Nerwica lękowa ze stanami depresyjnymi -czy potraficie kocha

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica lękowa ze stanami depresyjnymi -czy potraficie kocha

przez oliwka501 15 paź 2013, 20:38
Cześć Kochani....Mój partner ma stwierdzoną nerwicę lękową, która chyba w pewnych momentach przechodzi w depresję.... Mam pytania do osób - szczególnie mężczyzn (dowiedziałam się że damska depresja i nerwica, a męska różnią się)...
czy potraficie kochać? Czy jeżeli partner daje Wam wsparcie, dba o Was, okazuje Wam uczucia - doceniacie to?
Czy obojętność jaką okazujecie podyktowane jest pustką emocjonalną, jaką odczuwacie...? Czyli chcecie, ale nie potraficie okazać uczuć...
Czy jesteście w stanie podjąć decyzje o stałym związku?
Gdy mówicie do partnera, że nie wiecie czego chce... - czego oczekujecie - chcecie aby ta osoba dała Wam spokój, odeszła, czy chcecie w głębi serca aby została mimo Waszego zobojętnienia... ???
Czy zanik libido i brak ochoty na seks to wina choroby? Czy faktycznie wolicie się przytulać niż kochać....?
Pogubiłam się we wszystkim...Nie wiem już jakie zachowania ze strony partnera mam tłumaczyć jego chorobą, a jakie po prostu brakiem uczucia i zainteresowania mną...

Bardzo proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości