisac do mnie cos na PW

mógłbym ,,, i juz to zrobiłem .

wieczorem wziąłem 75mg pregi , od ponad 2 miesięcy ( gdzie ranek w ranek budziłem sie ze skurwy-syńskim lękiem )dziś po raz pierwszy rano obudziłem sie bez lęku . Wnioski niech każdy sam sobie wyciągnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Michal8282. 03 sie 2016, 20:25
Ja stanąłem wreszcie na nogi po pregabalinie. Biorę dopiero od soboty, a zacząłem robić to co jeszcze w tamtym tygodniu było nie możliwe. Byłem w tesco i luzz lekkie lęki, byłem w galeri handlowej przez 3h, to samo lęki do opanowania, nawet obiad tam zjadłem. Teraz normalnie chodzę do sklepów typu biedronka netto co wcześniej wiązało się z ogromnymi lękami i mdłościami. Poza tym przewlekły lęk ustał, bóle głowy to uczucie obręczy zniknęło, wzrok się poprawił widzę normalnie nie jak przez szybę. Wreszcie po 5 latach męki z lękiem dostałem dobry lek który realnie działa na moje dolegliwości.

Orientuje się ktoś jak z alkoholem, na pregabalinie? Dobrze się już czuję odnowił bym z chęcią stare kontakty, wyszedł z kumplami na piwo. Pił ktoś na tym leku?

przez Stracona100 03 sie 2016, 20:45
lew napisał(a):Ach! Uczucia... piękna sprawa. Jak się jest znieczulonym przez ssri to człowiek ma chęć jeszcze raz je poczuć, nawet te negatywne. Bo cóż warte jest letargiczne życie bez emocji? A potem człowiek schodzi z ssri i ma chęć znowu nie czuć, bo cóż warte jest życie kiedy wszystko dookoła boli?

Wspaniała huśtawka - tylko dlaczego chce mi się na niej żyg@ć??? :why:
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez kofel 03 sie 2016, 23:29
Michal8282. napisał(a):Ja stanąłem wreszcie na nogi po pregabalinie. Biorę dopiero od soboty, a zacząłem robić to co jeszcze w tamtym tygodniu było nie możliwe. Byłem w tesco i luzz lekkie lęki, byłem w galeri handlowej przez 3h, to samo lęki do opanowania, nawet obiad tam zjadłem. Teraz normalnie chodzę do sklepów typu biedronka netto co wcześniej wiązało się z ogromnymi lękami i mdłościami. Poza tym przewlekły lęk ustał, bóle głowy to uczucie obręczy zniknęło, wzrok się poprawił widzę normalnie nie jak przez szybę. Wreszcie po 5 latach męki z lękiem dostałem dobry lek który realnie działa na moje dolegliwości.

Orientuje się ktoś jak z alkoholem, na pregabalinie? Dobrze się już czuję odnowił bym z chęcią stare kontakty, wyszedł z kumplami na piwo. Pił ktoś na tym leku?

No tutaj jest problem, że obie substancje działają na układ gabaergiczny i na bank wystąpi między nimi synergia. Jeśli chcesz testować działanie z alkoholem to lepiej w domu, bo może Cię dosyć szybko ściąć z nóg. Nie piłem na tym leku, ale jestem przekonany na 100%, że wzmacnia działanie alko. :)

przez cytrax 04 sie 2016, 08:55
Piję na zestawie 150 mg Sertraliny + 600 mg Pregabaliny, może nie jakieś straszne ilości, ale na pewno kilka drinków czy piwek albo 0,25 wódki. Nie ma problemu. "Przytomność" umysłu nawet po kilku drinkach, co raczej bym przypisywał działaniu Sertraliny. Generalnie jest fajnie, bo alkohol jeszcze dodatkowo redukuje lęk. Potrzeba więcej alkoholu, żeby poczuć jego euforyczne działanie. Po powrocie z imprezy biorę dawkę poranną Pregabaliny, po której mi się dobrze śpi. Mam wrażenie, że objawy kaca też są mniejsze. Generalnie same pozytywy :-)

przez agusiaww 05 sie 2016, 15:00
Jak sie ktos orientuje niech doradzi jaka jest najmniejsza dawka pregabaliny zeby działała?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kofel 05 sie 2016, 15:30
75mgx3
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg