Czy 17 latka może mieć nerwice?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Karola173 29 lis 2014, 17:55
Witam.moj problem jest nastepujacy.Od zawsze jestem przewrazliwiona na pukncie wlasnej osoby,wygladu,teog co mowia inni.MAm dosc niska samoocene.Stresuje się.wszystko dokladnie analizuje,boje się ze sobie nie poradze chociaz wiem że coś jest łatwe do zrobienia.Jakis czas temu mialam mysli natretne co chwile inne,ze jestem taka i taka,ze jednak tego nie dam rady itd...minęło.Od 2 tyg mam nudnosci zawroty glowy.wczesniej tego nie mialam.Nie potrafie sobie pomoc:)leki uspokajajace typu belergot nie dzialają:(jednynie podczas mowienia,picia,jedzeinia i zucia gumy nudnosci ustają.ale w spoczynku przy zamknietych ustach powaracaja chociaz nie mam problemow z oddychaniem/czy to nerwica? jak leczyc ją,albo chociaz objaey somatyczne?

przez ekspert_abcZdrowie 29 lis 2014, 22:00
Witaj Karola173!

Tak, 17-latka może mieć nerwicę. Drogą internetową nie da się jednak postawić rozpoznania, dlatego najlepiej by było, gdybyś udała się do specjalisty, który na podstawie wywiadu lekarskiego postawi rzetelne rozpoznanie i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się konieczne. Warto też byłoby wykluczyć na początku wpływ innych dolegliwości ze strony organizmu, np. zaburzenia hormonalne, gastryczne etc. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez wysłowiona 29 lis 2014, 22:03
To może być nerwica. Zwłaszcza jeśli bardzo się stresujesz i zauważasz, że nudności nasilają się w chwilach stresu. Ale zawsze warto pójść do lekarza, zrobić sobie podstawowe badania krwi, moczu. To ważne, tanie i nieinwazyjne, nie zaszkodzi :) Zwłaszcza, że mdłości, które mijają podczas jedzenia/mówienia są dość osobliwe. To może być nerwica i lęk, ale warto się zbadać :)

Poza tym no, trzeba pracować nad sobą. Jesteś nieśmiała - możesz znaleźć dużo ćwiczeń, wiele rad które Ci pomogą. Masz problem z niską samooceną, to samo. Stres, to samo. Ja serdecznie zapraszam na mojego bloga, tam jest dużo prostych ćwiczeń. Mi najbardziej pomogło podejście self-compassion z natrętnymi myślami i brakiem akceptacji siebie, tutaj masz wpis: http://cloudymind.pl/self-compassion/. Bardzo polecam, zwłaszcza obejrzeć filmik do którego linkuję w artykule.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 30 lis 2014, 19:57
Ale skleroze tez chyba masz. W jednym poscie dzis piszesz ze bierzesz leki homeopatyczne 2 tyg i ze pomoglo, we wczorajszym tym ze nic Ci nie pomaga.... :bezradny: :hide:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg